''Nu ko, gatavosim!'' jaunā sezona iet gaisā!

 

Improvizatora Valda Sila vadībā no 19. janvāra televīzijas kanālā RīgaTV 24 pie skatītājiem atgriezīsies raidījums Nu ko, gatavosim!” ar pavisam jaunu un svaigu sezonu!

Foto: Elīna Kalniņa

“Nu ko, gatavosim!” jaunajā sezonā maina spēles noteikumus – katru nedēļu kopā ar raidījuma vadītāju Valdi Silu studijā saimniekos divas sabiedrībā pazīstamu personību komandas, kurām ierobežotā laikā no dotajiem produktiem pavisam netradicionālā veidā un apstākļos jāpagatavo garda maltīte.

Katrā raidījumā Mālpils muižas šefpavāre Aija Gabrāne sagatavos produktu sarakstu, no kura viesiem jāpagatavo labākais variants. Tikai raidījuma beigās noskaidrosies, kādu maltīti šefpavāre patiesībā bija iecerējusi.

Pirmajā raidījumā sacentīsies žurnālists Ansis Bogustovs ar sievu Jolantu un improvizācijas teātra “Spiediens” aktieri Sanda Dejus ar kolēģi Juri Kozlovski.

PAMATĒDIENA SASTĀVDAĻAS

150 g liellopa fileja

2 gab. rozmarīna zariņi

Šķipsniņa piparu maisījuma

Šķipsniņa sāls

Šķipsniņa pipari

1 gab. apelsīns

200 ml gaišais alus

60 g brūnais cukurs

120 g selerijas sakne

100 ml piens

40 ml saldais krējums

80 g grūbas

20 g cietais siers

SMŪTIJA SASTĀVDAĻAS

1 gab. datele

2 gab. banāni

2 gab. mango

2 ēd. k. linsēklas

2 ēd. k. kokospiens

1 glāze ūdens

Foto: Elīna Kalniņa

Jāpiemin, ka ēdiena gatavošana nebūs vienīgais uzdevums, ar kuru viesiem būs jātiek galā.  Lai uzzinātu vairāk, skaties raidījumu “Nu ko, gatavosim!” katru sestdienu pulksten 19.00 kanālā RīgaTV 24!

Sirsnīgs paldies mūsu atbalstītājiem - Biovela un Dallmayr kafija!

19/01/2019

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...