"Nu Ko, gatavosim?" pārsteigums - Ansis Klintsons izrāda savas gatavošanas prasmes

Mūsu dārgās dāmas vajag pārsteigt ne vien 8. martā, bet arī ikdienā, vai ne? Tieši tādēļ šis raidījums "Nu Ko, gatavosim?" būs patiešām neparasts! Kristīne ērtajās Virtuves studijas (Mūkusalas iela 72b)  telpās šoreiz negatavos kopā ar kāda iecienīta restorāna šefpavāru, bet gan ar.. televīzijas personību, TV3 laika ziņu vīru Ansi Klintsonu. Skaties raidījumu un atklāj, ar kādiem ēdieniem Ansis lutina savu sievu Montu un kā tos pagatavot, kā arī uzzini pāris padomus, kas palīdz stresa noņemšanai. Ansis atklāti un ar humoru stāstīs arī par savu pieredzi ar diētām un fiziskajām aktivitātēm, kas ļāvušas samazināt svaru; arī par reklāmām un filmu ierunāšanu, par brīvo laiku ar ģimeni un hobijiem.  Būs arī pārsteigums – Ansis rozmarīnu griež kā īsts šefpavārs, turklāt, kā izrādās, viņa sapnis jau sen esot vadīt kādu ! Skaties raidījumu, redzi savām acī un izmēģini mājās!

Labā ziņa – ēdiens, ko gatavos Ansis, nebūt nav sarežģīts un neprasa ilgu laiku. Toties tie, kam garšo zivis, noteikti varēs aplaizīt pirkstiņus, jo Ansis gatavos krāsnī ceptu lasi ar pesto, kam klāt tiks pasniegts cepts ķirbītis un bietes ar rozmarīnu. Savukārt saldajā Ansis sarūpēs veselīgu smūtiju pavasarim atbilstošā krāsā.

Kā jau vari nojaust, šī raidījuma viesis ir Anša sieva. Lasis ar pesto esot viena no Montas iecienītākajām maltītēm. Varam pateikt priekšā, ka Monta par maltīti piešķīra balles. Vai viņas vērtējums būs labvēlīgs vai skarbs, to uzzini, skatoties raidījumu! (Starp citu, bietes tika nosauktas par “oglītēm”.)

Kā īsti darba rūķi, arī Ansis un Kristīne neiztika bez uzmundrinošas kafijas pauzes kopā ar aromātisko Dallmayr kafiju. Izrādās, ka kafija ir tā bauda, no kuras Ansis nespētu atteikties, un arī Kristīne ir liela kafijas cienītāja.

Sakām paldies ne vien Dallmayr kafijai, bet arī gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne, kura plašo produktu klāstu ērti vari aplūkot un iegādāties nuko.lv.

Ar pesto pārklāts lasis, pasniegts ar ķirbjiem, bietēm un rozmarīnu

Šis ēdiens neprasa daudz laiku vai speciālas prasmes pagatavošanā, bet vienlaikus ir veselīgs un vizuāli izskatās ļoti pārliecinoši. Svarīgi atcerēties, ka bietes jāliek krāsnī pirms laša un ķirbja, jo tām vajadzīgs ilgāks apcepšanas laiks. Kā ierasts, visu pagatavošanas gaitu skaties raidījumā.

Ledus salāti Anša gaumē

Šiem salātiem īpašu odziņu Ansis piedod, pievienojot klāt gabaliņus no sniega bumbas. Lai tās labāk druptu,  būtu aukstas - tikko izņemtas no ledusskapja.

Bumbieru, kivi un piparmētru smūtijs

Kādeļ gan desertu neaizstāt ar atsvaidzinošu smūtiju? Pēc šāda saldā ēdiena Tev noteikti nebūs smaguma sajūtas un nekādu sirdsapziņas pārmetumu par liekām kalorijām, turklāt pavasarī tik nepieciešamā vitamīnu deva jau būs uzņemta.

kivi (3 gab.)

bumbieri (3 gab.)

spinātu lapas (20 g)

piparmētru lapas (10 g)

ūdens (200 ml)

Ceram, ka esam Tevi iedvesmojuši aizraujošiem ekspermentiem virtuvē! Lai garšu pārsteigumiem bagāta nedēļa!

 

11/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...