Pagatavo šokolādes trifeles mājās kopā ar "Nu Ko, gatavosim"!

Janvāris ir gada aukstākais mēnesis. Tas ir laiks, kad tā vien gribas ieritināties segā, paņemt rokās iemīļoto grāmatu vai TV pulti, baudīt aromātisku kafiju vai kādu tēju un, protams, panašķoties ar kārumiem. Reti kurš ir spējīgs palikt vienaldzīgs, ja runa ir par šokolādi. Vai kādreiz esi mājās pats pagatavojis ko tik īpašu kā karstu šokolādi vai šokolādes trifeles? Tieši šīs prasmes raidījuma „Nu Ko, gatavosim?” vadītāja Kristīne šoreiz devās apgūt uz šarmantu, noslēpumainu un senām leģendām apvītu kafejnīcu pašā Vecrīgas sirdī - Riga Black Magic Bar (Kaļķu iela 10). Tā ir kafejnīca, kur šokolādei ierādīta goda vieta, un tieši šeit iespējams sastapt šokolādes meistari Ingrīdu Catlakšu. Starp citu, senatnīgajā Riga Black Magic Bar Ingrīda vada arī šokolādes meistarklases gan pieaugušajiem, gan bērniem. Dodies saldajā ceļojumā kopā ar raidījumu „Nu KO, gatavosim?”, un uzzināsi arī kā pagatavot gardo šokolādes pagali un kā panākt, lai trifeles izdodas tādas, no kurām grūti atraut skatienu. Raidījums tapis ar mūsu draugu - gaļas pārstrādes uzņēmuma „Nākotne” un sportiskā uztura ekspertu Max Sport - atbalstu. Mūsu īpašās viešņas, kas novērtēs šokolādes burvību, būs divas dāmas: žurnāla Cosmopolitan radošā redaktore Laura Lauziniece un grima māksliniece Zane Ellere.

 

"Nu ko, gatavosim? " 3. raidījums. 1.daļa.

"Nu ko, gatavosim?" 3. raidījums. 2.daļa.

 

Šokolādes pagale

Šokolādes pagale ir lielisks deserts šokolādes cienītājiem, kas ļoti labi sader kopā ar kafiju. Turklāt tas (protams, samērīgās devās) ir arī veselīgs, jo sastāvā atradīsi gan žāvētus augļus, gan lazdu riekstus un pistācijas. Kā ierasts, pagatavošanas gaitu vari uzzināt, noskatoties pievienoto video.

Sastāvdaļas

tumšā šokolāde 70% (300 g)

saldkrējuma sviests (150 g)

gaišais cukura sīrups (30 ml)

rums (30 ml)

piparkūku cepumi (100 g)

zaļās pistācijas (80 g)

kaltētas plūmes (7 gab.)

kaltētas aprikozes (7 gab.)

kakao

Šokolādes trifeles

Trifeles jau izsenis ir romantikas un izsmalcinātas auras apvītas. To pagatavošanai nepieciešama pacietība un laiks, tomēr vienlaikus tā ir arī aizraujoša māksla. Turklāt trifeles var būt arī sevišķa dāvana Taviem mīļajiem. Šoreiz Kristīne kopā ar Ingrīdu pagatavos divu veidu trifeles: zemeņu – jogurta un aveņu – balzāmetiķa. Zemeņu-jogurta trifeles pārsteigs ar vasarīgu vieglumu, savukārt aveņu - ar koši sārtu krāsu un niansētu aveņu aromātu. Aicinām Tevi pagatavot abas un noteikt savu favorītu!

Zemeņu - jogurta trifeles

Sastāvdaļas

svaigs zemeņu biezenis (75 g)

saldais krējums 35% (25 g)

grieķu jogurts (100 g)

baltā šokolāde (185 g)

saldkrējuma sviests (25 g)

citrona sula (15 ml)

svaigu piparmētru zars

baltās šokolādes kapsulas

baltā šokolāde glazēšanai

maltas kaltētās zemenes

Aveņu - balzametiķa trifeles

aveņu biezenis vai saldētas avenes (225 g)

saldais krējums 15 % (15 ml)

aveņu balzametiķis (15 ml)

baltā šokolāde (335 g)

sviests (20 g)

piena šokolāde glazēšanai

kaltētas avenes dekoram

Samagon pralinē ganašs

Sastāvdaļas

piena šokolāde (125 g)

medus (80 g)

samagon

tumšā šokolāde un tumšās šokolādes muciņas

Baltās šokolādes dzēriens ar lavandas ziediem

Lai vakars kļūtu par īstiem saldummīļu svētkiem, šokolādes burve Ingrīda dalās ar vēl kādu īpašu un saldu recepti – baltās šokolādes dzērienu ar lavandas ziediem. Šādai karstajai šokolādei nepieciešamas vien trīs sastāvdaļas. Gatavojot šādu dzērienu, telpu apņem patīkams un mājīgs aromāts, ka liks straujāk sisties katra šokolādes mīļotāja sirdij.

Sastāvdaļas

baltā šokolāde (425 g)

saldais krējums 10 % (500 g)

kaltēti lavandas ziedi (1 tējk.)

Atceries, ka līdz pat 31. janvārim Tu vari piedalīties konkursā un laimēt iespēju baudīt īpašas vakariņas „Nu Ko, gatavosim?” raidījuma filmēšanas ietvaros, kā arī NUKO.lv virtuves dēlīti. Viss, kas Tev jādara – jādalās ar savu iecienītāko recepti zemāk, bloga komentāros! Paldies visiem, kas jau atklājuši savas īpašās receptes! Lai veiksmīgiem kulināriem eksperimentiem bagāta nedēļa!

21/01/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...