''Nu ko, gatavosim!'' 7.raidījumā - īstu vīru cīniņš!

Sieviešu dienas priekšnojautās - mīļās dāmas, sveiciens jums! ''Nu ko, gatavosim!'' studijā - tikai vīri! Slēdziet iekšā un  pavadiet aizraujošu stundu erudītu un lielisku viesu kompānijā!

Kas šoreiz mūs priecēs? Nu ko, sagaidiet! Labi zināmie ''dvīņubrāļi bārmeņi'' Inguss un Andris Reizenbergi ēdienu gatavošanas meistarībā spēkosies ar politikas zinātnes ekspertu Mārtiņu Dauguli un viņa kolēģi Artūru.

 

Inguss Reizenbergs plašāku atpazīstamību ieguvis kā viens no dvīņubrāļiem bārmeņiem. Inguss ir mārketinga vadītājs uzņēmumā Gemoss, kas ir Baltijā lielākais specializētais veikals bāriem, restorāniem un viesnīcām, kā arī zīmola vēstnieks lielākajam kokteiļu sīrupu ražotājam ''Monin”. Inguss absolvējis Rīgas tirdzniecības un kulinārijas skolu un studējis Restorānu servisa skolā, savukārt brīvajā laikā ir dažādu kultūras un sporta pasākumu cienītājs.

 

Mārtiņš Daugulis ir lektors Rīgas Stradiņa Universitātē, kā arī pētnieks Latvijas Ārpolitikas institūtā, pasākumu vadītājs un bijušais LNT ziņu moderators. Mārtiņš kopš 2003. gada darbojas arī kā improvizācijas teātra aktieris un cenšas savu profesionālo dzīvi nenošķirt no improvizācijas. Viņš universitātē pasniedz lekcijas par “Politiku un politisko komunikāciju” un vada vieslekcijas visā Latvijā. Mārtiņš arī veiksmīgi darbojies Ekonomikas ministrijā un Eiropas parlamentā. Savukārt, pēdējos trīs gadus bijis ceremonijmeistara godā pasākumā Zelta Mikrofons.

1. SASTĀVDAĻAS (1 PERSONAI)

1 gab. saldais kartupelis

150 g liellopa gaļa

1 gab. sīpols

40 g saldais krējums

20 g spināti

10 g graudu sinepes

1 daiviņa ķiploks

5 g ķimenes

1 buntīte kinza

sāls 

pipari

eļļa

2. SASTĀVDAĻAS (1 PERSONAI)

1/4 pomelo

1/2 sarkanais apelsīns

3 gab garneles

50 g kokospiens

5 g dīksti

1 zariņš citronzāle

1 gab. svaigs čili

sāls

pipari

Produktu sarakstu sagatavoja Mālpils Muižas šefpavāre Aija Gabrāne un Anete Straume

 

02/03/2019
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...