Kā noformēt dārza ballīti vai terasi, lai viesi vēl ilgi runātu par pasākumu?

Ir pienācis laiks, kad aktuālas ir dārza ballītes un laiskas pasēdēšanas terasēs vai pilsētniecēm – arī vīna vai tējas tases malkošana uz balkona pilsētas dzīvoklī. Kā padarīt svētku noformējumu īpašu, neiztērējot lielas naudas summas? Lai neapmaldītos interneta plašumos atrodamajās idejās, virzienu vaicājām pasākumu organizēšanas un noformēšanas ekspertei Gundegai Skudriņai.

Kādas tendences valda Latvijā un pasaulē?

Dārza ballītes vai terases noformēšana sākas ar ­galvenās vīzijas, virziena un pamatidejas noskaidrošanu. Kā atklāj Gundega Skudriņa, patlaban aizvien modē ir eko stils – koku, krūmu, zaļumu, dabisku materiālu izmantošana. Vai arī gluži pretēji – jāizmanto ļoti koši un krāšņi aksesuāri vides noformēšanā – kas nu kuram ir sirdij un gaumei tuvāks.

Labās ziņas ir tās, ka tagad valdošā tendence ir – nav vienas tendences! Katrs pats pielāgojas savām vajadzībām un maciņa biezumam gan ballītes vai pasēdēšanas cienastā, gan vides noformēšanā, akcentē Gundega Skudriņa.

Tas nozīmē arī to, - ja vien nav īpašas vēlmes, atmosfēriski noformējot vidi. nav jātērē milzu līdzekļi, stāsta pasākumu organizēšanas eksperte.

Piemēram, klājot svētku galdu, var pieturēties pie vienkāršības – balts galdauts, baltas salvetes, kas noformētas ar kādu dabas materiālu – raudenes zariņu vai gluži vienkārši – margrietiņu buntīti.

Padomā, kā vari piešķirt jaunu dvesmu ikdienišķām lietām

Lai arī par klasisku joku ir kļuvusi recepte, kas sākas ar “ja ledusskapī jums nekā nav, paņemiet auksti kūpinātu lasi un...”, šis būs stāsts par iespēju izmantot lietas, kas “aizķērušās” pieliekamajā, ilgāku laiku stāv pagrabā vai krāj putekļus garāžā.

Lietām, kuras šovasar vari izmantot svētku noformēšanā, nav jābūt izsmalcinātām vai jaunām, gluži pretēji – šķiet, jau aizmirstības plīvuram paredzētām mantām nu ir īstā iespēja pārdzimt citā veidolā, stāsta Gundega Skudriņa.

Ja ballītei trūkst trauku, nebēdā - ielūkojies šeit! Tu noteikti atradīsi visu, kas nepieciešams galda noformējumam!

“Šovasar ir jālūkojas, kas ir pieliekamajos un pagrabos – no remonta pāri palikušas tapetes, audumu atgriezumi, stikla pudeles... Tik ļoti daudz kas mums jau ir mājās. Šīs lietas var izmantot noformēšanā – tikai tām nepieciešams piešķirt jaunu dvesmu.

Piemēram, ja tā ir stikla pudele, tad to var novecināt ar parafīnu vai gluži otrādi – uzlikt virsū krāsainu printu vai nošķiest košās krāsās. Versiju ir miljons!” iedvesmo Gundega Skudriņa.

Ja privātajā noliktavā šādu burciņu un trauciņu nav, itin lētus, turklāt visus vienādus, vari iegādāties šeit!

Aizvien vari izmantot interesantas, košas un pamanāmas krāsaina stikla pudeles ar korķīti – piepildi tās ar saturu – kādu ziedu vai jūras oli – un liec šai atmosfērai pārņemt tevis sarūpēto pasākumu!

Lai viesi justos atraisīti – vide nedrīkst būt “samākslota”

“Vienmēr ir svarīgi saprast, lai akcenti, kurus izmantojam, sasaucas ar vidi, kurā tie atrodas. Tie nedrīkst būt atrauti no pārējā – daudz organiskāk vide izskatās tad, ja akcenti ir pielāgoti pie esošā.

Piemēram, ja vidē ir daudz koka materiālu, tad vislabāk turpināt koka tēmu. Ja valda barokāls stils – tad akcentiem jābūt glamūrīgās tēmas turpinājumam,” vides dekorēšanas pamatprincipus izklāsta Gundega Skudriņa.

Ja vide ir “organiska” un saskaņota ar akcentiem, tad arī cilvēks šajā vidē un notikumā jūtas dabīgi. Savukārt, ja vide ir samākslota, tajā esošās lietas neatrodas dabiskā harmonijā, tad arī cilvēks tajā nejutīsies atraisījies, norāda Gundega Skudriņa.

Nereti tieši sveces spēj radīt vajadzīgo noskaņu, sevišķi, ja pasākums notiek vasaras vakarā, kad jau sācis krēslot.

Piemēram, uz terases, balokona vai dārzā lieliski izskatīsies dažas ekstravagantākas sveces kā akcenti. Iespējams arī pretējs variants - lērums vienas krāsas un vienkāršas formas sveču – piemēram, daudz cilindra zaļu sveču, kas saplūst ar zaļganajiem zāles un koku lapu toņiem. Aplūko šīs vienkāršās, bet elegantā sveces iedvesmai! Tāpat ir iespējams tieši zālājā kā mirguļojošus jāņtārpiņus izkaisīt vairākas mazas, turklāt aromātiskas svecītes. Tās var arī likt iekšā drošā, neuzkrītošā, bet elegantā svečturī. Interesanti, ka atmosfēras radīšanai vari saskaņot smaržas dabā ar smaržīgām svecēm, piemēram, svecītes izvēloties ar maijpuķīšu smaržu laikā, kad tavā dārzā vēl aizvien neprātīgi zeļ krejmenes.

Materiāli, kurus izmantojam

Un tagad iedvesmai - daži Gundegas Skudriņas praktiski piemēri, kādus materiālus izmantot. “Vispirms jau – katram ir sava gaume. Noformējumā var izmantot, piemēram, tikai papardes – tās nemaksā neko. Tāpat viss var būt vienos ceriņu ziedos laikā, kad zied ceriņi. Tikpat labi estētiem un minimālistiem pietiks ar vienas krāsas galdautu un dažām putnu spalvām uz tā! Taču kopumā nevar pateikt vienu recepti – ir jāskatās, kāda ir ideja. Materiālus var ņemt no meža, no tirgus, no dārza, no – jebkurienes!” – eksperimentēt un izmantot pieejamās veltes iedvesmo Gundega Skudriņa.

Viņa piebilst, ka katrai lietai, ko izmantojam dekorēšanā, ir attiecīgs stāsts – lieta var būt kā galvenais akcents vai arī tikai “bekvokālists”. Piemēram, klājot galdu, parasti noformējumā izvēlas divus “bāzes faktorus” un tad pārējie tos tikai papildina. Līdzīgi ir arī, izvēloties krāsas, - divām no tām ir jāsasaucas kopā.

Lai izdevusies un atmosfēriska Tev  šī vasara! Ielūkojies Nuko.lv, un smelies iedvesmu – receptēm, dekorēšanai un vienkārši – vieglākai un skaistākai dzīvei!

03/08/2017

Komentāri

 • Marta

  Paldies, par lieliskajiem padomiem. Lielisks raksts!

  Atbildēt
 • Laura

  Ļoti iedvesmojošas idejas! Ar šī raksta palīdzību mums bija tiešām izdevusies dārza ballīte! :)

  Atbildēt
 • frīda

  cik žēl, ka google meklētājā atradu tikai tagad. šis IR jāizlasa visām dāmām, kas vasarā uzņem viesus. dalīšos ar šo rakstu, kaut kas tik vērtīgs sen nav bijis, vismaz man.

  Atbildēt
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...