“Saimniekojam paši savā briežu dārzā!” pašmāju delikatešu ražotājs stāsta par biznesu, iedvesmu un gardumiem

 

Vai latvietis pēc dabas ir gardēdis un kā iekustināt pat visprasīgākās garšas kārpiņas? Par to Nuko.lv blogs uz sarunu aicināja pašmāju gaļas delikatešu ražotājuzņēmuma "Delikanto" izveidotāju un vadītāju Uģi Kārkliņu.

Ģimenes uzņēmums, kurā ielikta sirds

Pastēšu ražotājs “Delikanto” ir ģimenes uzņēmums, kas ražo augstas kvalitātes briežu gaļas produktus un delikateses. “Tā kā saimniekojam paši savā briežu dārzā, tad kā galvenais “stūrakmens” kvalitātei un līdz ar to - nepārprotami arī garšai - ir briežu gaļas produkti,  ko piedāvājam pircējiem, Taču, sekojot mūsu filzofoijai, esam papildinājuši sortimentu ar citu gaļas produktu delikatesēm,” par pašu ražotajiem gardumiem blogam Nuko.lv vairāk stāsta “Delikanto” vadītājs Uģis Kārkliņš. Viņa delikatešu uzņēmumā briežu gaļas produktiem sortimentā klāt nākušas pīļu aknu pastētes un truša aknu pastētes.

Runājot par to, kā radusies ideja ražot tieši delikateses un gardumus, turklāt no Latvijā nebūt ne tik tipiskiem un “ierastiem” gaļas produktiem, Uģis stāsta – sākumā galvā radusies ideja, taču, lai noskaidrotu, vai tā maz ir īstenojama, viņš ar savu devies pie “zinošiem un radošiem pavāriem”.

“Viņi man arī sagatavoja recepti. Patlaban man ir laba sadarbība ar pavāru no Kuldīgas Aigaru Sīli. Kad recepte jau ir gatava, tad ar katru ražošanas reizi tā tiek pieslīpēta līdz ideālai garšai,” stāsta Uģis.

Patlaban gaļu “Delikanto” iepērk no medniekiem, retu reizi – no sava briežu dārza, vai arī pērk no citiem briežu dārziem.

Vaicāts, vai biznesa virziena izvēlē no svara ir bijusi paša gaume ēdienu izvēlē, “Delikanto” īpašnieks blogam Nuko.lv ar smaidu uz lūpām atbild apstiprinoši.

“Domāju, ka esmu gardēdis. Katrā ziņā, kad 2007. gadā atmetu smēķēšanu, es sāku sajust garšas. Kopš tā brīža man “prasās” kaut kas vairāk nekā kartupeļi ar krējumu,” smaida Uģis. No “Delikanto” produktu klāsta viņam pašam vislabāk garšo pīļu aknu pastēte ar saulē kaltētiem tomātiem.

Delikatešu eksperts iesaka - kā vajag gatavot, lai viesi slavētu galda klājēju?

Izcila recepte, augstas kvalitātes produkti, prasmīgs meistars – tie ir priekšnosacījumi, lai pagatavotais ēdiens kustu uz mēles un cienātais viesis galda klājējam veltītu pateicības un atzinības pilnus vārdus, taču delikatešu ekspertam Uģim ir vēl kas piebilstams.

“Tieši tāpat kā ar vīnu, es domāju, ka svarīgi ir arī notikums, kad ēdiens tiks pasniegts, kas ir kompānija, kurā tas tiks baudīts, un svarīgi ir tiešām to izbaudīt nevis mehāniski apēst! Tad arī jau gatavošanas procesā pieeja būs citādāka un rezultāts nevainojams!” tā kopumā par izcili baudāma ēdiena pagatavošanu stāsta Uģis.

Mainās laiki – mainās tas, ko un kā latvietis ēd

“Pēdējā laika tendence arī Latvijā ir, - arvien vairāk cilvēku seko līdzi veselīgākai ēšanai, mainot paradumus. Cilvēki pievērš uzmanību tam, no kā produkts gatavots, kas ir tā sastāvā. Tomēr šī virzība ir lēna, jo bieži vien noteicošais faktors tomēr ir cena. Bet garšīgas lietas Latvietim garšo,” optimisma pilns ir “Delikanto” izveidotājs.

Savukārt, runājot par saviem novērojumiem, kāds tad ir “vidējais latvietis” un kas tam garšo, Uģis ir novērojis, ka tomēr pārsvarā esam konservatīvi. “No mūsu pastētēm tomēr visvairāk tiek pirkti klasiskie produkti – piemēram, ja tā ir brieža gaļas pastēte, tad pārsvarā pirks parasto, klasisko, nevis ar plūmēm vai dzērvenēm. Taču ik pa laikam latvietis ir gatavs pamēģināt kaut ko jaunu...” stāsta Uģis.

Ja vēlies nogaršot kādu no "Delikanto" gardumiem, spied šeit!

21/09/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...