"Nu Ko, gatavosim?" pārsteidzošu uzkodu meklējumos restorānā Simple

Bieži vien, rīkojot ballītes mājās, negribas daudzas stundas pavadīt pie pannām un katliem, bet gan pasniegt dažādas uzkodas, ko katrs ērti varētu paņemt ar rokām. Tieši tādēļ Kristīne devās uz restorānu Simple (Stabu iela 30) pie pavāra Andra Liberta, kurš viņai parādīja ne vienu vien recepti. Ja vēlies, lai uz Tava viesību galda 8. martā vai  citos svētkos būtu kas  interesantāks par ierastajām lašmaizītēm un siera plati, šis raidījums būs kā radīts Tev!

Andris šoreiz ir atlasījis neparastas un trendīgas uzkodu receptes, kas nav pārāk sarežģītas un neprasa ilgu laiku. Vai arī Tev šķiet, ka būtu ļoti jauki pārsteigt dāmas ar brie siera maizītēm, kam pievienots karamelizēts sīpols vai ar tīģergarnelēm, kas ievietotas glāzītē un pasniegtas kopā ar mango mērci? Kopumā Kristīne un Andris pagatavoja piecas dažādas uzkodas, kas iepriecinātu pat visprasīgākā gurmāna garšas kārpiņas. Turklāt tās arī vizuāli izskatās lieliski un greznos jebkuras ballītes galdu. Neiztiksim arī bez laša, kas šoreiz tiks pasniegts īpašā siera groziņā.

Šoreiz mazajā un mājīgajā restorāna Simple viesojās un uzkodas nobaudīja žurnāliste Velta Puriņa un mūziķis Atis Zviedris. Viesiem Simple interjers atsauca atmiņā Francijas šarmu, un gardēdim Atim  bija ko teikt par dažādajām un neparastajām uzkodām. Ko tieši? Skaties video un Tu uzzināsi!

Sakām paldies mūsu draugiem un labvēļiem, ar kuru atbalstu tapis raidījums "Nu Ko, gatavosim?" - gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un sportiskā uztura ekspertiem Max Sport, kā arī kafijai Dallmayr, kas deva enerģijas lādiņu visa raidījuma tapšanas laikā.

Pikantās tīģergarneles ar mango mērci un tīrkultūru

Karstās brie maizītes ar karamelizētiem sīpoliem

Uz rudzu grauzdiņa vītināts ķiršu tomātiņš ar zaļajām pistācijām

Parmas siera groziņš ar svaigā siera-zaļumu krēmu un mazsālītu lasi

Liellopa tartars spring rolls groziņā ar paipalu olas dzeltenumu

Tev noteikti jāizmēģina kādu no šīm uzkodām pagatavot mājās, un kur gan rakstīts, ka sava iztēle būtu jāierobežo? Spēlējoties ar dažādām garšām, radi savas pārsteidzošās uzkodu receptes! 

Vai vēlies piedalīties kādā no raidījumiem “Nu Ko, gatavosim?” un restorānā baudīt īpašu maltīti? Tad Tev atliek vien dalīties ar savu īpašo kafijas rituālu komentāros. Uzvarētājs iegūs arī dāvanu komplektu no Dallmayr kafijas.

04/03/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...