Iepazīsti Vjetnamu kopā ar NuKo.lv

Aizvadītajā nedēļā noslēdzām ceļojumu pa Ziemeļindiju, bet nu aicinām Tevi atkal jaunos piedzīvojumos. Šoreiz mūsu galamērķis būs eksotiskā, pārsteidzošā un neparastā Vjetnama. Jau no ievada video redzams, ka ceļojums būs raibs, piedzīvojumiem un pārsteigumiem bagāts. Izbaudīsim Vjetnamu visā tās krāšņumā sākot ar trokšņainām pilsētām un beidzot ar elpu aizraujošiem dabas skatiem. 

Visiem ir skaidrs, ka ceļojumu vēl jaukāku padara tieši kompānija. Šoreiz mēs pievienosimies diviem jautriem, atraktīviem un piedzīvojumu kāriem vīriem. Vjetnamas izaicinājumu ir pieņēmis krodzinieks Arnis Bikšus un mūziķis Mārcis Judzis. Katram no viņiem būs savs redzējums par Vjetnamu, sastaptajiem cilvēkiem un to, kas šajā ceļojumā būs bijis pats ievērojamākais. 

Pirms ķersimies pie ceļošanas, noskaties nelielo video, lai saprastu, kas gaidāms. Bet kamēr gaidām nākamo nedēļu un pirmo ceļojuma dienu, tikmēr iepazīsties ar Vjetnamu skaitļos un faktos.

Vjetnama atrodas Āzijas dienvidu daļā. Ziemeļos robežojas ar Ķīnu, rietumos ar Laosu un Kambodžu. No dienvidiem Vjetnamu apskalo Taizemes līcis, no austrumiem – Torkinas līcis un Dienvidķīnas jūra. Kopš 1976. gada, kad atkalapvienojās Vjetnamas ziemeļu un dienvidu daļa, valsts galvaspilsēta ir Hanoja. Vjetnama ir viena no četrām atlikušajām pasaules valstīm, kuras oficiālā valsts iekārta ir komunisms un valsti pārvalda viena partija.

Vjetnamā laikapstākļi ziemeļos un dienvidos var būt krasi atšķirīgi. Ja ziemeļu daļā ir auksts un vējains laiks, tad Vjetnamas dienvidos, iespējams, ir karsts un spīd saule. Valsts dienvidu daļā ir divas sezonas: no maija līdz novembrim ir sausā sezona, bet no decembra līdz aprīlim mitrā sezona. Valsts ziemeļu daļā ir aukstas ziemas un karstas vasaras.

Galvenais, kas raksturo vjetnamiešu virtuvi, ir rīsi. Rīsus Vjetnamā izmanto gan pamtēdienā, gan saldajos ēdienos. Kā arī augļi, zivis, gaļa, garšvielas un mērces. Katrā ēstuvē var pasūtīt zupu ar zušiem un nūdelēm. Ca phe phin – garšīga vjetnamiešu kafija, kura ir ļoti stipra un ļoti salda.

Nu ko, vai esi gatavs iepazīt šo valsti kopā ar mums?

01/02/2019
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...