Uz grila gatavots burgers ar īpašām piedevām - pavasara grilēšanas sezonu gaidot

Tikko pagriezām pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu, kas nozīmē tikai vienu - gaišus, ilgus un patīkamus vakarus. Arī brīvdienas mūs lutinājušas ar saules stariem, un prāts tā vien nesas uz dažādām aktivitātēm ārā. Gardēžu gadījumā runa ir par grilēšanu. Ja domās jau spēj vizualizēt, kā radus un draugus iepriecināsi ar pašgatavotu burgeru vai kādu steiku, tad Tev noteikti jāskatās šis raidījums, lai no šefpavāra Armanda Izinkēviča iemācītos, kā pašam pagatavot gardu jo gardu barbekju mērci un karamelizētos sīpolus. Šīs piedevas, protams, var lieliski papildināt jebkuru gaļas ēdienu, bet šoreiz tās būs īpašas BBQ burgera sastāvdaļas. Vēl kopā ar Kristīni industriālajās un vienlaikus mājigajās ģimenes grilarestorāna “Vistiņas Karbonādes Steiki” (Baltezerā, Tallinas šosejas malā) telpās uzzināsim, kā pagatavot šokolādes suflē ar piparmētru saldējumu. Vai jau jūti kārdinošo grilēšanas aromātu?

Kristīne ne vien auzrautīgi apguva gatavošanas mākslu, bet vienlaikus arī izvaicāja Armandu. Kāda saistība ir viņa iecienītajiem ekstrēmajiem sportiem - skeitbordam un snovbordam - ar pavārmākslu? Ko Armands Marokā iemācījes par garšvielām un kā šajā zemē pareizi kaulēties, nezinot pat valodu? Vai Austrijas Alpos iespējams snovot bez pacēlāja? Atbildes meklē raidījumā. 

Tāpat šoreiz varēsi uzzināt pirms tam nedzirdētu virtuves triku, kas Tev palīdzēs neraudāt, mizojot sīpolus. Pačukstēsim, ka tās nav peldbrilles. Šefpavāram ir arī savs pamatojums, kādēļ viņš gatavojot vienmēr lieto tieši rozā himalaju sāli un brūno, nevis balto cukuru. 

Gan viesi, gan Kristīne un Armands baudīja aromātisko vācu Dallmayr kafiju, kas atbalsta raidījuma tapšanu. Tāpat sakām paldies mūsu atbalstītājam - gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne

BBQ burgers ar karamelizētiem sīpoliem un amerikāņu bekonu (2 personām)

Vai arī Tev tā vien kārojas sulīgs burgers ar karamelizētiem sīpoliem? Skaties raidījumu, un uzzini ne vien sīpolu karamelizēšanas noslēpumus, bet arī to, kādēļ maltā liellopa gaļa pirms cepšanas ir "jāizsit" un burgera formiņā to ieteicams nevis vienkārši ielikt, bet gan iemest. Atceries pirms grilēšanas burgera gaļu vismaz 20 minūtes noturēt ledusskapī, lai tā ieņem savu formu.

Karamelizēti sīpoli

Karamelizēti sīpoli jebkuru gaļas ēdienu padarīs īpašu. Sīpolu droši vari griezt biezākās šķēlītēs, tad tas labāks uzsūks mērci. Kamēr sīpoli sautējas, nedrīkst aizmirst tos viegli apmaisīt. 

BBQ mērce

Kādēļ gan barbekju mērci vienmēr iegādāties veikalā ? Uzņemies izaicinājumu un izmēģini pagatavot to pats! Armands norāda, ka svarīgi neizmantot parasto etiķi, jo tas atņems garšu. Viņš arī iesaka pievienot tieši angļu sinepes, jo tās ir saldākas.

Grila šokolādes suflē ar piparmētru saldējumu

Pēc sātīgā burgera kā lielisks atsvaidzinājums būs šokolādes suflē ar piparmētru saldējumu. Gatavojot šo klasisko desertu, jāatceras, ka uzputotie olas baltumi šokolādē ir jāiecilā, nevis vienkārši jāiejauc. Par pārējām niansēm uzzināsi raidījumā. Svarīgi - suflē jābauda uzreiz pēc celšanas galdā, citādi tas atdziest un saplok.

Armands ar lielu prieku pasiedza maltīti viesiem - februāra "Nu Ko, gatavosim?" Dallmayr konkursa uzvarētājam Jānim Rimšam un viņa brāļa sievai Ilvai Rimšai. Abiem burgers garšoja tik ļoti, ka viņi nolēma ko līdzīgu pagatavot ģimenes lokā siltajā sezonā paši uz sava grila.  Skaties video un noskaidro, kuram no viesiem pie sirds vairāk gāja burgers, bet kuram  - šokolādes suflē!

Ceram, ka kopā ar Armandu Izinkēviču un grilrestorānu “Vistiņas Karbonādes Steiki”, esam iedvesmojuši Tevi izmēģināt jaunus izaicinājums gaidāmajā grilēšanas sezonā. Gadījumā, ja nespēj nociesties un vēlies sulīgo, uz grila gatavoto burgeru nobaudīt jau tūlīt, tad Tev jādodas ciemos uz ģimenes restorānu Baltezerā, kur pie milzīga grila katru dienu saimnieko Armands. Tiksimies jau nākamajā svētdienā, kad atkal dosimies jaunā garšu ceļojumā.

25/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...