"Nu Ko, gatavosim?" apgūst vafeļu cepšanas mākslu restorānā "Mākonis"

Vai jaukajos un garajos brīvdienu rītos Tu kādreiz esi gatavojis pankūkas? Bet kā būtu, ja pārmaiņas pēc sevi un tuvākos Tu iepriecinātu ar ko ne tik ierastu, bet ne mazāk gardu? Mums padomā ir vafeles, kuras var pasniegt ar tik dažādām piedevām jeb topingiem - sākot no rabarberiem, kas noturēti sarkanvīna sīrupā, līdz pat šokolādes-ruma mērcei. Izklausās kārdinoši gardi, vai ne? Lai pagatavotu izcilas vafeles, Kristīne devās pie šefpavāra Jēkaba Naumova, kas saimnieko kafejnīcā - kokteiļbārā Mākonis (Stabu iela 42, Rīga). 

Restorāns Mākonis daudziem asociējas tieši ar vafelēm, jo jau labu laiku nesteidzīgajos sestdienu un svētdienu rītos šeit iespējams baudīt daudziem Rīgā jau pazīstamo vafeļu branču. Šeit atradīsi ne vien saldās, bet arī sāļās vafeles (kopā 8 veidi) ar dažādiem dopingiem. Tas nozīmē – nav labākas vietas, kur smelties vafeļu gatavošanas gudrības, kā Mākonī. Radījumā uzzināsi gan to, cik vidēji vafeles tiek notiesātas šādos brančos, gan arī apēsto vafeļu rekordu, kas ir teju neticams skaitlis! Kristīne šefpavāru izvaicās arī par to, kā atšķiras sestdienas brančotāji no svētdienas brančotājiem, arī par ceļu līdz pavāra amatam.

Mākonī viesi sastop nepiespiestu atmosfēru un servisu, protams, neaizmirstot par kvalitatīviem ēdieniem un dzērieniem. Liela vērība pievērsta arī telpu izskatam, jo interjera dizains ir īpašnieku senākā nodarbošanās. Īpašs uzsvars šeit likts uz kokteiļiem, savukārt ēdienkarte nav plaša, toties viss piedāvātais ir ļoti svaigs, maksimāli gatavots no Latvijas produktiem. Gaļas un zivs pamatēdiens, uzkodas, salāti, burgeri, kūkas un deserts – izsalcis neaizsiet neviens. Šefpavāra Jēkaba filozofija ir – ēdienam jābūt vienkāršam, saprotamam un no svaigām, sezonā pieejamām izejvielām. „Restorānam nav jābūt muzejam, kur cilvēks iet nogaršot sarežģītu ēdienu reizi gadā,” pārliecināts Jēkabs. Video viņš pastāstīs par gan par īpašajiem, netradicionālu valstu virtuves pusdienu piedāvājumiem, gan par svaigo produktu meklējumiem.

Mundrumu Kristīnei un Jēkabam palīdz uzturēt aromātiskā Dallmayr kafija! Piedalies mūsu konkursā - zem šī vai jebkura  cita „Nu Ko, gatavosim?” raidījuma komentē, no kuras valsts nāk Dallmayr kafija, un, iespējams, tieši Tu būsi laimīgais, kas tiks pie Dallmayr dāvanu komplekta.

Paldies arī mūsu atbalstītājam gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne, kura produkcija lieliski noderēs gan neplānotam piknikam, gan maltītei mājās!

Kurš gan šoreiz baudīs vafeles ar dažādajiem topingiem? Šoreiz Kristīne viesos aicinājusi pasākumu vadītāju Mārtiņu Kapzemu, kurš ieradies ar Lucia Ehlenz. Abiem viesiem pie sirds iet saldumi, bet vai viņi spēs vienoties par to, kurš no vafeļu veidiem ir gardākais?

Atgādinām, ka konditorija ir gana precīza „zinātne” un proporcijas ir svarīgas, tādēļ iesakām izmantot virtuves svarus. Gatavojot mīklu, svarīgi to kārtīgi izmaisīt, lai nebūtu kunkuļi. Mikseris šajā gadījumā varētu kunkuļus arī neizsist, apgalvo Jēkabs. Sevišķi vērigam jābūt kausējot cukuru, jo tas ne vien ātri var piedegt, bet arī ir ļoti karsts; ar to viegli apdedzināties. Lai uzzinātu citus pagatavošanas knifus, skaties video!

Pilngraudu vafeles

kviešu milti (250 g)

kviešu pilngraudu milti (250 g)

olas (4 gab.)

piens (750 ml)

sviests (100 g)

cukurs (100 g)

sāls (1/4 tējk.)

cepamais pulveris  (1/4 tējk.)

Kakao vafeles

kviešu milti (300 g)

kakao pulveris  (200 g)

olas (4 gab.)

piens (750 ml)

sviests (100 g)

cukurs (200 g)

sāls  (1/4 tējk.)

cepamais pulveris  (1/4 tējk.)

Karameles krēms

cukurs (300 g)

saldais krējums (400 g)

krēmsiers (500 g)

Sarkanvīna sīrupā noturēti rabarberi

(Rabarberi sīrupā jānotur vismaz 2 stundas.)

svaigi rabarberi (500 g)

cukurs (150 g)

sarkanvīns (300 ml)

citrona sula (30 ml)

Putots bieziena krēms

pūdercukurs (150 g) (vai arī cik pēc savas garšas izjūtas)

biezpiens (300 g)

saldais krējums (80 g)

apelsīns (1 gab.)

laims (1 gab.)

Šokolādes-ruma mērce:

melnā šokolāde (100 g)

tumšais rums  (30 ml)

saldais krējums (50 ml)

Ceram, ka esam iedvesmojuši Tevi lēnu un patīkamu brokastu baudīšanai, kā arī jauniem, saldiem eksperimentiem virtuvē! Lai izdevusies darba nedēļa un aizraujoša jaunu garšu atklāšana!

 

04/06/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...