No paaudzes paaudzē: Vecmāmiņas padomi, kā Ziemassvētkos izcept visgardākās piparkūkas

 

Ziemassvētku laiks nav iedomājams bez piparkūku smaržas - katru gadu gan lielie, gan mazie rosās pa virtuvi, lai pagatavotu kraukšķīgo un gardo svētku našķi. Tieši piparkūku cepšanas tradīcija tiek mantota no paaudzes uz paaudzi. Kas jāņem vērā, lai padarītu piparkūkas īpaši garšīgas, stāsta divu bērnu, četru mazbērnu un viena mazmazbērna vecmāmiņa vārdā Maija, kura katru gadu Ziemassvētkos kopā ar mazbērniem sarūpē šo saldo pārsteigumu.

Labas mīklas noslēpums – tās uzglabāšana

Lai arī Maija katru gadu pati gatavo piparkūku mīklu, viņa zina teikt, ka arī veikalos nopērkama ļoti kvalitatīva mīkla.

Galvenais, kas jāņem vērā ikvienam piparkūku cepējam, ir mīklas uzglabāšanas temperatūra - no brīža, kad piparkūku mīkla ir atgādāta mājās, tā pāris dienas jāuzglabā aukstumā - tikai tad mīkla veltnēšanas laikā neplaisās.

Kad piparkūku mīkla ir izņemta no ledusskapja, tā kārtīgi jāizmīca līdz kļūst plastiska.

Izvēlies kādu no NuKo.lv piedāvātajām piparkūku mīklām ŠEIT!

Pirms veltnēšanas ieteicams galda virsmu apbērt ar miltiem - tādā veidā mīkla nelips pie tās.

Tiem, kuriem virtuvē nav atrodams mīklas rullis, pieredzējusī piparkūku cepēja atzīst, ka tā nav liela bēda - noderēs arī stikla pudele, kas nemaina veltnēšanas procesu.

Plānas vai biezas – katra paša izvēle

Maija allaž pieradusi cept plānas un kraukšķīgas piparkūkas - tad mīkla jāizveltnē plānā kārtā, gluži kā papīrs. Tiem, kuriem garšo mīkstākas piparkūkas, vecmamma iesaka, - tad formiņas jāizspiež vidēji biezā mīklas kārtā.

Kas attiecas uz pašām formiņām, Maijas virtuvē atrodama kāda lādīte, kurā jau vairākus gadus glabājas dzelzs formītes sirds, eglītes, zvaigznes un eņģeļa veidolā - tās kalpo lieliski, jo to maliņas ir asākas nekā plastmasas formītēm.

Laiks cept piparkūkas!

Uzkarsē cepeškrāsni līdz 200°C. Uz cepšanai paredzētās veidnes izklāj cepampapīru un izvieto piparkūkas.

Viens no vecmāmiņas trikiem, kā piparkūkas padarīt spīdīgas - pirms cepšanas tās jāapziež ar olu.

Šo soli var izlaist, ja ir luste gatavot glazūrai paredzēto krēmu.

Piparkūkas cep deviņas minūtes, tomēr katrai krāsnij ir savas īpatnības, tāpēc Maija iesaka cepšanas laikā piparkūkas pieskatīt. Lai pārbaudītu to gatavību, piparkūkas "pabaksta" - tās ir gatavas, kad piparkūkās neveidojas bedrīte.

Piparkūku glazēšana – prieks pašiem mazākajiem

Piparkūku glazēšana rada lielu prieku tieši bērniem - tās kļūst ne vien saldākas, bet arī košākas. Te nu gan Maija iesaka ļauties fantāzijai un izrotāt piparkūku pēc sirds patikas. Šis ir īpašs prieks pašiem mazākajiem piparkūku cepējiem. Lai pagatavotu glazūru ir nepieciešams olas baltums, pūdercukurs un nedaudz citrona sulas. Tieši tik vienkārši!

Maija pirms gada gaidītākajiem svētkiem ikvienam novēl mājās saticību un mīlestību:

"Svarīgākais Ziemassvētkos ir būt kopā ar mīļajiem. Pat tik vienkāršs darbiņš kā piparkūku cepšana silda sirdi ne tikai Ziemassvētkos, bet visu cauru gadu. Tā laime un satraukums, kas ir mazbērnu un mazmazbērnu acīs, ir atgādinājums tam, kam mēs esam šeit sūtīti – lai radītu prieku un dotu mīlestību. Gaišus visiem Ziemassvētkus!”

Ko darīt un ko nedarīt, lai piparkūkas izdotos lieliski:

Jā:

  • Mīklai pirms veltnēšanas ir jābūt aukstai un mīkstai;
  • Iepriekš ieteicams sagatavot miltus ar ko nokaisīt virsmu uz kuras tiks veidotas piparkūku formiņas;
  • Gatavot tās ar mīlestību un ļaut bērniem izvēlēties piparkūku dekorus.

Nē:

  • Izkārtojot piparkūkas uz cepamās pannas, nedrīkst tās likt blakus citu citai, jo cepšanas laikā tās izplešas. Jāievēro vismaz 1 cm atstarpe;
  • Pirms cepšanas jāizpēta piparkūku sastāvdaļas – ja tajās ir brūnais cukurs, tad pastāv lielāks risks, ka piparkūkas apdegs;
  • Pirms dekorēt piparkūkas ar glazūru, tām vajag atdzist.
14/12/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...