Kuba atvadās ar salsu, karnevālu un pārsteidzošu sirsnību

Katram labam stāstam pienāk beigas, un, diemžēl, tas jāsaka arī par Egona Dombrovska un Mārtiņa Opmaņa ceļojumu uz Kubu. Iespējams, tieši tādēļ šis būs pārsteigumiem bagātākais raidījums, jo ekspedīcijas pēdējās dienās viņi mēģinās atminēt kubiešu laimes noslēpumu. Varbūt tas slēpjas dejās, bet varbūt - pārsteidzošās svinībās un karnevālā. Kā mūsu varoņiem izdosies laimes noslēpuma meklējumi - to skaties raidījumā!

Rīts draugiem sākās vienā no greznākajām Trinidadas pilsētas mājām, kurā var izjust, kā 19. gs. dzīvoja cukurniedru plantatori. Kā saka Mārtiņš - “muzeja tipa māja jeb Grand hotel”. Patiešām, plantatoru Padron ģimenei piederējusī māja, kas celta pirms 207 gadiem, sevī slēpj ne tikai arhitektūras šarmu, bet arī vēstures leģendas. Mājas īpašnieki bija tā laika bagātākā ģimene pilsētā, kam piederēja cukurniedru lauki un lielākā cukurfabrika Trinidadā. Tagadējā mājas saimniece Liliāna pilnīgi droši apgalvo, ka mājā mītot spoki, bet tas nebūt nav viss. Runā, ka mājā vai tās apkārtnē ir norakts zelts. Uzzini, cik komiskā veidā šo mantu meklēja Liliānas tēvs, kas, kā pilsētas vēsturniekam un arhivāram piedienas, uzkrājis arī Trinidadas ģimeņu dokumentus sākot jau no 17. Gadsimta. Tas nebūt nav viss - uzzini, kā naktī lepnajā mājā spoki neļāva gulēt Mārtiņam!

Ceļotājiem ļoti iepatikās Trinidada, kurā var izbaudīt vēstures garšu un stāstus par plantatoru ģimenēm un viņu greznajām mājām. Apskati tās savām acīm un aplūko šarmantos pilsētas laukumus. Nepalaid garām vēsturisko baznīcu, kas sevī glabā Verakrūzas krucifiksu. Jozģiks pastāstīs, kā tēju pirms 300 gadiem tas neparastā veidā nokļuva Trinidadā, un kādēļ tiek uzskatīts par brīnumdarītāju.

Kubas mūzikas pavadījumā vienkārši nevar nesākt dejot - rumba, salsa, ča-ča-ča... Ja vēlies uzzināt, kā radās Kubas salsa, Tev jāskatās raidījums. Kubieši uzskata, ka salsa būtībā ir partnera improvizācija, kas ar kustībām vada dāmu, ceļabiedriem paskaidroja instruktors. Vai mūsu varoņi būs tik drosmīgi, lai pamēģinātu? Kā viņiem sanāca un kā Mārtiņam patika dejot ar.. melnādainu puisi? Kāpēc Jozģiks bija sliktākais deju instruktora audzēknis? Ir skaidrs - puišiem deju skolā nebija garlaicīgi.

Tev noteikti jāredz, kā Kuba atvadījās no puišiem! Iespējams, tieši pēdējā vakarā ceļotājus sagaidīja patīkamākais un lielākais pārsteigums ceļojumā. Šoferis Kamilo savā mājā sarīkoja speciālu atvadu ballīti, par ko Egons spēja tikai noteikt “baigi labi”. Jā, kubieši tiešām prot priecāties!

Ko no katra satiktā ceļabiedra iemācījās latvieši, un kādu iespaidīgu dāvanu viņi saņēma pēdējā vakarā - to noteikti uzzināsi video. Atvadu vakars bija pilns ar smiekliem, mūziku un dejām. Dažkārt patiešām grūti noticēt, cik tuvi ceļojot kļūst pirms tam nepazīstami cilvēki pavisam īsā laika posmā!

Kad pēc ballītes Mārtiņš un Egons izgāja uz ielas, viņiem neatlika nekas cits, kā sastingt - likās, ka šajā vakarā no viņiem atvadās visa Kuba. Pilsētā sākās karnevāls! Mārtiņam prāts tā vien nesās būt iekšā šajā krāšņajā tusiņā, nevis vienkārši vērot no malas. “Tās emocijas nemaz nevar tā aprakstīt… Tas spēks un enerģija, kas nāk no cilvēkiem, ir baigi labais. To ir jāizbauda dzīvē,” emocionāli komentē Mārtiņš, kas kopā ar Egonu devās vietējiem līdzi krāšņajā gājienā.

Pasaku zeme ar savu īpašo sajūtu - ēkas, mašīnas, cigāri; Mārtiņš cer, ka Kuba saglabās savu noskaņu un seju par spīti attīstībai. Atvadoties no Kubas, no saules un eksotiskajiem augļiem, cigāriem un ruma, Karību jūras un sirsnīgajiem ļaudīm, vērts ieklausīties Mārtiņā un Egonā. Viņi vērtē - varbūt arī cilvēki nav brīvi attiecībā uz valsti, bet savā ikdienā, dzīvē un attiecībās viņi ir pilnīgi brīvi cilvēki. Apbrīnojami, ka šajā valstī, kur materiālajā ziņā nemaz neklājas tik labi, abi mūsu ceļotāji satika tik daudzus dzīvespriecīgus un jautrus cilvēkus, kas bija pozitīvu emociju pilni. Novēlam arī Tev spēt priecāties par visvienkāršākajām lietām ne tikai šajās svētku brīvdienās, bet visā dzīvē, un gaidīt mūsu nākamo bloga ierakstu. Vai spēj iedomāties, uz kurieni kopā ar nuko.lv ceļosim jau pēc nedēļas?

30/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...