No Etiopijas līdz Latvijai - kur meklējami kafijas pirmsākumi un ar ko īpašs mūsu pašu ražotais dzēriens?

No Etiopijas līdz Latvijai - kur meklējami kafijas pirmsākumi un ar ko īpašs mūsu pašu ražotais dzēriens?

 

Latvijā kafijas dzeršana ir ne tikai svētku rituāls, bet arī ikrīta neatņemama sastāvdaļa. To, kāda kafija katram iet pie dūšas, lai paliek viņa paša ziņā, tomēr mēs varam būt lepni, ka vēju pilsētā Liepājā jau vairāk nekā 40 gadus aktīvi notiek kafijas ražošana. Blogs NuKo.lv atklāj, kur meklējami kafijas pirmsākumi un kā šis brīnumdzēriens nonāca līdz Latvijai.


Kādā nesen veiktā pētījumā noskaidrots, ka 72% Latvijas iedzīvotāju kafiju bauda katru rītu. Igauņi vairāk dod priekšu kafijas automātā pagatavotai kafijai, savukārt Lietuvā un Latvija – krūzītē aplietu kafiju. Bet kur meklējami kafijas pirmsākumi?

Tiek uzskatīts, ka kafijas koks uz mūsu planētas bijis vēl pirms cilvēka rašanās, tomēr kafijas pirmsākumi meklējami Āfrikā – Etiopijā. Lai arī nav skaidri zināms, cik ilgi tiek piekoptas kafijas dzeršanas tradīcijas Latvijas teritorijā, tiek lēsts, ka Centrāleiropā tā ienāca 17. gadsimtā, bet pie mums – gadsimtu vēlāk.

Kas attiecas uz šķīstošo kafiju, kas ir arī viens no Liepājas kafijas produktiem, tās ražošanu 1909. gadā atklāja beļģu izgudrotājs Džordžs Vašingtons. Pirms viņa to mēģināja izdarīt arī kāds vīrs no Jaunzēlandes vārdā Deivids Strengs un japāņu ķīmiķis Satori Kato, tomēr Vašingtona pieeja ļāva šķīstošo kafiju ražot vairumā. "Red E Coffee" bija pirmais šķīstošās kafijas zīmols. 

Kā ražo šķīstošo kafiju?

Šķīstošā kafija būtībā ir dabīgās kafijas ekstrakts, kas var būt gan sausa pulvera, gan granulu formā. Ir divi veidi kā ražo šķīstošo kafiju – žāvējot vai saldējot.

Pirmajā variantā pupiņas tiek attīrītas, apgrauzdētas un samaltas, pēc tam vārītas, tādā veidā iegūstot kafijas koncentrātu. Pēcāk to filtrē un ar karstu gaisu žāvē. Tā tiek iegūts kafijas pulveris.

Otrajā variantā, kas tiek uzskatīts par dārgāku metodi, kafijas ekstrakts tiek apstrādāts mīnus 50 grādu temperatūrā. Kad iegūta cieta plāksne, tā tiek drupinātā un iegūtas kafijas granulas.

Šķīstošā kafija ir jāuzglabā sausumā, jo, ja tai piekļūst mitrums, tā var mainīt konsistenci un zaudēt apjomu.

Liepājas kafija

Liepājas kafijas pirmsākumi meklējami 1972. gadā Liepājas cukurfabrikā. Lai arī pēc Padomju Savienības sabrukuma un Krievijas tirgus zaudēšanas tika uzskatīts, ka kafijas ražošanai pienākušas beigas, Liepājas kafija joprojām ir augstā cieņā gan Latvijā, gan Ukrainā.

Šī ir vienīgā ražotne Baltijā, kur kafija tiek gatavota no sākuma līdz beigām. Šķīstošās Liepājas kafijas ražošanā tiek izmantotas tikai labākās Arabika šķirnes kafijas pupiņas.

Šobrīd Liepājas kafija ražo šķīstošo un malto kafiju. Klasisko sarkano bundžiņu daudzi atceras vēl no vecmāmiņas laikiem, un to joprojām tur augstā cieņā pie mums. Stiprā kafija zilajā bundžiņā ir Latvijas kafijas tirgus veterāne un ir piemērota tiem, kuriem nākas dzīvot "nakts dzīvi". Savukārt zaļā iepakojuma “Ekstra” pamatā ir tikai izlases šķirņu pupiņas.

Šķīstošā kafija joprojām ir aktuāla īpaši vasarā, kad daudzi dodas pārgājienos un vienīgais veids, kā tikt pie gardas kafijas, ir lietot tieši šķīstošo kafiju. Tāpat arvien populārāka kļūst tā saucamā ledus kafija, kuru piedāvājam pagatavot pašu spēkiem!

Recepte karstai dienai – grieķu frappe

Sastāvdaļas:

* 2 tējk. Liepājas klasiskās kafijas;
* 2 tējk. cukura;
* 1/5 glāzes ūdens;
* 3/4 glāzes piena;
* ledus (pēc izvēles);

Pagatavošana

Glāzē ieber kafiju, pieber cukuru un samaisa.

Pievieno apmēram 1/5 glāzes ūdens, atkal nedaudz samaisa. Ar blenderi saputo masu, lai izveidojas putas.

Piepilda atlikušo glāzi ar pienu un ledu.

Lai labi garšo!

22/08/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...