Piena maisījumi un to iedalījums

Lai gan mātes piens nenoliedzami ir labākais bērnam pirmajā dzīves gadā, ikdienā bieži gadās situācijas, kad bērnu ir nepieciešams piebarot ar adaptētajiem piena maisījumiem. Par cik piena maisījumi ir paredzēti pašiem mazākajiem, to kvalitāte un izcelsme ir īpaši svarīga.

Atkarībā no vecuma atšķiras arī uztura prasības mazulim. Mazulim augot, mātes piens nevis paliek nemainīgs, bet gan zīdīšanās laikā kļūst arvien bagātīgāks, pielāgojoties bērna vajadzībām. Piena maisījumu ražotāji ņem to vērā un precīzi pielāgo produktus mazuļa vecumam gan pēc nepieciešamā sastāva, gan nepieciešamā enerģijas daudzuma. Tieši tādēļ ir izveidoti specifiski piena maisījumi šādiem vecumiem:

  • Maisījums pirmajiem dzīves mēnešiem (derīgs uzreiz pēc piedzimšanas), kas modelēts pēc mātes piena, lai to droši varētu lietot kā vienīgo zīdaiņa pārtikas avotu. Tas nesatur glutēnu, toties satur garo ķēžu polinepiesātinātās taukskābes, kas bērnam ir nepieciešamas.
  • Maisījums pēc 6 mēnešu vecuma, kas satur laktozi un viegli sagremojamas, glutēnu nesaturošus ogļhidrātus, kas rada vecumam atbilstošu sāta sajūtu. Tam ir pievienots D vitamīns, kas veicina kalcija uzņemšanu, lai veidotos stipri kauli, un Omega 3 taukskābes, lai veicinātu smadzeņu un nervu šūnu attīstību.
  • Maisījums pēc 10 mēnešu vecuma, kam atbilstoši mazuļa vajadzībām ir paaugstināts enerģijas, kalcija un fosfora daudzums, bet samazināts tauku daudzums.
  • Maisījums pēc gada vecuma, kas paredzēts lietošanai kā dzēriens starp ēdienreizēm vai ēdienreižu laikā kopā ar pārtiku. Tas papildus satur jodu, kā arī vecumam atbilstošu olbaltumvielu daudzumu.

Ir arī speciālie piena maisījumi, kas domāti zīdaiņiem, kas priekšlaikus dzimuši, zīdaiņiem ar paaugstinātu alerģijas risku, kā arī tiem, kas cieš no caurejas, kolikām, atvemšanas vai laktozes nepanesamības un piena alerģijas.

Humana ir bērnu pārtikas ražotājs ar nu jau 60 gadu pieredzi šajā jomā, kas ar savu saskaņoto preču sortimentu nodrošina pilnvērtīgu un daudzveidīgu mazuļu uzturu jau no dzimšanas – bērna attīstībai tik svarīgajos pirmajos dzīves gados. Produkti 100% tiek ražoti Vācijā, kur tiek kontrolēts pilnīgi viss to iegūšanas ceļš: no govs līdz pat gala iepakojumam. Humana atbalsta veselīgu pārtiku, tādēļ pirms nonākšanas pie patērētāja katrs produkts iziet cauri pat 600 dažādām pārbaudēm. Humana piena maisījumi ir izgatavoti no dabīga piena, nevis piena maisījumiem, kas tiek apstrādāts 48 stundu laikā kopš govs izslaukšanas. Pienu piegādā 29 vietējie piensaimnieki, kuri savas govis baro bez ģenētiski modificētām vielām.

25/08/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...