"Nu Ko, gatavosim?" atklāj lieliskas picas pagatavošanas noslēpumus picērijā "Ansamblis"

Šogad maijā mūs ļoti lutina saule. Dažiem gardēžiem tā atsauc atmiņā Itāliju un tās populārāko ēdienu - picu. Arī pica ir apaļa, karsta un dāvā mums daudz prieka. Lai izzinātu picas pagatavošanas noslēpumus, Kristīne devās uz mājīgo picēriju "Ansamblis" Pārdaugavā, Robežu ielā 38. Picērijas līdzīpašnieks Eduards Ancāns ne tikai kopā ar Kristīni gatavos picu un vasarīgus salātus ar bērzu sulu sīrupu, bet arī pastāstīs par muzikālajiem vakariem picērijā un to, kā viņš kopā ar draugiem izveidojis šo mājīgo ēstuvi.

Kā vedina domāt picērijas nosaukums, tai tiešām ir saistība ar mūziku. Konkrētāk, visi 3 picērijas īpašnieki un draugi - Eduards, Pāvels un Viesturs - ir mūziķi. To pamanīsi arī interjerā, kuru saimnieki iekārtojuši paši. Picu cienītāji šajā vietā atradīs 13 veidu picas, un vīlušies nebūs arī veģetārieši. Ja vēlies, vari pat pats izvēlēties sastāvdaļas savai picai! Ēdienkartē atradīsi arī burgerus ar Latvijā bioloģiski audzētu gaļu, kā arī dažādu veidu salātus. Picērijā Ansamblis  pēc iespējas visu cenšas gatavot paši, lai garšas būtu unikālas - sākot no maizes un picu mīklas, līdz dzērieniem un mērcēm. Patīkami arī zināt, ka bērniem nenāksies garlaikoties, jo ierīkots bērnu stūrītis. Savukārt mūzikas mīļotāji picērijā laipni gaidīti piektdienu vakaros, kad šeit uzstājas dažādu stilu mūziķi - sākot no smagā metāla līdz akustiskajām ģitārām. Pēc tam iespējams atpūsties dīdžeja piedāvātās mūzikas ritmos.

Interesanti, ka Eduards picērijā vienmēr esot labā garastāvoklī. Kāda ir viņa recepte labam garastāvoklim? Vai ir iespējams pagatavot veselīgu picu? Kas ir būtiskākais, lai labi izdotos jebkura veida pica? Kādas picas Latvijā cilvēki izvēlas biežāk un kā iepūst picā dvēseli? Uz šiem jautājumiem atbildes atradīsi video.

Neaizmirsīsim mūsu draugus un atbalstītājus, bez kuru palīdzības nevarētu tapt raidījums - aromātisko kafiju Dallmayr un gaļas pārstrādes uzņēmumu Nākotne, kura plašajā produktu klāstā sev ko atradīs ikviens gardēdis.

Salāti ar bērzu sīrupu un lazdu riekstiem

Šie salāti ir gana vienkārši, svaigi un vasarīgi,  un īpašu "odziņu" tiem dod bērzu sīrups. Viena litra šāda sīrupa pagatavošanai nepieciešami 100 litri bērzu sulas. Eduards iesaka izmantot sarkanos sīpolus, kuru garša ir maigāka. Riekstus apgrauzdē, lai to garša būtu izteiktāka. Ja vēlies, tos var aizstāt ar, piemēram, sēklām.

Pica Ansambļa dvēsele

Picas mīklai:

Labas picas pagatavošanas galvenais noslēpums ir mīkla, saka Eduards, tādēļ vēlams nepaslinkot un pagatavot to pašiem. Cepot, 

Mērce:  

Tomātu pastu vēlams izvēlēties koncentrētāku. Pirms klāšanas virsū, mērci silda, bet pēc tam atdzesē. Raidījumā redzēsi veidu, kā visvieglāk vienmērīgi uzklāt mērci uz picas pamatnes.

Picas kārtojums:

Kā norāda Eduards, šī vairāk līdzinās itāļu stila picai, jo picas pamatne ir plāna, un siers tiek likts zem dārzeņiem un salami, nevis virs tiem. Ja vēlaties ne tik intensīvu sīpolu garšu, tie jāgriež plānās šķēlītēs. Svarīgi visu pamatni noklāt vienmērīgi. Ja nepatīk biezās malas, tad sastāvdaļas jāklāj līdz pašām malām.

Gardo picu nobaudīt aicinājām mūsu viesus - mūziķi Gunti Veitu un TV24 programmas direktoru Rūdolfu Ēķi. Rūdolfs atzinīgi novērtēja sastāvdaļu bagātīgo klājumu, kā arī faktu, ka Eduards nav skopojies ar sieru. Savukārt Guntis atzina, ka picērijā Ansamblis ir ļoti mājīgi: "Man ir pilnīgi tāda sajūta, ka esmu mājās." Nav brīnums, jo picērijā redzams ne viens vien mūzikas instruments. Kā viesiem garšoja salāti un kādus vēl komplimentus saņēma pica - to skaties raidījumā!

Lai Tev šajā nedēļā izdodas gan pagatavot jau iecienītus ēdienus, gan atrast jaunas, pārsteidzošas garšas! 

Atgādinām, ka arī šomēnes turpinās Dallmayr konkurss! Ja vēlies savā īpašumā iegūt Dallmayr kafijas komplektu, tad komentārā ieraksti, no kuras valsts nāk aromātiskā Dallmayr kafija. Jā, tieši tik vienkārši!

14/05/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...