Svētku garšas "Innocent Cafe" gaumē

Nu ko, šoreiz tiekamies pašā Ziemassvētku priekšvakarā, tādēļ arī šis " Nu ko, gatavosim?" raidījums tiks aizvadīts svētku noskaņās un garšās. Skaidrs, ka svētkos gribam celt galdā pašus gardākos, skaistākos un izsmalcinātākos ēdienus. Šoreiz īstās svētku garšas un iedvesmas devāmies meklēt uz mājīgo Innocent Cafe (Blaumaņa ielā 34-2). Un ja reiz svētku reize, tad galdā jāceļ kas īpašs - šoreiz tas būs, varētu pat teikt, romantisks salikums - Velingtons un Pavlova. Piekritīsiet, ēdienkarte īsti piemērota ceturtajai Adventei, kad iededzam svecīti par mīlestību. 

Bet nu par visu pēc kārtas. Ja Tev kādreiz ir gadījies iegriezties Innocent Cafe, tad, visticamāk, esi jau izbaudījis šīs vietas atmosfēru, lielisko kafiju un gardos ēdienus. Bet tiem, kuri šeit vēl nav bijuši, varam ieteikt šo faktu labot, jo šeit ir ikviens kafijas cienītājs tiek pie īpaši izcilas kafijas, kas pagatavota, ievērojot visus pamatprincipus, kas padara kafiju tik garšīgu. 

Šoreiz gan negatavosim kafiju, bet gan ielūkojāmies Innocent Cafe virtuvē, kur saimnieko divas Ievas - šefpavāre Ieva Kušnere un pavāre Ieva Vīksne. Protams, raidījuma vadītāja Kristīne nevarēja laist garām šo maģisko iespēju un steidza ievēlēties kādu vēlēšanos. Kādu? To gan viņa mums neatklāja. 

Tā kā esam ieradušies gatavot, tad laiks ķerties pie darba. Sākām ar liellopa fileju Velingtona gaumē. Kamēr Ieva Vīksne ķeras pie filejas, Kristīnei ir dots uzdevums pagatavot salātus. Savā svētku galdā vari celt tieši šādus vai gatavot tos pēc savas gaumes un garšu sajūtām.

Kamēr dāmas darbojas katra ar savu darbiņu, Ieva Vīksne mums ļāva mazliet ieskatīties vēsturē un uzzināt, kā tad īsti radies Velingtona nosaukums.      Tātad - vēstures grāmatās tiek teikts, ka Velingtonā esot reiz dzīvojis hercogs, kurš esot sakāvis pašu Napaleonu. Tādā veidā kļuvis par britu nacionālo varoni. Tālāk jau parādās divas versijas - vieni apgalvo, ka šis ēdiens esot bijis hercoga iecienītākais, tādēļ tam dots šāds nosaukums. Otra versija - hercogs vienmēr esot nēsājis garos jātnieku zābakus, kuri arī tiek dēvēti par Velingtoniem. Kurš variants ir patiesais, to vairs mēs neuzzināsim, bet galvenais, ka ēdiens ir patiesi gards un īsti piemērots svētku galdam.

Tā čakli rosoties virtuvē dāmas papļāpāja gan par nonākšanu līdz pavāra profesijai, gan Innocent draudzīgās ģimenes svētku tradīcijām. Skaties video un smelies iedvesmu arī saviem svētkiem. 

Liellopa fileja Velingtona gaumē

Liellopa fileja 500 g

Kārtainā mīkla 250 g

Prošuto 70 g

Ola 1 gab.

Šampinjoni 300g.

Rozmarīns pēc garšas

Sāls pēc garšas

Pipari pēc garšas

Timiāns pēc garšas

Salāti pēc izvēles

Pagatavošana:

Uz uzkarsētas pannas liellopa fileju apcepj no visām pusēm, ik pa pusminūtei apgriež, lai tā būtu zeltaini brūna. Tad ļauj tai atpūsties, lai iztek liekais šķidrums.

Pastētes masā sablenderē uz pannas apceptus šampionjonus. Sēnes apcep apm. 3 min, tām pievienojot sāli, piparus un rozmarīnu pēc garšas.

Uz pārtikas plēves kārto prošuto šķēles, pārklāj ar pagatavoto sēņu pastēti un ietin tajā liellopa gaļu. Liek ledusskapī uz 20 minūtēm.

Tikmēr izveltnē kārtaino mīklu un skaisti satīto fileju ietin mīklā. Pārsmērē ar olas dzeltenumu, iegriež, un liek krāsnī uz apm. 10–15 min 200 grādu temperatūrā.

Gaļu pasniedz ar svaigiem salātiem citrusa medus mērcē.

Ziemassvētku Pavlovas

Maskarpones krēms 500 g

Cukurs 200 g

Olas baltums 200 g

Kafija 40 g

Vīģes 4 gab.

Svaigas ogas pēc izvēles

Pagatavošana:

Uzputo olas baltumus. Putošanas laikā pievieno cukuru, un visu puto līdz masa ir cieta un stingri turās kopā. Kārto uz cepamās pannas sev vēlamā formā, atstājot vietu pildījumam. Tad cep cepeškrāsnī uz 130 grādiem, apm. 30 – 40 minūtes.

Maskarpones krēmu sajauc kopā ar kafiju. To kārto uz bezē un dekorē ar svaigām ogām un vīģēm.

Pirms atvadāmies teiksim sirsnīgu paldies mūsu draugiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai un Huggies autiņbiksītēm.

Lai jums silti, sirnīgi un garšām bagāti svētki!

23/12/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...