Padari vannošanos ne tikai baudāmu, bet arī veselīgu! Fizioterapeites un aromterapeites ieteikumi!

Vaicājot, kas ir labākais veids, kā relaksēties, viena no populārākajām atbildēm ir – iešana vannā.  Ir tik daudz veidu, kā peldi padarīt patīkamāku. Viens no tiem ir izmantot vannas bumbu, kas ar savu aromātu sniegs harmoniju pašiem nervozākajiem un saspringtākajiem cilvēkiem. Kas jāņem vērā, lai ķermenis justos atpūties, NuKo.lv atklāj fizioterapeite Lauma Zvirbule un aromterapeite Inga Nemše.

Pieejams relaksācijas veids

Fizioterapeite Lauma Zvirbule atzīst, ka tieši iešana vannā ir viens no efektīvākajiem, kā arī pieejamākajiem relaksācijas līdzekļiem.

“Silts ūdens labi atslābina muskulatūru, paplašina asinsvadus, pazemina asinsspiedienu, samazina nervu sistēmas tonusu. Rezultātā tiek veicināta vispārēja relaksācija un uzlabots miegs,” par ūdens labvēlīgo ietekmi uz cilvēka pašsajūtu stāsta Lauma.

Fizioterapeite iesaka ņemt vērā, ka ūdens temperatūrai nevajadzētu pārsniegt cilvēka dabisko ķermeņa temperatūru, tas ir, - 35-37°C.  Tāpat Zvirbule iesaka pievienot vannai ēteriskās eļļas, ko atbalsta arī aromterapeite Inga Nemše.

Katram savs aromāts

Kā atklāj Inga Nemše, ir tik daudz dažādu veidu, kā cilvēks var atslābināties – arī atbilstošu eļļu lietošana ir viens no variantiem, kā sevi harmonizēt. Viņa iesaka atrast katram sev atbilstošu un piemērotu smaržu, jo, piemēram, lavanda, kas parasti iedarbojas nomierinoši, uz kādu citu var iedarboties gluži pretēji.

Aromterapeite saka "jā" arī dabīga jūras vai Himalaju sāls pievienošanai vannai. Tāpat arī vannas bumbas ir lielā cieņā.

“Iesaku lietot dabīgus līdzekļus, kuru sastāvā nav sintētiskas vielas, kas varētu kaitēt organismam. Āda ir mūsu lielākais orgāns, un viss, ko uz tās smērējam vai kādā citā veidā uzņemam, piemēram, mērcējoties vannā, ļoti ātri nonāk asinsrites sistēmā un pēc tam visā organismā,” saka pieredzējusī aromterapeite.

Arī ziepes, kas izsenis ir viens no pirmās nepieciešamības līdzekļiem, iegūst arvien jaunas variācijas un katrs var izvēlēties sev tīkamāko ziepju aromātu.

Izmēģini fantastiskās "Kaleda Cosmetics" mango ziepītes!

Kā smaržas ietekmē mūs?

Aromterapeite skaidro, ka tieši ar smaržu palīdzību ir iespējams dziedēt un harmonizēt gan cilvēka fizisko, gan ēterisko ķermeni. Lūk, vienas no populārākajām un zināmākajām smaržām un to labvēlīgā ietekme uz cilvēka veselību.

Eikalipts - labi palīdz pie elpceļu saslimšanām, atjauno līdzsvaru, palīdz pārvarēt inertumu, mazina šaubas.

Lavanda - labi dziedē brūces un mazina niezi kodumu gadījumos, mazina bezmiegu, melanholiju un depresiju, palīdz pārvarēt vecus aizvainojumus.

Vaniļa - rada laimes, mīlestības, bezrūpības sajūtu, ārstē no ēdiena atkarības un darbojas arī kā afrodiziaks.

Piparmētra - mazina galvassāpes, atjauno spēkus, līdzsvaro emocijas, atbrīvo no uzmācīgām vai negatīvām domām. To nevajadzētu lietot pirms gulētiešanas.

Izmēģini kādu no "Kaleda Cosmetics" vannas bumbām!

11/01/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...