"Nu Ko, gatavosim?" noprovē ātrās marinādes Jāņu dienai kopā ar grilmeistaru Intu Bekeru

Šodien svinam Jāņu dienu, tādēļ arī raidījums būs īpašs! Mārtiņš Kapzems uz raidījumu "Nu Ko, gatavosim?" aicinājis grilmeistaru Intu Bekeru, kurš mums var ierādīt ne vienu vien marinēšanas un grilēšanas gudrību, kas lieti noderēs ne tikai svētku galdam, bet turpmākā vasarā, cepot gaļu un dārzeņus uz oglēm. Receptes, ko šai reizei atlasījis Ints, ir zīmīgas ar to, ka marinēšanas process neprasa daudz laiku - pietiks pat ar pusstundu. Turklāt, kā jau piedienas saulgriežu svētkiem, cepsim un maltīti baudīsim brīvā dabā un saulainā noskaņojumā. Skaties raidījumu un Tev nevajadzēs satraukties, ja svinētāji par savu ierašanos paziņojuši gaužām vēlu, bet grilētus gardumus uz galda tomēr vēlas redzēt!

Lustīga līgošana nav iedomājama bez siera un alus, un, ko tur liegties, arī bez marinētas un grilētas gaļas. Pavārs Ints Bekers, ko paziņas iesaukuši par misteru kūpiņu, ir īsts grilēšanas entuziasts. Viņam grilēšana un kūpināšana vairāk bijusi kā hobijs, līdz arvien vairāk un vairāk paziņu aicinājuši pie sevis uz pasākumiem. Kā saka pats Ints - viss sākās gluži dabīgi. Par pavāra profesiju viņš sapņojis jau bērnībā un pirmo šašliku iemarinējis 11 gados, prasot recepti omītei. Kāds tas izdevās - to uzzini video! Ja runājam par dažādajiem gaļas veidiem, tad grilmeistaram vislabāk pie sirds iet grilēts tītars un jērs, bet patīk arī meksikāņu un taizemiešu virtuve. Inta īpašā vājība ir "visi mošķi, kas nāk ārā no jūras."

Kā izrādās, pavāra Inta vienīgais talants nebūt nav grilēšana. Viņš labi zināms kā blūzmens, un nav svešs arī baikeru aprindās, jo dod priekšroku mocim ar pamatīgu rūkoņu. 

Mūsu varoņiem mundrumu palīdzēja uzturēt mūsu draugs un atbalstītājs Dallmayr kafija, savukārt ribiņas grila eksperts izvēlējās no gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne, piebilstot, ka tās īpaši labi piemērotas grilēšanai.

Vai tad pie svētku galda gaļu vien ēdīsim? Protams, nē! Ar grilētu gaļu lieliski sader svaigie salāti, un, protams, arī grilēti dārzeņi. Skaties raidījumu un Tu uzzināsi interesantu veidu, kā grilēt dārzeņus - cukini, papriku, šampinjonus, puķkāpostus un seleriju - izkārtojot tos savdabīgās porcijās un ietinot tādā kā folijas bļodiņā.

Vistas fileja ar majonēzi un kariju

Vistas fileju griež samērā mazos gabaliņos, lai varētu ērti saspraust uz mazajiem koka iesmiņiem. Neliela izmēra gabaliņi arī ātrāk iemarinēsies. Majonēze (250 g) padara vistas fileju mīkstāku, jo satur samērā daudz eļļas. Jau pēc pusstundas fileja ir iemarinējusies un to var spraust uz iesmiņiem.

Vistas stilbiņi ar soju un ananasu sulu

Stilbiņi viegli jāiegriež, lai labāk samarinējas, bet kauls jāatstāj iekšā. Eļļa nepieciešama, lai gaļu padarītu mīkstāku. Vēl labāk par pirkto sulu derēs blenderī samalts ananasa mīkstums. Kad grilē, vistas stilbiņiem sākumā no abām pusēm nepieciešams lielāks karstums.

Cūkas ribas amerikāņu stilā

Ribiņas grilēt Latvijā nav tik ierasts, tādēļ tas būs labs un sātīgs pārsteigums visiem jāņubērniem. Pirms grilēšanas cūkas ribas jāsagriež vēlamajā izmērā un jāvāra, pievienojot sāli (pēc garšas), lauru lapu, 2 krustnagliņas un šķipsniņu melno piparu. Pēc tam tās jāatdzesē, lai nebūtu ļurīgas un slidenas, un mērci varētu ērti uzziest virsū. Visērtāk uzsmērēt, izmantojot kulinārijas otiņu, bet var izlīdzēties arī ar karoti.

Cūku ribiņas (2 kg)

Grila mērce

Masu var veidot arī no jebkurām ogām, piemēram, zemenēm, tās lietojot tomātu mērces vietā. Pirms smērēšanas uz ribiņām (visērtāk ar virtuves otiņu, bet var izmantot arī karoti), mērce kārtīgi jāizmaisa ar roku.

Vai tad tie būtu īsti Jāņi, ja pie svētku galda sēstos vien divi cilvēki? Tādēļ šoreiz kopā mielojās visa NuKo.lv komanda! Ceram, ka arī Tavs svētku galds ir bagātīgi klāts un lai ražīga gaidāmā darba nedēļa! Vasara vēl priekšā  - dārza svētkos vai piknikā noteikti izmēģini kādu no grilmeistara Inta piedāvātajām receptēm!

 

24/06/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...