"Nu ko, gatavosim?"nobauda karsto suši restorānā "Samurai suši"

Šīs nedēļas "Nu ko, gatavosim?" ir pilns pārsteigumu. Pirmais, savu roku raidījuma vadīšanā iemēģina Māris Pīlācis. Un jāatzīst, viņš lieliski tika galā arī ar uzdevumu - iesaistīties maltītes pagatavošanā. Otrais pārsteigums - gatavosim karstos suši. Jā, jā, izrādās, suši mēdz arī cept. Ja Tev tas ir tāds pats pārsteigums kā mums, tad skaties video un uzzini, kā top šādi suši.  Un trešais pārsteigums šajā raidījumā ir šefpavārs Dostons Azizovs, kurš uz Latviju ir pārcēlies no Uzbekistānas. Viss kopā izklausās intriģējoši, vai ne?

Bet sāksim ar visu pēc kārtas. Māris šoreiz devās viesos uz restorānu "Samurai suši" ( Marijas iela 25, Rīga), kur kopā ar restorāna vadītāju Romualdu Petrovu mācīsies pagatavot šī restorāna firmas ēdienu - karstos suši. Māris varēja justies mazliet drošāk, jo arī Romualds šos suši gatavoja pirmo reizi, bet šefpavāra stingrā uzraudzībā viņiem izdevās  lieliski. 

Gatavojot gardos suši, Mārim izdevās arī mazliet aprunāties ar restorāna vadītāju Romualdu. Un izrādās, Romualds ne tikai vada restorānu, bet arī apgūst jūrniecību. Tad nu Māris izmantoja situāciju, lai uzzinātu, kāds ir augļu vai jūras velšu ceļš kuģī līdz Latvijai. Uzzinājām arī to, kādus suši ir iecienījuši amerikāņi un eiropieši, bet kādus japāņi. Sapratām, ka karstos suši meklēt Japānā būtu bezjēdzīgi, jo tur suši ēd aukstus un galvenokārt to pagatavošanā izmanto zivis.

Protams, neviens "Nu ko, gatavosim?"raidījums nevar iztikt bez kāda īpaša viesa klātbūtnes, jo kādam taču ir jānogaršo pavāra un raidījuma vadītāja veikums. Šoreiz Māris viesos ir aicinājis tehnoloģiju ekspertu Mareku Matisonu. Tāpat kā Mārim šodien ir debija raidījuma vadītāja ampluā, arī Marekam jau pavisam drīz gaidāms līdzīgs izaicinājum. Tad nu vīriem bija par ko parunāt. 

Pirms ķeramies pie suši receptēm un sastāvdaļām, neaizmirsīsim pateikt "paldies"mūsu atbalstītājiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai, Gaļas pārstrādes uzņēmumam "Nākotne" un Huggies autiņbiksītēm.

Ja pirms šī raidījuma nebiji dzirdējis par to, ka suši varētu arī cept, tad tagad, visticamāk, ar nepacietību gaidi, kad varēsi šo gardo ēdienu nobaudīt. Ja tā ir, tad dodies uz "Samurai suši"restorānu vai ļaujies izaicinājumam un mēģini pagatavot mājās. Nobaudot abus šodien gatavotos suši, gan Mareks, gan Māris bija vienisprātis - šie abi suši lieliski papildina viens otru un ir īsts baudījums garšas kārpiņām.

Fujiyama suši

Melnās sezama sēklas

Garneles

Gurķis

Mīdijas pikantā mērce

Unagi mērce

Nori lapas

Suši rīsi

Suši ingvers

Vasabi

Suši sojas mērce

Samurai suši

Suši rīsi 120 g

Nori lapas

Tamago omlete

Unagi mērce

Cepts lasis

Asaris

Tuncis

Pikantā mērce

Suši ingvers

Vasabi

Suši sojas mērce

29/07/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...