Kualalumpura - akmens džungļi un daba vienuviet

Piektdiena ir sagaidīta un tas nozīmē, ka piedzīvojumi Malaizijā var sākties! Šajā reizē apmeklēsim mutuļojošo Malaizijas galvaspilsētu - Kualalumpuru. Pieredzējuša gida pavadībā izbaudīsim patiesi eksotiskus ēdienus, iespaidīgus debeskrāpjus, iemācīsimies veidot alvas traukus, apmeklēsim indiešu templi un sastapsimies ar mīlīgu pērtiķu armiju. Nav iemesla kavēties, dodamies!

Kā jau minējām iepriekš, šo lielisko piedzīvojumu mums būs iespēja baudīt kopā ar iemīļotiem mūziķiem Aiju Andrejevu un Jāni Aišpuru. Abi ceļotāji ir gatavi mesties iekšā nezināmajā un ir pārliecināti, ka gūs neaizmirstamas emocijas. Šāda pārliecība un nostāja mūs priecē un iedvesmo. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu ceļotāju komanda lieliskās ceļojuma emocijas nodos arī Tev!

Tikko iebraucot galvaspilsētā, Kualalumpura, kā minēja Jānis, rada megattīstītas valsts iespaidu, ka pat grūti saprast, kur īsti atrodamies, jo šī pilsēta, var teikt, ir līdzīga jebkurai citai Rietumu metropolei. Pat pietrūkst sava veida nevīžības un neattīstības, kas norādītu uz to, ka atrodamies pavisam citā pasaules malā. Kualalumpura vai vienkārši KL, kā to dēvē vietējie iedzīvotāji, kopš 1983. gada ir Malaizijas galvaspilsēta. KL ir kļuvusi par vienu no visdinamiskāk augošajām Dienvidaustrumāzijas pilsētām. 

Kualalumpurā jebkuras metropoles iedzīvotājs var justies kā mājās, jo pat visi uzraksti ir angļu valodā. Kā izrādījās, angļu vārds ir arī mūsu gidam - Pols, kurš vienā mirklī iekaro simpātijas, jo ir ļoti atvērts, zinošs un priecīgs par visu, kas notiek apkārt. Pols noteitkti iekaros arī Tavu labvēlību. Jānis un Aija pēc lidojuma uz  Malaiziju jutās pārguruši, taču ārkārtīgi izbadējušies. Bada sajūta ņems virsroku pār nogurumu, tāpēc Pola pavadībā dosimies ielās un iepazīsim vietējo virtuvi, kas ir tik dažāda un savdabīga, ka acis ņirb!  Noķersim īsto Āzijas sajūtu! Vēlies pagaršot vardi - lūdzu! Cūku vēderus vai zarnas - lūdzu! Savdabīgi, taču ārkārtīgi gardi!

Iebraucot pilsētā, nav iespējams nepamanīt galveno un ievērojamāko Kualalumpuras vietu - visaugstākos torņus pasaulē - Petronas dvīņu torņus. Mums būs iespējas apaskatīt šos milžus tuvumā. 451,9 metrus (!) augstajai ēkai ir 88 stāvi virs zemes, kā arī 5 stāvi zem. Pirmos 7 stāvus aizņem tirzdniecības komplekss, augstāk iekārtotas biroja telpas. Petronas torņus dēvē par mūsdienu modernās mākslas darbu. Komplekss tika būvēts 6 gadus un izmaksāja 800 milj. dolārus! Torņi sombolizē valsts straujo izaugsmi, kas notikusi, pateicoties naftai.  Aplūkojot klātienē šos milžus, top skaidrs, ka tie simbolizē arī pašu Kualalumpuru, kas ir jauna, mūsdienīga un strauja.

Pateicoties tam, ka mūs ceļojumā pavadīs erudītais Pols, mēs uzzināsim, no kuras vietas aizsākās pilsēta. Augstāk redzamajā attēlā redzama pirmā ķieģeļu ēka pilsētā, kas uzbūvēta 1894. gadā. Zīmīgi, ka agrāk Kualalumpurā ķieģeļu ēku nebija, visas bija no koka. Taču notika kas tāds, kas mudināja pilsētas valdi pieņemt lēmumu turpmāk visas ēkas būvēt tikai no ķieģeļiem. Kas gan tas bija par notikumu - uzzini iekš video!

19. gs beigās Malaizijā sākās īsts alvas drudzis. Selangor štatā tika atklātas dažas milzu atradnes un Malaizija ātri vien kļuva par šī metāla galveno pasaules eksportētāju. Tas veicināja arī migrantu straumes pieplūdumu no Ķīnas, kas devās uz raktuvēm. Valstī ieradās ne tikai vienkāršie darbarūķi, bet arī visnotaļ talantīgi uzņēmēji. Viens no viņiem - Jom Kun - lielākās alvas iztrādājumu rūpnīcas ''Royal Selangor'' dibinātājs. Lai gan raktuves ir izsīkušas un mūsdienās vietējās alvas knapi pietiek iekšējām vajadzībam, rūpnīca tomēr joprojām eksistē. Šo rūpnīcu - muzeju apmeklēsim arī mēs. Mēs iepazīsimies ar senām un rūpīgi glabātām alvas piederumu izgatavošanas tradīcijām, kā arī ļoti aizraujošu faktu, kā ''dzīvnieku valūtu''.

Aiju dikti pārsteidza tas, ka rūpnīcā strādā galvenokārt sievietes un atzina, ka ir pārāk nepacietīga un nekad dzīvē nevarētu veikt tādu darbu. Tomēr - ''Nekad nesaki nekad!'' -  mūsu ceļotājai būs iespēja pašai pamēģināt veikt šo laikietilpīgo un skrupulozo darbu. Kā viņai veicās - novērtē, noskatoties video!

Kualalumpurā var satikt visdažādāko tautību un ticību cilvēkus. Kaut arī valsts reliģija ir islāms, tomēr visnotaļ labi te jūtas un mierīgi kopā sadzīvo vairāku reļiģiju un kultu pārstāvji. Netālu no Kualalumpuras atrodas viena no zināmākajām indiešu svetvietām - Batu alas, kas ir populāra svētvieta Malaizijā. Vienā no lielākajām alām ierīkots dieva Murugana templis. Līdz šim templim var nokļūt, uzkāpjot pa 272 pakāpieniem. Iesildamies un dodamies uz augšu pretī svētībai un skaidrai apziņai! 

Viena no amizantākajām tempļa sastāvdaļām - pērtiķi, kas pat ļoti organiski iederas kopējā atmosfērā. Esam pārliecināti, ka vērojot šīs radībiņas, Tava oma vēl vairāk uzlabosies!

Šis ir tikai sākums, priekšā mūs noteikti vēl gaida nebijuši piedzīvojumi. Ceļo ar NuKo un tiekamies nākošajā reizē!

 

07/09/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...