"Nu ko, gatavosim?" viesojas ģimenes uzņēmumā "Mājas kūkas", kur ar mīlestību un rūpību top neatkārtojamas kūkas.

Bez kā nevar iztikt gandrīz nevienos svētkos? Domājams, ka lielākā daļa vienā balsī teiks: "Protams, bez gardas un skaistas kūkas!" Mēs domājam tāpat, tādēļ šoreiz "Nu ko, gatavosim?" raidījuma vadītājs Māris pieņems izaicinājumu iemācīties gatavot īstu lauku kūku. Kur gan citur apgūt visas smalkās kūku gatavošanas viltības, ja ne īstā kūku valstībā - uzņēmumā "Mājas kūkas". 

Ierodoties Siguldā (Ābeļziedu ielā 1), mūs sagaida māsas Iveta Enģelīte un Daina Greitāne, kuras mums atklās savus kūku tapšanas knifiņus. Bet pirms ķeramies pie kūkām, mazliet iepazīsimies ar pašu uzņēmumu. "Mājas kūkas" ir ģimenes uzņēmums, kurā darbojas teju visa ģimene un katram ir savs uzdevums. Kūkas tiek gatavotas no kvalitatīvām un dabīgām izejvielām, ar lielu mīlestību un rūpību tā, lai ikviens klients saņemtu pašu labāko, gardāko un skaistāko kūku. Jautātas par to, kuram  cilvēkam viņas vēlētos izcept kādu īpašu kūku, māsas nedomājot teica, ka viņu kopīgais sapnis ir kūka Vairai Vīķei- Freibergai. Mēs ticam, ka māsu sapnis piepildīsies un mūsu eksprezidente baudīs kādu no "Mājas kūkas" šedevriem.

Kā atzina Iveta, kūku gatavošanā ir svarīga precizitāte un nekāds "uz aci"cauri neies. Visas sastāvdaļas rūpīgi jāsver un jāmēra, lai kūka izdotos tieši tāda kā cerēts. Skaties video un Tu uzzināsi arī citus ļoti vērtīgus padomus.

Redzot kārdinošo rezultātu, tā vien gribas uzzināt, kurš būs tas laimīgais, kurš šo kūku nobaudīs. Un šoreiz tas nebūs viens cilvēks, bet gan vairāki. Kūka kā pārsteigums devās uz "Radio 5" studiju.  Pārsteigumu saņēma "Pieci Brauc"producente Līga Matīsa, "Pieci Brauc" vadītājs Magnuss Eriņš un ziņu vīrs Matīss Rutks. Visi bija patīkami pārsteigti par negaidīto sveicienu un atzina, ka kūka ir patiešām garda. 

 

VĀRĪTĀ KRĒMA JEB LAUKU KŪKA

Kurš gan nav kaut reizi dzīvē baudījis īstu lauku kūku. Lai arī garšas nianses varētu atšķirties, tomēr visas šīs kūkas vieno biskvīts no īstām lauku oliņām, kāds skābens ievārījums un gards krēms. Nu ko, laiks ķerties pie gatavošanas! 

BISKVĪTS

Olas 8 gab.

Cukurs 8 ēdamkarotes

Milti 8 ēdamkarotes

24 cm diametra formas 3 gab.

BISKVĪTA PAGATAVOŠANA

Olas kopā ar cukuru saputo noturīgās putās. Tad viegli iecilā miltus. Iegūto masu sadala 3 vienādās daļās un izlīdzina formās, kurās iepriekš ieklāts cepampapīrs. Cep 200 grādos apmēram 15-20 min.

VĀRĪTAIS KRĒMS

Piens 700 ml

Olas 200 g

Cukurs 200 g

Milti 200 g

Sviests 400 g

VĀRĪTĀ KRĒMA PAGATAVOŠANA

Olas, cukuru un augstākā labuma miltus sakuļ viendabīgā masā. Liek vārīties pienu, kad piens vārās, ar putojamo slotiņu iepriekš iegūto masu iecilā pienā, sakuļ visu kopā, līdz izveidojusies bieza, viendabīga masa. Iegūto masu liek traukā, pārklāj ar pārtikas plēvi un liek ledusskapī atdzesēties, līdz tā ir pilnībā atdzisusi. Sviestu istabas temperatūrā kārtīgi saputo, kad sviests kļuvis gaisīgs, tam pievieno atdzesēto piena masu. Puto tik ilgi, līdz iegūts viendabīgs, gaisīgs krēms.

 

Kā zināms, neviens raidījums nevar pastāvēt bez draugiem un atbalstītājiem un mums tādi ir veseli trīs - lieliska kafija no Dallmayr Latvija, kas ideāli papildinās jebkuru kūku, aromātiska tēja no Tetley tiem, kuri ar kafiju nav īsti draugos un Huggies autiņbiksītes pašiem mazākajiem, lai vecākiem mierīgs prāts un laimīgi mazuļi.

 

 

 

19/08/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...