"Nu Ko, gatavosim?" atklāj steika pagatavošanas noslēpumus krodziņā "Pie Brāļa"

Vai arī Tev šķiet, ka šis aukstais un ziemīgais laiks ir kā radīts pamatīgiem un gardiem gaļas ēdieniem? Ja tā, tad skaties raidījumu „Nu Ko, gatavosim?”, kurā šoreiz dosimies meklēt īsto recepti gaļas cienītāju kulta ēdienam – steikam. Lai atklātu šī garā ēdiena pagatavošanas noslēpumus, raidījuma vadītāja Kristīne devās uz krodziņu Pie Brāļa kas atrodams Siguldas šosejas malā, Vangažos (blakus pazīstamā alus „Brālis” brūzim). Omulīgajā krogā ir padomāts par atmosfēru visai ģimenei, turklāt apmeklētājus sestdienās priecē arī dzīvā mūzika. Šeit Kristīne sastapa šefpavāri Noru Egli, kura atklāja un parādīja laba liellopa steika pagatavošanas knifus un neparastu veidu, kā sacept kartupeli. Saldummīļi var lieki neraizēties, jo arī šodien mēs neiztikām bez deserta – tartaletes ar maskarpones sieru un ogām. Skaties raidījumu un uzzināsi arī to, cik neparastā veidā Nora kļuva par pavāri un kas viņu iedvesmo jauniem izaicinājumiem.

Šī raidījuma viesis ir sevišķi kolorīta personība - sudraba un bronzas olimpisko medaļu ieguvējs svarcelšanā, turklāt arī bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs. Līdzi Viktors sevi aicināja reklāmas speciālisti Montu. Protams, ka Viktoram bija ko teikt gan par steiku, gan desertu. Ja arī Tu sev uzdod jautājumu, vai vakariņu porcija Viktoram nebija par mazu, atliek vien skatīties video.

Pateicamies mūsu draugiem un raidījuma atbalstītājiem gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un sportiskā uztura ekspertiem Max Sport. Tāpat neaizmirstam arī Minhenes kafiju Dallmayr, kas lieliski papildina maltītes deserta daļu.

Liellopa filejas steiks ar lielo kartupeli, sieru un ceptiem dārzeņiem

Šī steika recepte lieti noderēs tiem, kas steiku vēlas pagatavot mājās uz grill pannas. Svarīgi atcerēties, ka liellopu fileja ir jāattīra no cīpslām. Olīveļļa ļaus gaļai būt sulīgākai, bet sāli un piparus jāpieber tikai pašās beigās. Kāpēc? To skaties raidījumā, kurā uzzināsi arī pārējos knifus, lai varētu celt galdā ideālu steiku. Tāpat arī uzzināsi, kā mājas apstākļos iespējams pagatavot savu barbekju mērci, kas maltītei būs lielisks punkts uz “i”.

Steiks

Barbekjū mērce

Lielais kartupelis ar sieru un cepti dārzeņi

liels kartupelis (250 g)

Tartalete ar maskarpones sieru un ogām

Tartaletes pamatā ir trauslā un gardā smilšu mīkla, ko lieliski papildina viegls krēms un vasarīgas ogas. Kādas - tas ir Tavā ziņā. Vizuāli šis deserts atgādina vasarīgu gleznu. Atgādinām - gatavojot saldo, vienmēr svarīgi precīzi nosvērt sastāvdaļas; groziņus svarīgi atdzesēt, pirms pildīt ar krēmu. Pārējo skaties video.

Pamatne

Krēms

Vai vēlies nokļūt raidījumā un baudīt īpašas vakariņas, ko pagatavojis kāds no labākajiem pavāriem? Vai vēlies līdzīgi kā raidījuma viesi baudīt aromātisko Dallmayr kafiju? Tad dalies ar savu kafijas rituālu komentāros, un jau šī mēneša beigās mēs izlozēsim vienu laimīgo, kas  martā dosies uz vakariņās raidījuma "Nu Ko, gatavosim?" ietvaros un arī iegūs kafijas dāvanu komplektu no Dallmayr.

18/02/2018

Komentāri

  • Sandra Vēvere
    Sandra Vēvere 25/02/2018 at 00:08

    Mani mīļie zina,ka priekš manis labākā dāvana sestdienās, kad nav jāskrien uz tautas nama kārtējo pasākumu ir kafija gultā. Tā man atver acis, smarźojot uz naktsgaldiņa. Melna, stipra un bez cukura....ar kādu mazu kārumiņu. Tas ir mans rīts, kad mani neviens netraucē un varu laiskoties pa gultu cik ilgi vēlos un baudīt rītu un kafiju.

    Atbildēt
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...