''Nu ko, gatavosim!'' 4. raidījums ar Elzu Rozentāli un Rihardu Sniegu

Šonedēļ ''Nu ko, gatavosim!'' kulinārajā cīņā dosies dziedātāja Elza Rozentāle ar savu menedžeri Aļonu Ivanovu un improvizators, pasākumu vadītājs Rihards Sniegs ar savas draudzenes draudzeni Kati Deņīsovu.

Elza Rozentāle solokarjerai pievērsās 18 gadu vecumā un mūzikas industrijā darbojas jau 10 gadus. Elza ir pazīstama ar savu muzikālo daudzveidību – viņai ir elektrodžeza grupa ‘’Bur mani’’, elektro  svinga projekts ‘’Electric Elza’’. Elza izpilda ne tikai džezu, bet arī latviešu estrādi un folkloru. Sabiedrība Elzu iepazina TV šovos ‘’Koru kari 2” un ‘’Izklausies redzēts’’.

Rihards Sniegs ir Rīgas improvizācijas teātra aktieris un pasākumu vadītājs. Rihards tandēmā ar aktrisi Ievu Florenci vadīja izaicinājumu šovu ‘’Kurš kuru?’’, kā arī pašproducēto raidījumu ‘’Superome’’.  Kā atzīst Rihards, četru gadu pieredze improvizācijā, mēļojot triju tautību mēlēs, esot kaut kas starp Mākslu un Šoku. Rihards arī uzskata, ka Improvizācijas teātrim vienmēr ir jāsmīdina un lielākā kļūda no aktieru puses ir sākt kalpot ietudētam humoram kā papagailim!

Uzmini nu, ko šoreiz pagatavos viesi no Mālpils muižas šefpavāres Aijas Gabrānes sagatavotā  produktu saraksta!

1. SASTĀVDAĻAS (1 PERSONAI)

100 g fazāna fileja

1 gab. apelsīns

1 zariņš timiāns

60 g sparģeļi

2 gab. paipalu olas

1 ēd. k. iesala ekstrakts

1/5 greipfrūts

1 ēd. k. brūnais cukurs

šķipsniņa sāls

šķipsniņa pipari

eļļa

2. SASTĀVDAĻAS ( 1 PERSONAI)

1 gab. tomāts

1 gab. sīpols  

1/2  citrons

1/5 'ciabatta'

1 gab. ķiploka daiviņa

šķipsniņa sāls

šķipsniņa pipari

 

Paldies mūsu atbalstītājam - Biovela!

09/02/2019
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...