Kafijas ceļojums Kubas kalnu paradīzē kopā ar NUKO.lv

Ja pagājušajā reizē kopā ar Egonu Dombrovski un Mārtiņu Opmani pētījām Kubas revolūcijas vēsturi, tad šis raidījums būs veltīts ikdienišķākām, taču, iespējamas, pat aizraujošākām lietām. Mūsu ceļabiedri nonāks Kubas kalnos, īstā lauku namiņā, kur viņus ar sirsnīgu vienkāršību uzņems Gilberto un Dalija. Viņi ne vien parādīs, kas ir īsta kafe Cubano, bet arī cienās ceļotājus ar Kubas nacionālajiem ēdieniem un aizvedīs uz kādu vietu, kas liek aizrauties elpai – uz īstu paradīzes stūrīti. Skaties un daļa kubiešu lauku viesmīlības nonāks arī pie Tevis!

Kubas centrālajā daļā atrodas kalni, kas klāti ar tropu mežiem, un to nogāzēs izpletušās kafijas plantācijas. Kamēr ceļotāju sarkanais busiņš elšot un pūšot rāpās augšā, Jozģiks, atlaidies aizmugurē un noslēpumaini smīnēdams, solīja Egonam un Mārtiņam parādīt īpašu vietu. „Cita Kuba - miera, labsirdības un labestības Kuba,” – tā Mārtiņš raksturo viesošanos šajā lauku namiņā. Arī Egonam tas šķita paradīzes nostūrītis. Šajā paradīzes nostūrītī netrūka vistu, cālīšu, govju un mazu rukšu. Turklāt arī pašas mājas šarms slēpās tās patiesumā un vienkāršībā. Neticami – caur māju tek avots! Ieraugi to visu savām acīm raidījumā!

Saimniece viesus pacienāja ar Kubā ierasto kafiju, pagatavojot to tādā veidā, kā bija pieņemts vēl vairākas paaudzes atpakaļ – uz dzīvās uguns. Turklāt šeit pupiņas ir patiešām svaigas, jo tās audzē pats mājas saimnieks Hilberto. Starp citu, Kubā arabikas kafijas pupi;nu audzēšanas kultūra ir teju 300 gadus sena, un tieši šī valsts bija pirmā kafijas eksportētāja pasaulē. Pateiksim priekšā, ka kubiešu kafijai jau vārīšanas procesā pievieno gana daudz niedru cukura. Vai tā ies pie sirds mūsu ceļotājiem, to uzzini video!

Hilberto, priecādamies par gaidāmo labo ražu, iepazīstināja Egonu un Mārtiņu ar kafijkociņu ogām brīvā dabā. Ja domā, ka tās ir tumšas, Tev nāksies vilties. Mārtiņš un Egons, protams, arī nekautrējās tās nogaršot. Kā tās garšo, kā smaržo un kādēļ Hilberto patīk strādāt ar kafiju? Atbildes uz šiem jautājumiem atradīsi raidījumā.

Saimniece, rosoties pa virtuvi, pie darba pielika arī latviešu ceļotājus. Cūkgaļa, vista kreoliešu mērcē, kongri un cepti banāni – tik karaliskas pusdienas sagaidīja ceļabiedrus. Tikām Dalija pastāstīja par savu ģimeni, un par veidu, kā satika vīru. Šajā stāstā netrūkst romantikas, par to vari pārliecināties pats.

Pirms maltītes der labi izkustēties, vai ne? Hilberto uzaicināja viesus uz... privāto ūdenskritumu gluži vai savā pagalmā. Vēss, atspirdzinošs, ar  gana lielu peldvietu, palmām un kalniem ieskauts - nav brīnums, ka Mārtiņš to salīdzina ar paradīzes oāzi un vietu, kur patiesi var saplūst ar dabu.

Izsalkušos viesus mājās jau sagaidīja Dalija ar īstām kubiešu pusdienām. Kas ir ēdiens „Mauri un kristieši”, bez kura Kubā neiztiek neviena maltīte, kā garšo cepti banāni ar sāli un ķiplokiem, kāpēc omārs Kubā ir lētāks pa liellopu gaļas gabalu? Atbildes meklē raidījumā. Varam vien pateikt priekšā, ka mūsu ceļotājiem šķita, ka šī bija pati labāka maltīte Kubā.

Maltīte bija tik pamatīga, ka Jozģikam nācās pat doties nosnausties. Arī šoferis bija patīkami saguris, un tā nu pie ruļļiem tika Egons. Viņš dziedāja miega dziesmiņu pārējiem, ceļu īsti labi neredzēja, jo saplēsa brilles un... Turpinājums seko video.

Lai nu kā, līdz pilsētai kungi nonāca, turklāt līdz kādai pilsētai! Sjenfuegosu Kubā sauc par Dienvidu pērli. Interesanti, ka pilsētu dibinājuši franču emigranti, un tajā joprojām var sajust viņu klātbūtni – pilsēta ir viegla, izsmalcināta, un apbur ar visdažādāko arhitektūras stilu sajaukumu. Tās vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO sarakstā, un Egons uzskata, ka tā ir pretstats galvaspilsētai Havanai.

Sjenfuegosa ir arī Kubā ļoti slavena komponista un mūziķa dzimtā pilsēta. Kubieši Beniju Morē dēvē par ritma karali. Jautrā un saulainā dziesma, kuru viņš sarakstījis par godu Sjenfuegosai, kļuva par ekspedīcijas himnu. Tā Tev noteikti jādzird!

Pagaidām mūsu ceļotājus atstājam Sjenfuegosā, bet jau nākamajā piektdienā rums un īsta kubiešu ballīte! Izklausās vilinoši, vai ne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16/03/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...