Palmu jumti, vēršu pajūgi, guajava un cigāri - Kuba kopā ar NUKO.lv

Šī sērija mūsu ceļotājiem – Egonam Dombrovskim un Mārtiņam Opmanim - solās būt izaicinājumu pilna, jo savu roku nāksies pielikt gan palmu lapu jumta būvē, gan buļļu vadīšanā. Ja gribi redzēt ne tikai to, bet arī kā aug pasaulē labākā tabaka un kādus Latvijā neredzētus augļus var atrast Kubā, spied play un smelies iedvesmu savam ceļojumam.

Mūsu draugi savu dienu uzsāk nelielā, romantiskā pilsētiņā Kubas rietumos – Vinjales. Tā savu nosaukumu ieguvusi pateicoties vīnam. Šķiet, ka šeit laika mašīna apstājusies kādu gadsimtu atpakaļ, un Mārtiņam tas ļoti iet pie sirds.

Vai vēlies uzzināt, ko vietējie sauc par „ziloņu mugurām?” Vai viegli uzbūvēt lapenes jumtu no palmu lapām, tādu, kādu agrāk būvēja vietējie indiāņi un kas ļoti labi pasargā no nežēlīgā Kubas karstuma? Atbildi uz šo jautājumiem mūsu varoņi meklēja, paši atrotot piedurknes tādā svelmē, kas Mārtiņam skumt pēc Latvijas ziemas. Kā viņiem veicās; vairāk bija runāšanas vai darīšanas? Perfecto, mucho perfecto vai pretēji? Uzzini raidījumā.

Ceļotāji ne vien atklāja, kā ar pāris vārdiem iespējams vadīt vēršu pajūgu, bet arī kopā ar fermeri Arielu Rodrigesu devās ievākt guajavas ražu, pa ceļam sastrādājot dažādus pekstiņus. Turklāt Ariela rančo aug arī mango, kafija un cukurniedres. Izklausās interesanti, vai ne? Redzi to savām acīm un uzzini, kas ir guajava un kā tā izmanto, skatoties video!

Vinjales ielejas iedzīvotāju pamatnodarbošanās jau 200 gadu garumā ir tabakas audzēšana. Īstā vieta, kur redzēt tabakas plantācijas, vai ne? Tomēr mūsu ceļabiedriem tas neizdevās. Iemeslu, kādēļ tā, atradīsi video. Tomēr viss nebūt nav zaudēts, jo ceļotāji nokļuva tabakas žāvētavā un uzzināja, kā top pasaulē slavenākie cigāri – no A līdz Z.

Mārtiņš nevar tikt skaidrībā ar jautājumu „...kā viņi [žāvējot] dabū tik mīkstas tās [tabakas] lapas.. Maigas kā zīds, zamšādiņa tāda.” Izrādās, atbilde ietverama vienā vārdā – klimats. Raidījumā atklāsi ne vien to, bet arī cigāra tīšanas noslēpumus, ar kuriem dalījās meistars ceturtajā paaudzē. Vai Egonam izdevās uztīt cigāru un kāds tas izskatījās? Cik ilgi jāļauj cigāram nostāvēties? Tas viss atrodams šeit.

Laikam jau mūsu varoņiem jāmācas, lai kļūtu par cigāru baudītājiem. Nākamajā piektdienā īsta Kubas lietusgāze, ielas kā upēs un daudz prieka. Nepalaid garām!

 

 

 

23/02/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...