No cukurniedrēm līdz Kubas mohito - piektdiena var sākties

Kas gan būtu Kuba bez ruma un tās kokteiļiem - daikiri un mohito? Kubas kokteiļu pagatavošanai nepieciešams rums, savukārt, lai iegūtu rumu, vajadzīgs cukurniedru cukurs. Tieši tādēļ Egons Dombrovskis un Mārtiņš Opmanis kopā ar uzticamo pavadoni Jozģiku sākumā dosies iepazīt cukurniedru plantācijas un cukura ražošanas noslēpumus, bet pēc tam kopā ar bārmeni apgūs Kubas kokteiļu gatavošanas mākslu. Jāsaka, ka apmācība un degustācija abiem ceļabiedriem tīri labi gāja pie sirds. Skaties, un Tu atklāsi senāko Kubas kokteili, par ko neko nebūsi dzirdējis! Protams, ja ir kokteiļi, arī dejas nevar izpalikt. Šoreiz - dejas āfrikāņu ritmos, bet par visu pēc kārtas.

Cukura ieleja, kura līdz 19. gadsimta vidum bija Kubas cukura rūpniecības centrs - izklausās pēc īstās vietas, kurp doties, ja vēlies ko vairāk uzzināt par cukurniedrēm un cukru, vai ne? Redzi mūsu varoņus cukurniedru mežā un uzzini, kad un kādēļ šeit sāka audzēt cukrniedres! Kā ir iekosties cukurniedrē - to varēsi uzzināt no Mārtiņa. Interesants ir arī veids, kā Kubā novāc cukurniedres, jo par mačetere (cukurniedru novācējs) kļust katrs sestais salas iedzīvotājs.

Grūti iedomāties labāku vietu, kur iepazīt cukura iegūšanas procesu, kā sena cukurfabrika. Ja vēl tai ir iespaidīgs tornis un sava leģenda par īpašnieku ģimeni, tad grūti atturēties no šādas vietas apmeklējuma.

Juzģiks ierādīja abiem ceļabiedriem, kas ir trapiče - īpaša iekārta, ar ko vergi senos laikos visu cauru dienu no cukurniedru kātiem spieda sulu. Kad Mārtiņš ar Egonu ķērās klāt, nāca atklāsme - tas nebūt nav viegli. Kurš haltūrēja un vai beigu beigās iznāca kaut tik daudz sulas, lai ceļotāji varētu padzerties? Vai cukurniedru sulu  vispār var dzert un vai tā nekaitē veselībai? Atbildes meklē video.

Rumu gatavo no melases. Tā ir brūna un lipīga masa, kas paliek pāri pēc cukurniedru sulas vārīšanas. Bet no ruma, kā mēs zinām, var pagatavot lieliskus kokteiļus. Tādēļ ceļabiedri devās uz Trinidadas pilsētu, kur agrāk greznu māju būvniecībā savā starpā sacentās cukura baroni, bet tagad spēkiem mērojas slavenākie podnieki visā Kubā. Iepazīsties - mālas maestro Čiči no Santanderas ģimenes.

Trauki un citi mākslas darbi Čiči darbnīcā patiešām ir apbrīnas vērti. Pārsteidzoši, bet arī viens no mūsu ceļotājiem ir no podnieku ģimenes; virpa un slapja māla smarža viņam nav sveša. Paturēsim noslēpumā, kurš tas ir, vien atklāsim, ka arī viņš radīja kādu trauciņu.

Māla maestro, kura devīze ir “tikai mīlestība pārvērš mālus brīnumā”, mūsu draugiem pagatavoja īpašu māla krūzīti, ko savulaik izmantoja Trinidas vergi  - kančančaru. Pateicoties Čiči, tā atkal kļuvusi par Trinidadas pilsētas simbolu. Interesanti, ka tieši tāpat sauc arī vietējo kokteili, kura sastāvā ir rums, medus un citrons, un ko dzer no kančančara krūzītēm. Ja jau šīs krūzītes rokās, būtu grēks nenogaršot pašu dzērienu. To draugiem uzjauca Hesus - labākais pilsētas bārmenis. Viņš arī pastāstīs, kādēļ Kubā no pudeles sākumā drusku tiek izliets uz grīdas.

Hesus ne vien uzjauca kokteili kančančara, bet arī izstāstīja šo to nedzirdētu par ruma radīšanas procesu. Tu nekad neuzminēsi, no kurienes uz Kubu tiek vestas mucas ruma noturēšanai! Jāsaka, ka Hesus ne tikai stāstīja, bet arī ielēja dažādas noturētības pakāpes rumu, un kad vēl tika nobaudīts Kubas mohito...

Pēc šādas degustācijas jebkuram kājas kļūst vieglākas un nesas uz deju. Kā gadījās, kā ne - mūsu draugi uzgāja bāru, kur viņus gaidīja ne vien pārsteidzošs priekšnesums, bet arī dejas. Vai viņi pievienojās? Protams! Vai viņiem izdevās? To skaties raidījumā.

23/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...