Mamma, sieva, darbiniece, uzņēmēja - kādas "mājsaimnieces" stāsts, kā nesajukt prātā Ziemassvētkos

Mamma un sieva uz pilnu slodzi, darbiniece kādā lielā uzņēmumā, kā arī - sava mazā biznesa būvētāja - "mājsaimniecei" Laurai, kas savas dienas lielākoties pavada mājas, rūpju ikdienā netrūkst. Taču Ziemassvētkus viņa gan sagaida, gan pavada ar prieku, neļaujoties svētku stresam vai vismaz, izdomājot viltīgus veidus, kā to apiet.

"Esmu precējusies, ar ģimeni dzīvojam Bauskā. Ģimenē aug trīsgadīgs puika, kas ikdienai piešķir gan daudz prieka, bet protams arī daudz rūpju, pārsteigumus un pēkšņas plānu maiņas. Lai arī mana ikdiena paiet mājās, tā ir sadalīta burtiski pa stundām, jo savs laiks jāatvēl algas darbam (kas, par laimi, ir darāms no mājām), savs laiks hobijam, kā arī jāpaspēj apdarīt mājas darbi," par savu ikdienu stāsta Laura.

Jāpiebilst, ka tas, ko Laura kautrīgi sauc par hobiju, patiesībā ir viņas pašas izveidotā bērnu rotaļlietu zīmola "Lamala Handmade" virzīšana un nogādāšana līdz klientiem.

Mammas mazās viltībiņas bērna audzināšanā

Uzņēmīgā, jaunā sieviete atzīst - dienās, kad bērns dodas uz bērnudārzu, visu var paveikt mierīgāk, taču, kad mazais bērndārznieks sadomājis slimot, tad visus darbus apvienot paliek sarežģīti! "Lietā liekamas dažādas viltības, lai nodarbinātu bērnu un izdarītu darbus. Mūsmājās strādā metode – atrast bērnam ļoti "svarīgu” darbu. Tas parasti strādā, jo vienkārši spēlēties negribas, bet ja mamma saka, ka šis darbiņš būs ļoti liela palīdzība un svarīgs uzdevums, tad tiek darīts ar lielu prieku. Piemēram, sašķirot pogas pa krāsām (jo citādi mamma noteikti nevarēs pastrādāt), sakārtot galda piederumus atvilktnē, mīcīt piparkūku mīklu (šo var darīt ļoti ilgi) un citi līdzīgi uzdevumi," ar smaidu uz lūpām par savām ikdienas rūpēm stāsta Laura.

Tikt galā ar daudzajiem dienas darbiem palīdz plānošana un darbu dalīšana. Ja ģimenē katram ir savi uzdevumi, tad vieglāk tikt ar visu galā. "Piemēram, mūsmājās par vakariņām galvenokārt rūpējas vīrs, tas izbrīvē man laiku kam citam," pauž Laura.

Taču, ja runa ir par iepirkšanos, viņa atzīst - Laura aktīvi izmanto mūsdienu gadsimta priekšrocības un iepērkas interneta lielveikalā. Tur atrodamas gan pārtikas preces, gan citas katras saimnieces sadzīvē noderīgas lietas! Taču, tuvojoties Ziemassvētku laikam, Laura atklājusi arī Ziemassvētku sadaļu Nuko.lv lielveikalā.

Nuko.lv visas Ziemassvētkiem nepieciešamās preces vari iegādāties ŠEIT, neizejot no mājas!

Kā nesajukt prātā Ziemassvētkos? Iespējams, rosīgākās "mājsaimnieces" padomi

Ziemassvētki Lauras ģimenē ir ļoti gaidīts laiks, un viņa stāsta, ka Ziemassvētkus sāk gaidīt, gatavoties un noskaņoties jau, sākot ar Pirmo Adventi. "Tā kā gatavošanās svētkiem notiek mēneša garumā, tad lielā steiga izpaliek. Pirmās piparkūkas parasti tiek izceptas pirmās Adventes vakarā, tas vienmēr ir vīra un dēla pienākums. Ne vienmēr sanāk ļoti glītas, bet radošas - pilnīgi droši," saka Laura.

Visdažādākās piparkūku mīklas pērc ŠEIT!

"Arī māju rotājam pamazām – vispirms parādās Adventes vainags, un tā pamazām ar katru nedēļu kaut kas jauns, līdz māja iegūst īsto svētku rotu," pieredzē dalās Laura.

Dāvanu maisiņus, Ziemassvētku rotājumus, svētku virtenes un daudz ko citu atrodi ŠEIT!

Pašu svētku vakaru Lauras ģimene pavada pie omes, tāpēc "liela cepšana un gatavošana izpaliek". "Taču mūsu svētku galdā ik gadu nemainīgi ir zoss cepetis ar kāpostiem. Bez šī ēdiena pēdējos gadus neiztiekam nevienus Ziemassvētkus," stāsta trīsgadnieka mamma.

Adventes sākums neizpaliek arī bez dāvanu zeķu piekāršanas pie kamīna, kas, protams, ļoti iepriecina mazo un katru rītu līdz svētkiem, tajā var atrast kādu kārumu. "Lai cik tas nebūtu jocīgi, bet šad tad arī manā un vīra zeķītē atrodas kāds pārsteigums," smaida Laura.

Laicīgi sapirkt dāvanas - neceriet, tādi brīnumi notiek reti!

"Lai arī katru gadu sev nosolos, ka dāvanas sākšu gādāt vismaz pusgadu iepriekš, līdz šim tas vēl ne reizi nav izdevies! Visu svētkiem vajadzīgo sāku pirkt, gatavot un gādāt ar Adventes sākumu.'," stāsta Laura.

Protams, ka pēdējā nedēļā un pat dienā sanāk vislielākā skriešana, jo izrādās tas ir aizmirsts un par to nav padomāts, kāds ciemiņš piesakās, kam aši jāsameklē dāvaniņa. Tādēļ gatavojoties svētkiem, parasti mēdzu sarūpēt kādus saldumus, neitrālas dāvaniņas, kādu sīkumiņu, ko varētu izmantot negaidītās situācijās.

Darbīgā "mājsaimniece" stāsta -  pirmssvētku stress parādās 2-3 dienas pirms svētkiem, "jo vienmēr jau izrādās, ka kaut kas ir piemirsts". "Tā kā dzīvojam ārpus pilsētas, tad pēdējās dienās sanāk liela braukšanu uz pilsētu un atpakaļ pēc dažādām aizmirstām lietām. Lai izbēgtu no stresa, galvenais ir visu uztvert mierīgi un ļauties notikumu gaitai! Nekas nenotiks, ja šogad nebūs pīrādziņi, jo mīkla neizdevās, vai tie būs veikalā iegādāti. Nekas, ja kāda dāvana tiks ielikta dāvanu maisiņā, nevis iesaiņota ar izdomu. Šīs lietas noteikti nevar sabojāt svētkus!" aicina Laura.

Lai gaišs un nesteidzīgs Tev šis svētku laiks!

16/11/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...