Latvijā 18. novembrī būs skatāma vēriena ziņā vēl nepieredzēta deju lielizrāde "Abas Malas"

Baltijas valstīs vēl nebijis vēriens multimediju projekciju ziņā, Latvijā vēl nepieredzēta dažādu deju žanru sinerģija un teju pustūkstotis dejotāju uz vienas skatuves – tieši tik vērienīgi tiks stāstīts Latvijas simtgades stāsts “Arēnā Rīga” Latvijas dzimšanas dienā.
Multimediālā deju lielizrāde “Abas Malas” būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgadē - izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī.

Tā būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas, un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts.

Katrs multimediālās deju izrādes vizuālās izteiksmes elements – horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, televīzijas kameru darbs un video projekcijas – tiek veidots kā vienots veselums.

Foto no mēģinājumu procesa:

“Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”,” tā projektu raksturo projekta radošā komanda.

Ieskaties video, kurā par izrādi stāsta režisori un horeogrāfi:

Patlaban finiša taisnē ir gan deju soļu slīpēšana – Ķīpasalas izstāžu hallē notiek aktīvi mēģinājumi. Tāpat arī noslēguma fāzē ir videoprojekciju radīšana.

Skatītājs varēs baudīt telpisku ilūziju, ko palīdzēs radīt īpaši veidota 2000 kvadrātmetru liela mākslas projekciju skatuve – šīs izrādes vajadzībām tiek radīta īpaša 360 grādu ekspozīcijas skatuve.

Noskaties video par skatuves īpašo koncepciju:

Izrādes veidotāji pauž, ka mērķis ir panākt, lai skatītājs nejūt robežu, kur beidzas skatuve un kur sākas skatītāju zona.

Te ieskats, kāda būs skatuve "Arēnā Rīga":

Multimediālajā lielizrādē “Abas Malas” mūzikai būs tikpat liela nozīme kā dejotāju sniegumam un vērienīgajām videoprojekcijām, akcentē radošās komandas pārstāvji.

Izrādes noskaņa arī muzikāli būs svinīga, pacilāta un saviļņojoša – gluži kā dzimšanas dienā.

Ņemot vērā, ka viens no galvenajiem tematiskajiem pavedieniem, kas rit cauri izrādei, ir pati Latvijas vēsture, tātad arī dejas vēsture, mākslas vēsture un līdz ar to arī mūzikas vēsture, izrādes skaņu celiņā būs atpazīstami arī daudziem jau zināmas Latvijas komponistu radītu skaņdarbu aranžēti fragmenti, epizodes vai citāti amplitūdā no latviešu komponistiem-klasiķiem (Jurjānu Andrejs, Emīls Dārziņš, Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš u.c.) līdz pat skaņražiem, kas dzīvo un strādā vēl šobaltdien.

“Abu malu” režisori ir Juris Jonelis un Roberts Rubīns, savukārt komponisti – Andris Sējāns un Reinis Sējāns, bet  horeogrāfi – Dace Adviljone, Liene Grava un Raimonds Martinovs, un videomākslinieks - Māris Kalve.

Fragments no "Abas Malas" skaņu celiņa:

Kopumā lielizrādē piedalīsies Latvijā nebijis profesionālu dejotāju skaits uz vienas skatuves – aptuveni 500 mākslinieku, kas pārstāv visdažādākos deju žanrus: profesionālo baletu, profesionālo laikmetīgo deju, tautas dejas un mūsdienu deju – sākot no hip hopa līdz sporta dejām.

Biļetes uz vērienīgo pasākumu vēl ir pieejamas, klikšķinot ŠEIT!

 

 

07/11/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...