No krāmu tirgus līdz hipsteru kvartālam - Telaviva kopā ar NUKO.lv

Vai esi gatavs iepazīt Telavivu no visiem iespējamiem rakursiem? Krāmu tirgus, vietējais ielu ēdiens, vīrs, kurš spēj ieskatīties pagātnē un nākotnē, un slavens Izraēlas mūziķis, kas ielūgs Aiju Andrejevu un Goran Goru savā studijā Telavivas hipsteru kvartālā. Pievienojies mums ceļojumā uz Izraēlu un padari savu nedēļas nogali košāku!

Mūsu ceļotājiem diena sākās agri – ar peldi Vidusjūrā . Kā izrādās, šajā vietā nemaz nedrīkst peldēt! Un pēc tam – vecpilsēta Jaffa un krāmu tirgus ar savu raksturu.  Kā saka Aija „Tirgi vienmēr un visās malās mani iedvesmo, jo tā ir reāla dzīve... Gribi ieraudzīt pilsētas seju, aizej uz tirgu.” Patiešām, tā ir sava pasaule, pilsēta pilsētā. Skaties, ko var atrast krāmu tirgū un ko tur nopirks mūsu draugi! Varbūt vēl svarīgāk ir tas, kādā veidā notiks iepirkšanās!

Doktors Dāvids Poļiščuks vienlaikus ir ārsts, homeopāts un hiromants. Tas vēl nav viss – viņš arī spēj redzēt nākotni. Dkotrs Poļiščuks gatavo īpašu ūdeni un pēc tam to uzlādē ar enerģiju. Vai Aijai šis zālīšu ūdens palīdzēs un ko par doktoru domā Goran Gora? Skaties video, un Tu šo humora pilno un harizmātisko vīru, kas palīdzējis daudziem, redzēsi savām acīm!

Doktoram diagnozes uzstādīšanai nav vajadzīgas analīzes vai rentgens; pietiek ar plaukstu līnijām. Tajās Dāvids redz slimības, raksturu, likteni un dažādus noslēpumus. Vai viņam izdosies ko nolasīt no Aijas plaukstām un cik ļoti tas atbildīs viņas dzīvei? Vai maģiskajām spējām apveltītais dakteris spēj pateikt arī to, kā cilvēks jūtas sajūtu līmenī? Arī Goran Gora nelaida garām iespēju, un viņa pārdomas bija - “nesaprotu, no kurienes viņš to visu izrāva, bet viņš to pateica precīzi.” Dodoties prom, abi mūsu ceļotāji dāvanā saņēma hamsu. Jautāsi - kas tas ir? Atbilde Tevi gaida raidījumā.

Pēc šāda neparasta piedzīvojuma, harizmātiskais Dāvids viesus aizveda nobaudīt “visizraēliskāko ēdienu”. To sauc par šuarmu. Tu kļūdīsies, ja šo ēdienu sauksi vienkārši par kebabu. Kādēļ? To Tev izstāstīs izsalkušais Goran Gora. Ja tic Aijas nostāstiem, esot “super garšīgi”.

Uzzinot, ka Goranam interesē vietējie mūzikas instrumenti, Dāvids atminējās kādu paziņu - jaunu un izcilu mūziķi Marku, kurš meistarīgi spēlē kemače jeb austrumu vijoli. Marka studija ir Telavivas mākslinieciskākajā rajonā - Florentin. Agrāk tas bija nabadzīgs rajons, bet tagad attīstījies par mākslinieku iecienītu vietu. Un tur tiešām ir ko redzēt, ja jau Aija to sauc par ‘’pilnīgu hipiju vietu”!

Marka dzīvesstāsts ir aizraujošs. Viņš dzimis Dagestānā, dzīvojis Izraēlā un no 16 gadu vecuma ceļo un tikai nodarbojas ar mūziku. Atgriezies Izraēlā, viņš 19 gadu vecumā kļuva par filharmonijas solistu. Jaunais talants negrib būt popzvaigzne, bet gan vēlas radīt mākslu - pasaules mūziku ar savu interpretāciju. Jāsaka, Goran Goru ļoti iespaidoja viņa pieredze un sniegums. Diemžēl vai par laimi, mūziku nav iespējams atskaņot tekstā, bet to noteikti varēsi dzirdēt raidījumā. Pateiksim priekšā, ka Aija pārvarēs kautrību un.. dziedās!

Jā, Telaviva ir kontrastu pilsēta, kas iepatikās abiem mūsu ceļabiedriem. Bet jau pēc nedēļas garantējam Tev vēl vairāk mūzikas, mistikas un brīnumu, jo kopā ceļosim uz Izraēlas galveno pilsētu - uz Jeruzalemi!

 

13/04/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...