"Nu Ko, gatavosim?"atklāj armēņu virtuves šarmu restorānā "Akhtamar"

Vai, skatoties pavasara saules staros, arī Tu esi aizdomājies par gaidāmo grillēšanas sezonu? Ja gribi redzēt, kā top īsts armēņu šašliks, uzzināt, kā armēņu virtuve atšķiras no latviešu, un gūt ieskatu arī armēņu kultūrā, noteikti skaties šo raidījumu "Nu Ko, gatavosim?". Šoreiz Kristīne viesosies armēņu ģimenes restorānā Akhtamar (Matīsa ielā 38). Viņa ne vien gatavos kopā ar sirsnīgo pavāri Aigu Bērzišu, bet arī aprunāsies ar restorāna saimnieku Geramu Abagjanu. Viņš kopā ar sievu joprojām gatavo arī pats un katru viesi uztver kā ciemiņu savās mājās. Uzzini, kā Gerams no Armēnijas kalniem nonācis līdz restorānam Rīgas centrā, un gūsti iedvesmu pagatavot kādu no armēņu ēdieniem savā virtuvē!

Šī raidījuma īpašā odziņa ir ne vien jaunu recepšu, bet arī jaunas kultūras atklāšana. Restorāna šefpavāre Aiga pastāstīs ne tikai par armēņu virtuves īpatnībām un armēņu vīna šķirnēm, bet arī par to, kā armēņi izklaidējas un atpūšas. Varbūt Tev tas būs pārsteigums, bet armēņu virtuve nebūt nav trekna un tai ir ļoti sena vēsture. Pavāre neiztiks arī bez kāda kurioza stāsta, kas viņai atgadījies pirms daudziem gadiem. Skaties raidījumu, lai to dzirdētu! Varam vien pateikt priešā, ka šajā stāstā galvenais varonis būs.. avokado.

Ja gribas nedaudz paslinkot vai vienkārši nogaršot armēņu ēdienus, pirms pats atroti piedurknes un ķeries pie gatavošanas, tad esi laipni aicināts apciemot restorānu Akhtamar, kura saimnieks Tevi uzņems ar izslavēto armēņu viesmīlību. Vai zināji, ka Geramam ir vīna pagrabs zem restorāna, un viņš bieži apciemo Armēniju, lai pats ievāktu garšaugus un iepirktu vīnu? Restorāna interjera priekšmeti nāk no Armēnijas, lielākā daļa ir tieši saistīta ar Gerama kuplo ģimeni. Turklāt viņš nemaz nav skops un ir gatavs viesiem iedot līdzi kādu no armēņu mērcītēm, lai arī mājās Tu varētu pagatavot Akhtamar salātus. 

Kas gan būs laimīgie viesi, kas baudīs šīs karaliskās vakariņas? Šoreiz Krisīne ir aicinājus TV personību Aivi Ceriņu, kurš vakariņoja kopā ar savu paziņu Aneti Korinti. Abi dalījās savā pieredzē par kaukāza tautu virtuvi un nekautrējās baudīt "šasliku, kas garš fantastiski", turot to rokā. Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt - skaties pats!

Gan viesi, gan Kristīne un Aiga baudīja aromātisko Dallmayr kafiju, kas atbalsta raidījuma tapšanu. Tāpat sakām paldies mūsu atbalstītājam - gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne

 


Uz oglēm cepti dārzeņi ar jēra karbonādes šašliku

Lai gan restorānā Akhtamar iespējams baudīt vairāk kā 10 šašliku veidus, tomēr šodien pagatavosim tradicionālo - ar jēra gaļu. Jēra gaļas šasliks cepams lēnītēm uz karstām oglītēm, un tas visu laiku jāapgriež no vienas puses uz otru, lai saglabātos sulīgums. Armēnijā šašliku nemēdz pasniegt vienu, bet gan kopā ar dārzeņiem, kas arī cepti uz oglēm. 

Salāti “Akhtamar “

Kā jau vari nojaust, šie ir restorāna firmas salāti. Raidījumā vari atklāti, kas tad īsti ir basturma un kā to pagatavo. Tā kā armēņu virtuvē ļoti bagātīgi tiek lietoti zaļumi, Aiga iesaka arī šiem salātiem pievienot pētersīļus, dilles, kindzu un baziliku. Ir skaidrs, ka ar šiem salātiem Tev izdosies pārsteigt savus viesus!

Žāvētas plūmes un aprikozes šokolādē

Pavāre Aiga žāvētas plūmes un aprikozes šokolādē iesaka kā lielisku saldumiņu, ko pasniegt kopā ar kafiju. Pagatavošana ir ļoti ātra un vienkārša, vien jāatceras, ka tiem jāļauj nostāvēties ledusskapī, lai šokolādes masa kļūtu cietāka.

 

18/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...