Kā perfekti izrotāt eglīti un saglabāt to zaļu pēc iespējas ilgāk

Viena no neatņemamām Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas sastāvdaļām ir eglīte, kuru ik gadu tērpjam greznā rotā. Lai arī Ziemassvētku eglīšu dekorēšanas tendences mainās, ir pāris svarīgi punkti, kurus der ņemt vērā, pušķojot eglīti. NuKo.lv blogs ir apkopojis vērtīgus padomus un trikus, kā saglabāt eglīti zaļu pēc iespējas ilgāk.

Lielveikals internetā NuKo.lv sadarbībā ar Ziemassvetkuegles.lv  ir sarūpējis brīnišķīgu piedāvājumu, kurā ikviens var tikt pie brīnumskaistas eglītes par lieliskām cenām! Akcija no 17.12.2018 - 28.12.2018

Iepērcies NuKo.lv vismaz par 50 EUR un saņem 25% atlaides kuponu skaistākajai Ziemassvētku eglītei;

Iepērcies vismaz par 100 EUR un saņem 50% atlaides kuponu Formētām eglēm līdz 2 m vai 25% atlaidi citām eglēm;

Iepērcies vismaz par 200 EUR un saņem 100% atlaides kuponu Formētām eglēm līdz 2 m vai 25% atlaidi citām eglēm.

Eglīti izņemt varat  Ziemassvetkuegles.lv tirdzniecības vietās, vai vienoties par piegādi.  Piegādi nodrošina Ziemassvētkuegles.lv Atlaide netiek piešķirta eglītes piegādei. 

Lai saņemtu eglīti, Jums būs jāuzrāda kupons, ko varat saņemt veicot pasūtījumu.  Par eglītes saņemšanu un rezerēšanu visa informācija norādīta uz atlaižu kupona, ko saņemsiet kopā ar pasūtījumu. 

 

Kā atrast savu eglīti? 

Lai neapjuktu no eglīšu plašā klāsta, der atcerēties, ka pārsvarā tiek tirgotas kādas no šīm četrām eglītēm: Latvijas egles, formētās egles, sudrabegles un baltegles.

Latvijas egle ir kļuvusi par klasisku vērtību, kas ar savu dabisko izskatu un skuju aromātu atgādina bērnību. Formēta egle salīdzinājumā ar parasto meža egli ir daudz kuplāka, blīvāku vainagu, stingrākiem zariem un simetriskāka. Sudrabeglei skujas ir no pelēkzilām līdz zilganzaļām. Tieši skuju krāsas dēļ šīs egles ir pieprasītas un iemīļotas svētku rotas daudzās mājās. Savukārt baltegles skujas ir mīkstākas un daudz noturīgākas, tās nebirst un nepiegružo māju visu svētku laiku.

Pirms iegādājies eglīti, svarīgi atrast tās garumam un platumam piemērotu vietu. Tagad pie dažiem praktiskiem padomiem!

Kā dekorēt eglīti?

Pirms ķerties klāt eglītes pušķošanai, ieteicams atrast tai piemērotāko vietu. Zelta padoms - novieto eglīti blakus kontaktligzdai, tādā veidā izvairoties no liekiem vadiem un piņķerēšanās. Tas tik vēl trūka, lai kāds aiz tiem aizķertos!

Ņem vērā – novieto eglīti pēc iespējas vēsākā vietā, tā viņa ilgāk saglabās skujiņas. Izvairies no egles novietošanas pie siltumavotiem, piemēram, radiatoriem, sildītāja vai kamīna.

Laiks dekorēšanai! Vispirms eglīti izrotā ar lampiņu virtenēm. Ieskaties, varbūt kāda no NuKo.lv piedāvājumā esošajām virtenēm būs īstā! Lampiņas aptin, sākot no egles pamata, virzoties uz augšu. Ievēro mērenību un lampiņas kar eglītes kuplākajos zaros. Jo vairāk lampiņu - jo svinīgāka sajūta.

Kad tas izdarīts, varam ķerties klāt pārējām dekorācijām, piemēram, bumbām.

Der pieturēties pie trīs krāsu principa, dekorējot eglīti. Zaļa, sarkana un zelta krāsa radīs tradicionālu Ziemassvētku sajūtu. Zili, pelēki un violeti toņi padarīs mājokli "ziemīgu", bet minimālisma cienītājiem ieteicams dekorēt eglīti ar sudraba un baltas krāsas rotājumiem.

Sāc ar lielākiem rotājumiem, sākot no eglītes centra, virzoties uz malām. Lūko, lai rotājumi izvietoti vienmērīgi.

Kā punktu uz "i" var izmantot mazos rotājumus, kurus karina eglītes augšējā daļā.

Neaizmirsti par egles galotni – tur izvēlies visīpašāko rotājumu. Atrodi savējo NuKo.lv plašajā rotājumu klāstā!

Kā saglabāt eglīti zaļu pēc iespējas ilgāk

Lai eglīte, kas iegādāta pirms svētkiem saglabātu savas skaistās skujiņas līdz jaunajam gadam, der ņemt vērā pāris padomus jau brīdī, kad eglīti atvedam mājās.

Lai eglīte priecētu pēc iespējas ilgāk, ieteicams sašķelt stumbru, lai tā varētu iesūkt mitrumu. Pie egles kāta var pielikt mitru lupatu – tā koks saglabās mitrumu ilgāku laiku.

Pārbaudīta metode ir egles kāju (krustu) regulāri papildināt ar vēsu ūdeni, kam pievienotas 2-3 karotes glicerīna vai cukurs.

Var pievienot arī aspirīna tableti, jo tā sastāvā esošā viela baro eglīti.

Tautā mēļo, ka egles mūžu paildzinās arī citronskābes pievienošana.

Lai eglītes ienešana mājās silda sirdis kā lieliem, tā maziem! Priecīgus Ziemassvētkus!

16/12/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...