Mīti un patiesība par LABU kafiju un tās pagatavošanu! Stāsta barista Rūta Hasnere

“Kliedējam mītus! Latvieši spēj novērtēt kafiju tikpat labi kā itāļi un citi kafijas zinātāji!” atzīst Rūta Hasnere, profesionāla kafijas gatavotāja jeb barista kafejnīcā "Innocent Cafe". Blogs Nuko.lv aicināja viņu uz sarunu par kafiju, padomiem tās gatavošanā un to, vai latvieši maz māk novērtēt labu kafiju!

"Mani novērojumi rāda - latvieši arvien vairāk sāk novērtēt kvalitatīvu kafiju, izvēloties baudīt profesionāli pagatavotu dzērienu," atzīst barista Rūta.

“Turklāt Rīgā arvien biežāk redzam jaunas vietas, kas specializējas kafijas pagatavošanā. Nereti notiek arī dažādi izglītojoši pasākumi un degustācijas dažādās kafejnīcās, kurus apmeklē salīdzinoši daudz ar šo arodu nesaistīti cilvēki, kas vienkārši grib paplašināt savas zināšanas šajā jomā," stāsta kafijas meistare. Viņa uzskata - kafijas zinātāju baristu uzdevums ir ne tikai gatavot vislabāko iespējamo kafiju, bet arī izglītot - kāda tā ir! Lasi tālāk un uzzini...

Kafijas kapsulas - ārkārtīgi ērti un ļoti "kafijiski"!

Barista Rūta ir pārliecināta - visērtāk un ātrāk kafiju ir pagatavot kafijas kapsulu aparātos, kas šobrīd ir pieejami un populāri arī Latvijā.

"Kafijas kapsulas nodrošina, ka kafija ir glabājusies hermētiskā iepakojumā un to pagatavojot, dzēriens saturēs visas vērtīgās kafijas sastāvdaļas. Šos aparātus ražo dažādas firmas un patērētājam atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko," iesaka kafijas meistare.

Nuko.lv produktu klāstā pieejamas ŠĀDAS kapsulas, kā arī kapsulu kafijas automāts! Skaties ŠEIT!

"Personīgi mans mīļākais kafijas pagatavošanas veids, kas aizņem tikai pāris minūtes, ir French Press, kas noteikti atrodas katrā otrajā mājā un biežāk tiek izmantots tējas pagatavošanai. Es vienmēr ieteiktu pirkt kafijas pupiņas un tad pirms gatavošanas tās samalt, tādā veidā saglabājot kafijas aromātu ilgāk," stāsta kafijas pavēlniece.

Plašs kafijas pupiņu klāsts pieejams ŠEIT!   Savukārt, ja laika malt pupiņu nav, ŠEIT vari nopirkt malto kafiju dažādām gaumēm!

Barista Rūta, stāstot par savu pieredzi, atklāj, ka pati mājās pupiņu malšanai "veco, labo “Straume-3”". "Un tā savam uzdevumam kalpo perfekti. Viss jau ir atkarīgs tikai no paša katra un vēlmes baudīt labu kafiju arī ikdienā!" smaida kafijas pavēlniece.

"Baristu pienākums ir palīdzēt cilvēkiem orientēties dzērienu piedāvājumā, un mēs vienmēr cenšamies ieteikt vislabāko variant konkrētajam klientam. Tādā veidā arī latvieši sāk izprast kvalitatīvas kafijas pagatavošanas veidus un normas. Paradumus jau tik viegli nevar mainīt, bet tas ir jādara, izglītojot vienam otru,” par baristu ikdienas gaitām un pārliecību stāsta Rūta.

Kas ir laba kafija?

Kafijas pasaule ir ļoti plaša un sena. To var saukt par veselu zinātni, kas sevī iekļauj daudz dažādus faktorus, atzīst Rūta. “Katra cilvēka gaumei ir sava versija par labu kafiju, bet ir pamatlietas, kas ir nemainīgas.

Vienmēr ir jāpievērš uzmanība kafijas pupiņas izcelsmei un reģionam, no kura tā nākusi. Katram reģionam ir dažādas garšas iezīmes, kas ietekmē gala rezultātu, ko baudām.

Barista skaidro - kafiju grauzdē dažādās pakāpēs, no gaišāka līdz tumšākam grauzdējumam, kas arī ietekmē "fināla garšu".

Ļoti svarīgi ir ņemt vērā arī grauzdēšanas datumu, jo kafija savus labos elementus saglabā tikai konkrētu laika periodu. Otrkārt, cilvēkiem pērkot kafiju, vajadzētu pievērst lielāku uzmanību tās sastāvam un ražotājam. Visi zinām, ka visbiežāk cilvēki, pērkot kārtējo kafijas iepakojumu, pirmo skatienu pievērš cenai. Protams, ka cena ir ļoti būtisks un ietekmējošs faktors, taču patiesība ir tā, ka, nopērkot kvalitatīvāku kafiju, tā nebūs jādzer ik pēc pāris stundām.

Laba kafija uz organism iedarbojas ilglaicīgāk. Ir ļoti daudz veidu, kā netērēt līdzekļus pērkot kafiju ārpus mājām , bet pagatavot arī mājās. Katram tikai jāizvēlas sev piemērotākais variants.

Šobrīd preču tirgū ir pieejami visdažādākie kafijas aparāti, kas to ļauj baudīt kvalitatīvi pagatavoti arī mājas apstākļos, uzskata barista Rūta.

Baristas ātrie ieteikumi, ko darīt un ko nedarīt, lai kafija būt izcila!

"Jā":

  • Ja iespējams samalt kafijas pupiņas ir ieteicams tikai pirms pašas gatavošanas.
  • Izglītot sevi par dažādiem kafijas gatavošanas veidiem.
  • Izmantot dzeramo ūdeni, kas nav karstāks par 96 grādiem, atkarībā no gatavošanas metodes. Ūdens kvalitātei ir liela loma kafijas pagatavošanā.
  • Svarīgi zināt, cik ilgi kafijai jāievelkas un kādā laika posmā tā jāpagatavo.

"Nē!"

  • Nedot priekšroku lētākajam variantam, kas bieži var saturēt arī citus piemaisījumus.
  • Neglabāt kafiju ilgu laika posmu.
  • Nav ieteicams lietot verdošu ūdeni, kā arī krāna ūdeni, kas satur kaļķi un citas vielas.

 

 

08/11/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...