"Nu ko, gatavosim?" ar Roberto Meloni

Nu ko, gada pēdējais "Nu ko, gatavosim?" raidījums ir klāt. Un, ja jau noslēdzam lieliski pavadītu gadu, tad šis raidījums būs kā īsta ballīte - šoreiz itāļu stilā. Kā jau svinībās pieklājas, šodien laužam visas tradīcijas un nedodamies vis uz kādu iecienītu restorānu un negatavojam godalgotu šefpavāru vadībā, bet gan gatvosim sirsnīgā un atraktīvā kompānijā ar RīgaTV24 ētera personību, raidījuma "La Dolce Vita. Ar Roberto" raidījuma vadītāju Roberto Meloni. 

Ko šodien gatavosim? Roberto apgalvo, ka tās būs sātīgas brokastis itāļu gaumē. Mēs esam pārliecināti, ka ikviena no šodien gatavotajām uzkodām lieliski iederēsies arī uz jaungada svinību galda. Krīstīne un Roberto galdā cels tomātu un Mocarellas uzkodu Itālijas karoga krāsās, salātus ar tunci, kas atceļojis tieši no Sardīnijas un vītinātu šķiņķi ar meloni un maizes standziņām. Un ja jau reiz brokastis, tad būs arī ceptas olas un bekons. Lai uzzinātu šo kārdinošo ēdienu receptes, tev būs jānoskatās raidījums.

Gatavošana aizrit jautrā, enerģiskā un pacilātā gaisotnē, pļāpājot par nākamā gada plāniem, Jaungada tradīcijām un, protams, ēdienu. Varam secināt, ka itāļi un latvieši nemaz tik ļoti neatšķiras, ja runa ir par ēdienu - abām tautām patīk labi paēst. Un svētki ir īstā reize, kad galdā celt visu, ko sirds kāro. Par diētām un "slaido līniju" domāsim pēc svētkiem, vai ne? Bet vienu labu tradīciju gan mēs varētu aizņemties no itāļiem - izrādās, Itālijā svētku brīvdienas sākas jau 22.decembrī un darbā jāatgriežas tikai 7.janvārī. Izklausās lieliski, vai ne? Nav jau arī nekāds brīnums, ka itāļi svētkus svin tik ilgi un ar vērienu, jo kā zināms, itāļi prot atpūsties un viņiem to patīk darīt. Iespējams, šī ir lieta, ko mums vajadzētu pamācīties un vēlēt Jaunajā gadā - vairāk un ar baudu atpūsties. Jo tikai labi atpūties cilvēks savu darbu var darīt no sirds un ar pilnu atdevi.

Roberto padalījās arī ar citām svētku tradīcijām, paradumiem un ēdieniem, kas obligāti ceļami galdā Jaunā gada svinībās. Skaties video un iedvesmojies vērienīgām svinībām!

Pirms ļaujamies jestrai ballītei izmantosim iespēju pateikt vislielāko paldies mūsu draugiem, kuri bijuši kopā visa gada garumā, atbalstījuši un palīdzējuši, lai šis raidījums nonāktu pie skatītājiem. Paldies - Dallmayr kafijai, Tetley tējai, Huggies autiņbiksītēm. Paldies arī skatītājiem, lasītājiem un visiem raidījuma dalībniekiem. Visi kopā esam pavadījuši garšīgu, radošu un iedvesmojošu gadu, vai ne?

 

 

 

 

 

30/12/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...