Īsts garšu baudījums modernā un relaksējošā vidē. "Nu ko, gatavosim?" viesojas Vecāķos "Cafe del Mar Rīga".

"Nu ko, gatavosim?" raidījuma vadītāja Kristīne ir atgriezusies no  pelnītās atpūtas, bet, lai vēl mazliet pakavētos atvaļinājuma noskaņās, viņa devās uz "Cafe del Mar Rīga" ( Vecāķi, Pludmales iela 21) , kur nesteidzīgā un modernā gaisotnē var baudīt lielisku maltīti un jūras šalkoņu. 

Kafejnīcas modernajās telpās Kristīni sagaidīja šefpavārs Mareks Ģeruļskis, kurš ir ne tikai radošs šefpavārs, bet arī kaislīgs makšķernieks un sporta cienītājs. Šīs īpašības lieti noder, vadot gatavošanas meistarklases. Skaties raidījumu un Tu uzzināsi, kā Mareks no sportista kļuvis par šefpavāru. Kā atzina pats Mareks - svarīgi, lai darbs ir arī hobijs un sirdslieta. Ēdienam noteikti ir cita vērtība, ja tas tiek gatavots ar prieku un mīlestību. Un šajā vietā tas notiek tieši tā, iespējams, tādēļ cilvēki šeit labprāt atgriežas un gada laikā uzņēmumam ir izdevies krietni izaugt un kļūt par iecienītu vietu gan ģimenēm, gan romantiku alkstošiem pārīšiem.

Kristīne stingrā Mareka uzraudzībā šoreiz mācījās pagatavot gardu, vasarīgu un vieglu maltīti - avokādo tartaru ar gvakamolu un Grenlandes garnelēm uzkodā, pamatēdienā sams ar ceptiem ķirštomātiem un grauzdētiem ciedru riekstiem, bet desertā mango Panna cotta ar ananasu salsu. Izklausās pēc īsta baudījuma garšas kārpiņām, vai ne?

Skaidrs, ka vislabāk ēdienu baudīt kompānijā, tādēļ Kristīne ir aicinājusi zīmola QooQoo izveidotāju Aļonu Bausku, lai kopā novērtētu šo neparasto un moderno vietu, ēdienu un atmosfēru. Pēc šī raidījuma ir skaidrs, ka šai vietai jūras krastā būs vismaz par vienu pastāvīgu apmeklētāju vairāk, jo Aļona bija patiesi pārsteigta, ka Vecāķos ir vieta, kur baudījums ir ne tikai skaists un gards ēdiens, bet arī telpa un atmosfēra.

Pirms ķeramies klāt gatavošanai neaizmirsīsim teikt paldies raidījuma "Nu Ko, gatavosim?" draugiem un atbalstītājiem  - gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un Dallmayr kafijai un Huggies.

Avokado tartars ar gvakomolu un Grenlandes garnelēm

Šis nu reiz ir patiesi svaigs un veselīgs sākums maltītei. Arī mūsu viešņa Aļona atzina, ka šajā ēdienā apvienotas visas viņai tuvās un iecienītās garšas, kas nozīmē, ka Mareks ir trāpījis desmitniekā ar ēdienkartes izvēli. Kā pārliecinājās Kristīne, lai pagatavotu skaistu avokado tartaru, tas jāsagriež glītos mazos kubiņos. Šoreiz ar pirmo reizi tas gan neizdevās, bet, gatavojot šo ēdienu mājās, Tavi mīļie piedos arī ne tik precīzu sniegumu. 

Avokado 3gab.

Grenlandes garneles 200

Ķiploks 1gab.

Čili pipars 1 gab.

Olīveļļa

Citrons 1gab.

Saldā čilī mērce 2 ēdamkarotes

Zaļumi

Sams ar ceptiem ķirštomātiem un grauzdētiem ciedru riekstiem

Šis ēdiens būs īsts baudījums zivju cienītājiem, gan viegli pagatavojams, gan pilns ar garšām.  Arī Aļonu šis ēdiens patīkami pārsteidza. Vai Tu atceries, kad pēdējo reizi ēdi samu? Varbūt ir īstais laiks šo ne tik bieži sastopamo zivi pagatavot mājās? 

Sama fileja 180 g

Sīpols 1gab.

Ķiršu tomāti 20gab.

Ķiploks 2 daiviņas

Mazās spinātu lapas 100 g

Kaperi 60 g

Olīveļļa

Sāls

cukurs

Mango Panna cotta ar ananasu salsu

Lai gan Panna cotta ir desertu klasika, tomēr šim ēdienam ir tik milzum daudz variāciju un iespējamo garšu, kas katru reizi ļauj to baudīt kā no jauna. Šoreiz šefpavārs Mareks tam nolēmis piešķirt mazliet eksotisku noti ar mango un ananasa palīdzību.

Saldais krējums 500 g

Želatīns 8 g

Ananass 150 g

Medus 3 ēd. k.

Mango biezenis 5 ēd. k.

Mango masa ar čili piparu 1 ēd. k.

Vasara ir īstais laiks garšu eksperimentiem, jo kad gan vēl ir tik liela sezonas produktu dažādība. Skaties raidījumu, iedvesmojies un ļaujies eksperimentiem virtuvē! Bet, lai netērētu laiku sastāvdaļu iegādei, atceries par NuKo.lv, jo mēs atvedīsim visu nepieciešamo bez piegādes maksas.

 

 

01/07/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...