Lieldienas - īstais laiks atklāt Latvijas virtuvi jaunā veidā kopā ar restorānu "Kurshi Terase"

Dažkārt tā gribas pagatavot ko ierastu, ko tādu, kas atsauktu atmiņā bērnību, bet tomēr, atbilstoši svētkiem, iekrāsot to jaunos, interesantos toņos. Tieši šī iemesla dēļ Kristīne šoreiz devās uz Jūrmalu, lai restorānā KURSHI Terase (Dubulti, Ceriņu iela 22) gatavotu  Latvijā ierastus ēdienus Eiropas virtuves noskaņās kopā ar šefpavāru Ēriku Aleksejevu. Zandarts, kas cepts paša gatavotā bumbieru pesto, un pasniegts kopā ar kartupeļu pankūkām. Izklausās gardi, vai ne? Savukārt desertā galdā celsim īpaši gaisīgu ābolu uzpūteni, kas tiks pagatavots neparastā veidā. Abi ēdieni atrodami jaunajā restorāna ēdienkartē, ko veidojis Ēriks Aleksejevs.

Restorānu KURSHI Terase, kur saimnieko Ēriks Aleksejevs,  atradīsi SPA viesnīcā KURSHI Hotel & SPA. Tā ir ārzemnieku un nu jau arī vietējo iecienīta vieta Latvijas kūrortpilsētā ar oriģinālu, modernu dizainu un mājīgu atmosfēru.

Ērika pavāra pieredze ir jau 20 gadi, viņš kulinārās prasmju gūšanai devies uz Londonu, kur pavadījis četrus gadus. Atgriežoties Latvijā, šefpavārs vairāk novērtējis Latvijas virtuvi, bet cenšas to saprecināt ar Eiropas tendencēm, un otrādi - Rietumeiropā sen pazīstamus ēdienus gatavo ar Latvijas piešprici, izvēloties Latvijai tipiskas sastāvdaļas. Viņam patīk pašam veidot jaunas receptes un eksperimentēt, turklāt Jūrmalā un arī Rīgā šefpavārs pasniedz ēdienu gatavošanas meistarklases. Itāļu, franču, āfrikāņu, Baltijas reģiona virtuve  - Ērika zināšanu loks kulinārijā ir tiešām plašs. Taču Tev būs grūti noticēt, cik vienkārša maltīte ir šefpavāra pats mīļākais ēdiens!

Tā kā vecākiem ir lauku mājas Sēlijas Dienvidos, Ērikam nav sveša lauku saimniecība, dārzeņu un augļu audzēšana. Viņš pats sevi raksturo kā pacietīgu šefpavāru, jo vienmēr visu cenšas izrunāt, un apgalvo “restorāns ir komanda, viens bez otra nevar”. Interesanti, ka tieši ar zivs ēdienu saistās kāds kuriozs, ko savā darbā Londonā pieredzējis Ēriks. Arī par šo smieklīgo atgadījumu uzzināsi raidījumā.

Tie, kas daudz strāda, nevar iztikt bez kafijas pauzes. Kristīnes un Ērika izvēle kafijas pauzē - aromātiskā Dallmayr kafija. Vai Tu to jau esi nobaudījis? Tāpat iesakām izmēģināt nūsu atbalstītāja gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne daudzveidīgo produkciju.

Kas šoreiz novērtēs vilinošo maltīti? Kristīne viesos aicinājusi kungus, kuru ikdiena saistīta ar TV lietām - televīzijas RĪGATV 24 direktortu Klāvu Kalniņu un raidījuma "Kur tas suns aprakts" producentu Mārtiņu Igali. "Pavasaris uz šķīvja, īsts sprādziens"  - tā zandarta noformējumu komentēja Mārtiņš. Izrādās, ka abi kungi zivis ēd tikai ārpus mājām - tātad būs īstie eksperti, lai novērtētu zandartu. Saldajā abi baudīja šī gada pirmo zemeni un slavēja uzpūteni, kas, lai gan atmiņā atsauc vecmāmiņas gatavoto, tomēr ir citādāks, daudz gaisīgāks un ļoti sabalansēts. Viesiem par to radās jautājums. Kāds? To uzzināsi raidījumā.

Bumbieru pesto cepta zandarta fileja ar kaņepju – kartupeļu pankūkām un sēņu kapučīno 

Izrādās, ka Ērika sirdslieta ir makšķerēšana. Viņš zina stāstīt, ka zandarts atrodams tepat pie mums - Rīgas jūras līcī, Burtnieku ezerā un citos ezeros. Raidījumā redzēsi, kā zandartu smuki apbrūnināt. Krāsnī kopā ar pašgatavoto bumbieru pesto tam jāpavada vien 6 minūtes, lai zandarta fileja uzsūktu maigās piedevas. Vai zināji, ka kartupeļu pankūkas var pagatavot, nepievienojot miltus vai olu? Kā redzēsi, tās nebūt nejūk ārā, un ļauj pilnībā izjust kartupeļu garšu.

Sastāvdaļas (2 porcijām):

Ābolu – kanēļa muss ar vārīto vaniļas krēmu un šokolādes drumstalām 

“Desertiņš ir ar raksturiņu, jo ābolu biezenis ar olas baltumu dažreiz grib kulties un dažreiz negrib kulties,” saka šefpavārs. Ja īsti nekuļas, Ēriks pateiks priekšā kādu knifiņu - pievieno vēl olas baltumu! Ābols, sviests, kanēlis un cukurs - tas taču izklausās mums tik pazīstami, vai ne? Tomēr garša būs pārsteidzoša...

Sastāvdaļas (2 porcijām):

Novēlam Tev priecīgas Lieldienas! Lai šajās brīvdienās pietiek laiks arī aizraujošiem ekperimentiem virtuvē!

01/04/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...