Kā mājās radīt Ziemassvētku sajūtu, neiztērējot "miljonu"? Smelies iedvesmu ekspertes padomos!

Ziemassvētku drudzis līdz ar decembra iestāšanos ir sācies un teju ikviens gatavojas svētkiem kā nu prot – cepot piparkūkas ģimenes lokā, iegādājoties un saiņojot dāvanas, kā arī dekorējot māju un pušķojot svētku eglīti. NuKo.lv sazinājās ar pasākumu dekorēšanas un floristikas pakalpojumu uzņēmuma Pārsteigums.lv vadītāju Zani Leju-Marjevu, lai noskaidrotu, kādas tendences ir aktuālas šajos Ziemassvētkos un kā ar minimāliem līdzekļiem radīt svētku sajūtu mājās?

Šā gada aktualitāte - dabīgi materiāli! 

Šogad aktuāli ir dabīgie materiāli, piemēram, koks, skujas, čiekuri utt., stāsta dekorēšanas eksperte Zane. Tas nozīmē, ka labāk izvēlēties dzīvu eglīti - tikko pārnestu mājās no meža.

“”Īstās” eglītes izraudzīšanās ir īpašs pasākums, kas rada prieku kā mazajiem, tā lielajiem,” svētku tradīcijās dalās Zane Leja-Marjeva.

 Tiem, kam īpaši svarīgi sekot līdzi tendencēm, māju var dekorēt ar koka figūriņām. Tā kā nākamais ir suņa gads, tad uz svētku galda vai eglītē iekārta var atrasties figūriņa suņa formā.

Kas attiecas uz egles dekorēšanu, Zane atzīst, ka šogad aktuāla ir baltā, kā arī krēma krāsa.

“Eglītē var iekārt pasteļkrāsas rotājumus – apaļā, zvaigznes, sniegpārslas vai sirds formā. Tiem, kam patīk viss spīdīgais, droši var izvēlēties arī virtenes zelta krāsā – spožas lietas šoziem arī ir aktuālas,” padomā dalās floristikas pakalpojumu uzņēmuma vadītāja.

Īpašai noskaņai- gaismu virtenes

Īpašu noskaņu mājās radīs gaismu virtenes – tās var izkārtot gan uz palodzes, gan pie namdurvīm. Zane iesaka izvēlēties tieši LED spuldzītes, jo tās ir īpašas ar to, ka tām ir ilgāks mūžs, kā arī tās patērē krietni mazāk enerģijas nekā, piemēram, kvēlspuldzes. Kā arī, LED spuldzes labi iztur aukstumu – tās droši var kārt ārpus mājas, kas ikvienam garāmgājējam tas radīs svētku sajūtu.

Ziemassvētkos viena no centrālajām dekorācijām - svētku galds!

Tuvojoties svētku vakaram un maltītei ģimenes lokā, svarīgi ir skaisti izdekorēt ne tikai mājokli, bet arī svētku galdu. Centrā var atrasties adventes vainags, kurš, kā atzīst Zane -, jo oriģinālāks, jo labāks.

Tāpat Leja-Marjeva ir novērojusi, ka arvien populārāk kļūst veidot kompozīcijas no egļu skujām kopā ar tūjām un eikaliptu.

Ziedu mīļotāji var veidot kompozīcijas no dzīvajiem un mākslīgajiem ziediem jau iepriekšminētajos šogad aktuālajos pasteļtoņos.

Brīnumsvecītes - bērnu priekam!

Ziemassvētku vakarā noteikti vajag dedzināt svecītes, lai mājoklī ienāk gaisma, siltums un mīlestība – tās katrs var izvēlēties pēc sirds patikas, jo pieejamas arī aromātiskās sveces. Bērniem priecīgus mirkļus sagādās brīnumsvecīšu dedzināšana, kas ir aktuāla katru gadu.

Pirmssvētku drudža laikā Zane iesaka saglabāt mieru un uzskata, ka svētku sajūta jārada tieši sirdī.

“Ziemassvētki ir kopābūšanas svētki. Man tie saistās ar mājas dekorēšanu kopā ar bērniem, piparkūku cepšanu, mandarīnu un eglītes smaržu. Pat ar minimāliem līdzekļiem ikviens var radīt svētku sajūtu mājoklī, jo to mēs radām sirdī un kopā ar mūsu tuvajiem. Lai mums visiem mierīgs un sirsnīgs šis Ziemassvētku gaidīšanas laiks!”

Smelies iedvesmu un radi Ziemassvētku sajūtu mājās!Ziemassvētku  eglītes rotājumus vari atrast ŠEIT!  Savukārt citi Ziemassvētku aksesuāri meklējami ŠEIT! Lai skaists, mierpilns un brīnumains svētku gaidīšanas laiks!

06/12/2017
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...