"Ne gluži suši" - vieta, kur ļauties pārsteigumam.

Šķiet, ka pēdējos gados suši ir kļuvis par īpaši iecienītu ēdienu Latvijā. Teju katrā pilsētā ir vieta, kur nobaudīt šo austrumu virtuves klasiku. Un ir pilnīgi skaidrs, ka ar klasisku suši nevienu vairs nepārsteigt. Tieši tādēļ  "Nu ko, gatavosim?" filmēšanas komandai bija liels prieks un pārsteigums atklāt vietu, kur ierastie suši pārsteidz ne tikai ar jaunām, nebaudītām garšām, bet arī ar formu un pasniegšanas veidu. Vai esi kādreiz baudījis suši virtuli? Nē? Tad Tev noteikti jādodas mums līdzi uz Ikšķili (Daugavas prospekts 38), kur kafejnīcas "Ne - gluži - suši" izveidotāja  un īsta ēdienu entuziaste Laima Baumane dalījās ar suši gatavošanas knifiņiem.

Laimas ceļš līdz savai kafejnīcai un izciliem suši ir patiesi iedvesmojošs. Tas pierāda - ja izdodas atrast savu īsto aicinājumu, tad ķeries klāt un viss izdosies! 

Suši gatavošanu Laima ir apguvusi pašmācības ceļā, kas nebija ne ātrs, ne viegls process. Lai iemācītos pagatavot ideālos rīsus, Laima eksperimentējusi veselu gadu, bet, lai nonāktu līdz perfektam suši, treniņos pavadīti vairāk kā 5 gadi. Bet tas bijis tā vērts, jo viņas gatavotos suši novērtē ikviens, kurš tos nogaršojis.

Sarunājoties ar Laimu, gandrīz šķiet, ka šī ir vieta, kur notiek nepārtraukti eksperimenti un radošu risinājumu meklējumi. Sākot ar ēdienkarti un beidzot ar faktu, ka šisuzņēmums, iespējams, ir vienīgais, kurš ar dažādiem suši ir piedalījušies arī gadatirgos. Un šāds tirgus notiks arī pavisam drīz, 29.jūlijā Daugavas prospekta svētku ietvaros. Tas varētu būt lielisks iemesls doties nobaudīt Laimas gatavotos suši arī no tālākām Latvijas vietām.

Vēl kāds Laimas hobijs ir ceļošana, kas iet roku rokā ar gatavošanu un eksperimentiem virtuvē, jo tieši ceļojumi ir tie, kur iedvesmoties jaunām receptēm un garšām, no katra atvedot kādu jaunu ideju. 

Katra raidījuma lielais pārsteigums nenoliedzami ir viesis. Jo labs ēdiens baudāms lieliskā kompānijā. Šodien pie Kristīnes viesosies Ikšķiles domes priekšsēdētāja vietnieks  Česlavs Batņa. Un jāsaka, ka viņam šīs dienas maltīte bija patiess pārsteigums un atklājums. Pēc šīs maltītes ir skaidrs, ka šai vietai noteikti ir vismaz par vienu pastāvīgu viesi vairāk.

Pirms ķeries pie gatavošanas un eksperimentiem ienāc NuKo.lv, kur vari iegādāties nepieciešamās sastāvdaļas, kuras nogādāsim tieši līdz Tavai mājai bez makasas.

Sakām paldies arī mūsu draugiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai, Gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un Huggies autiņbiksītēm.

Dragon avokado

Šis ir viens no klientu iecienītākajiem suši "Ne - gluši - suši" ēdienkartē. Un šādu garšu salikumu var naubaudīt tikai šajā vietā vai arī pagatavot mājās pats. Tas nebūs tik sarežģīti, kā varētu šķist, jo , kā novēroja raidījuma vadītāja Kristīne, Laima ir lieliska skolotāja. Tādēļ, noskaties video un ķeries klāt!

Nori lapas 2 gab.

Rīsi 125 g

Filadelfijas siers 60 g

Gurķis 1 gab.

Avokado 2 gab.

Tīģergarneles 10 gab.

Lasis 80 g

Sarkanie ikri

Black  ebi sezam

Tavā mājas suši ballītē neiztikt bez šiem skaisti melnbaltajiem un gardajiem suši. Ņem vērā Laimas ieteikumus un Tev noteikti izdosies!

Nori lapas 2 gab.

Rīsi 125 g

Filadelfijas siers 60 g

Gurķis 1 gab.

Avokado 1 gab.

Tīģergarneles 10 gab.

Melnās sezam sēklas 50 g

Suši četru sezonu virtulis

Ne velti šai vietai ir dots nosaukums "Ne - gluži - suši", jo šo gluži par klasisku suši nenosaukt. Nenoliegsiet taču, ka šādu suši variāciju nav vēl nācies redzēt. Skaists, gards un radošs un lai Tevi nebiedē tā sarežģītais izskats, jo pagatavot šādu suši var ikviens, tikai jāzina dažas viltības.

Melnās sezam sēklas 50 g

Gaišās sezam sēklas 50 g

Suši ingvers 60 g

Gurķis 1 gab.

Lasis 80 g

Tīģergarneles 10 gab.

Saldā čili mērce

Filadelfijas siers 60 g

Novēlam Tev drosmi pārkāpt robežas virtuvē un ļauties jaunām garšām, formām un pārsteigumiem. 

15/07/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...