Tīrā maize. Vai zini, kas ir glutēns?

 Vai zini, kas ir glutēns?

Glutēns ir lipeklis, ko satur mums visiem zināmie graudi – kvieši, mieži, rudzi. Diemžēl ir cilvēki,kuri uzturā nevar lietot glutēnu saturošus produktus. Neēst bezglutēna produktus daudziem ir ķluvis par dzīvesveidu. Ir cilvēki, kuri to dara veselības dēļ, ir tādi, kuriem tas ir pārliecības dēļ, ka šie produkti ir veselīgāki par ierastajiem. Starp citu, bezglutēna milti ir diētiskāki.

Bezglutēna pārtika.

Zīmols Tīrā Maize darbojas Rīgā un ir Sabīnes Ezeriņas un Līgas Ūdres meistardarbs. Katra saražoto cepumu recepte ir izstrādāta ar mīlestību. Ir ieguldīts liels darbs, lai garšas buķete būtu tieši tāda! Lai gan cepumu cepšana var likties nekas īpašs, tomēr pagatavot tos no bezglutēna miltiem nebūt nav tik vienkārši. Vairāku gadu garumā esam nodevušās eksperimentiem un ir bijušas reizes, kad rezultāts nav bijis tīkams pat pašiem tuvākajiem. Tīrās maizes mērķis vienmēr ir bijis panākt izcilu garšu, lai produktu nevar atšķirt no līdzvērtīgiem ar kviešu miltiem gatavotajiem.

Sarežģīts nav tikai gatavošanas process, bet arī izmantotās izejvielas nav nemaz tik vienkārši iegūstamas. Katra izejviela, ko izmantojam ir rūpīgi atlasīta, lai mēs kā ražotājs varētu garantēt, ka mūsu produkts patiešām nesatur glutēnu.

Ja plāno pats kādreiz mājās pagatavot kādu gardu kūku vai smalkmaizīti no bezglutēna miltiem, noteikti rēķinies, ka tas nebūs vienkārši. Šie milti daudz vairāk uzņem ūdeni un produkts ātrāk zaudē mitrumu. Bieži vien tikko izcepts ir ļoti gards, bet atdziestot un pastāvot kādu laiciņu, garša vairs nav tā kas bija. Tādēļ, ieturot bezglutēna diētu, ļoti noderīga lieta mājās ir tosteris. Mūsu ieteikums ir, aizstājot kviešu miltus ar kādiem no bezglutēna miltiem, lietot tos par 1/3 mazāk kā receptē norādīts. Un no savas puse mēs noteikti iesakām izmantot jau gatavus bezglutēna miltu maisījumus. Tad iespējamība, ka izdosies, būs lielāka.

Lai izdodas!

 

05/09/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...