Maltīte rudenīgās noskaņās kafejnīcā "Paviljons Ziedoņdārzs"

Vasara tuvojas izskaņai, bet skumjām nav pamata, jo pie durvīm klauvē rudens ar košām krāsām un tikpat košām garšām, kādas raksturīgas tikai šim gadalaikaim. Kas gan cits, ja ne meža sēnes vislabāk raksturo rudeni? Raidījuma vadītāja Kristīne Pavlovska šoreiz viesojas kafejnīcā/restorānā "Paviljons Ziedoņdārzs", lai kopā ar šefpavāru Ģirtu Vārpu gailenes pārvērstu gardā risotto.

"Paviljons Ziedoņdārzs"pavisam nesen nosvinējis savu pirmo jubileju. Protams, sveicieni arī no mums gan šīs jaukās vietas saimniekiem, gan draudzīgajam kolektīvam! Kā pastāstīja Ģirts, ballīte esot bijusi grandioza un galdā celti kārdinoši ēdieni. Ja nebiji uz šo skaisto notikumu, tad noteikti iegriezies šeit jebkurā citā laikā, jo bez garda ēdiena šeit vari baudīt arī lielisku atmosfēru, burvīgu skatu uz Ziedoņdārzu, dzīvās mūzikas vakarus un rudens sezonā arī  nesteidzīgus brančus. Un kā sola Ģirts, no septembra ēdienkartē būs atrodami arī vairāki pārsteigumi.

Kristīne, protams, gribēja zināt, kā tad Ģirts ir nonācis līdz šefpavāra amatam. Izrādās, interese par gatavošanu Ģirtam radās jau piecu gadu vecumā un , laikam ejot,  šī interese nekur nepazuda. Nākamais loģiskais solis Ģirta dzīvē bija pavāra profesijas apgūšana. Šo aizrautību ar gatavošanu var just visos Ģirta gatavotajos ēdienos, lai gan viņš atzīst, ka mājās ar lielu gatavošanu neaizraujas un brokastīs parasti iztiek ar olu kulteni. Toties Ziedoņdārza virtuvē viņš izpaužas no sirds un rada īstu baudījumu garšas kārpiņām.

Kristīnei ar Ģirtu, lieliski sastrādājoties, top garda maltīte, kuru tā vien gribas celt galdā kādam īpašam viesim. Šoreiz tas ir stila padomdevējs Rojs Rodžers Linkevičs, kurš atzina, ka ne tikai stilā un modē meklē ko īpašu, bet arī ēdienā. Kā mūsu viesim garšoja Kristīnes un Ģirta veikums, skaties raidījumā. 

Pirms ķeramies pie gatavošanas un ēdienu baudīšanas, neaizmirsīsim pateikties mūsu draugiem un atbalstītājiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai un Huggies autiņbiksītēm. Kopā ar labiem draugiem gan darbi sokas raitāk, gan ēdiens garšo labāk!

Liellopa tartars

Jāatzīst, ka šis ir ēdiens, kas jau pirms gatavošanas paspēja mazliet nobiedēt Kristīni. Arī mūsu šīs dienas viesis atzina, ka gan jēla gaļa, gan ola viņu mazliet mulsina. Bet liels bija pārsteigums, kad izrādījās - šis ēdiens ir ne vien baudāms, bet pat ļoti gards. Ja līdz šim vēl neesi baudījis šo ēdienu, tad varbūt arī Tev ir īstais laiks paplašināt sev tīkamo ēdienu sarakstu un izmēģināt Liellopa tartaru savā virtuvē vai doties to nobaudīt uz kafejnīcu "Paviljons Ziedoņdārzs".

Liellopa fileja 140g

Kaperi 4g

Sīpoli 20g

Paipalu olas 2 gab.

Vorčestera mērce 1ēd. k.

 Trifeļu eļļa 1ēd. k.

Sāls, pipari  pēc garšas

Dzērvenes dekoram

Maizes grauzdiņi

Gaileņu risotto

Mmmm, ieraugot šo krāšņo gaileņu risotto, tā vien gribas tvert pēc groziņa un doties mežā, vai ne? Pēc kārtīgas pastaigas svaigā gaisā šis ēdiens ne tikai lieliski sasildīs, bet arī sniegs baudījumu garšas sajūtām. Ja neesi mežā gājējs, tad pēc sēnītēm dodies uz tirgu vai meklē NuKo.lv plauktos un ļauj rudenīgām noskaņām pārņemt Tavu virtuvi.

Gailenes 200g

Risotto rīsi 250g

Dārzeņu buljons/ūdens – 250-300ml

Olīveļļa cepšanai

Sviests 1 ēd.k.

Sīpols 70g

Ķiploks 40g

Baltvīns 50ml

Sāls, pipari, cukurs, timiāns – pēc garšas

Cietais siers – pēc garšas

26/08/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...