Jurģa Marcinkeviča vokālās mūzikas solo koncerts “Rakstura gamma”

19. maijā plkst. 15:00 Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā (Kronvalda bulvāris 8, Rīga) notiks jaunā opermūzikas solista Jurģa Marcinkeviča solo koncerts. Ieeja koncertā par brīvu. Koncerta laikā izskanēs pasaules slavenu operu basa ārijas, gan latviešu komponistu oriģināldziesmas - no baroka līdz pat mūsdienām.Koncertā dzirdēsiet skaņdarbus latviešu, itāļu, vācu, krievu un pat slovāku valodā.

Nelielam ieskatam, cik dažāda un krāšņa būs koncerta programma:

  1. G.F. Hendelis - “Sorge infausta una procella” Soroastro ārija no “Orlando”
  2. Dž. Verdi - “Il lacerato spirito” Fiesko ārija no “Simons Bokkanegra”
  3. V.A.Mocarts - “Madamina, il catalogo è questo” Leporello ārija no “Dons Žuāns”
  4. Jānis Mediņš - “Prologs” Laika veča dziedājums no “Uguns un nakts”
  5. F. Šūberts - “An die musik”
  6. S. Rahmaņinovs - “V mojei duše”
  7. J. Vītols - “Biķeris miroņu salā”
  8. T. Ķeniņš - “Tālums”
  9. Slovāku t.dz. J. Malata apdarē “Annička mlynarova”

Jurģis Marcinkevičs ir perspektīvs jaunais mākslinieks, kas jau paspējis uzstāties dažādos koncertos teju visā Latvijā, kā arī opermūzikas konkursos un operas izrāžu iestudējumos. Pašlaik Jurģis studē Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā 4. kursā pie docentes Airas Rūrānes un regulāri savas prasmes papildina Igaunijā pie docenta Taavi Tampu. Tikko kā atgriezies no konkursa Itālijā - iekļūstot pusfinālā, žūrija atzinīgi novērtēja mākslinieka balss tembru un patiesās emocijas uzstāšanās laikā.

Dziedātāja vīrišķais balss tembrs patīkami pārsteidz - emocionālas un jūtu piepildītas ārijas aizkustina, bet viegli un mazliet koķeti skaņdarbi savaldzina.

Koncertā dzirdēsiet arī duetu, kuru mākslinieks izpildīs kopā ar soprānu Terēzi Upatnieci. Terēze specializējusies senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī Berlīnē un Florencē.

 

Koncertmeistare Veronika Rinkule - piedalījusies dažādās meistarklasēs, koncertos, konkursos un citos projektos Latvijā un ārpus tās.

Vairāk informācijas - https://www.facebook.com/events/208986819880684/

 

Koncertu vadīs Kristers Dzenis .

 

Koncertu atbalsta - Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments; Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola; apģērbu zīmols “branchess”; “NuKo”; “Lux Express”; poligrāfijas pakalpojumi “Radi man”; “Urban Food Latvia”; DON STORE Barber Shop; minerālizēts ūdens “Amrita”, Latvijā ar rokām darināta dabiskā kosmētika “Beauty Shop Latvija”; Spray Tan un solāriju studijas “Adrenaline Tan”.

16/05/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...