Iepazīstam svaigēdāju virtuvi restorānā "Nirvana Raw"

Neticēsiet, bet šoreiz, lai pagatavotu gardu maltīti nebūs jāieslēdz nedz plīts, nedz cepeškrāsns. Bet galdā tiks celta gan zupa, gan debešķīgas kūciņas. Jautāsiet, kā tas iespējams? Arī mums tas bija kas jauns, bet modes māksliniece un restorāna Nirvana Raw saimniece Šeila šajā "Nu ko, gatavosim?" raidījumā dalīsies ar svaigēšanas padomiem, receptēm un filozofiju. Izklausās intriģējoši, vai ne?

Šai vietai patiesi piemīt īpaša maģija un atmosfēra. Mājīgais interjers un Šeilas enerģiskā rosīšanās liek domāt, ka neesam vis ieradušies kādā restorānā, bet ciemojamies saimnieces virtuvē, kur, pavadot laiku iedvesmojošās sarunās, top garda maltīte. Šeit tiek gaidīti visi - gan vegāni un svaigēdāji ar stāžu, gan tie, kuri šeit ieradušies intereses vadīti un ikdienā uzturā lieto arī gaļu. Šeila labprāt pacienās ar gardu ēdienu un arī pastāstīs, ko nozīmē svaigēšana un kādēļ ir vērts tai pievērsties. Visu stāstu mēs noteikti nevarēsim izstāstīt, tādēļ, ja vēlies uzzināt, kā Šeila nonāca līdz svaigēšanai, kā tapa šis burvīgais restorāns un Šeilas iedvesmojošo skatījumu uz ēšanu un sevis mīlēšanu, tad noteikti noskaties video. 

Šīs dienas ēdienkartei Šeila apzināti izvēlējusies ēdienus, kuru pagatavošanai šķietami vajadzēs plīti, bet nekā, izrādās pie zupas var tikt  arī pavisam citādā veidā. Šodien galdā tiks celta Muskatķirbja krēmzupa, Bruschette ar valriekstu pesto un mango krēmkūciņas. Viss, kas nepieciešams, lai pagatavotu šo maltīti ir blenderis un ledusskapis. Pats galvenais, šeit nav nekā sarežģīta, nekas nevar neizdoties un garšas ikviens var mainīt pēc savām sajūtām. Lieliski vai ne? Mēs noteikti iesakām pamēģināt un, protams, iegriezties Nirvana Raw , lai smeltos iedvesmu arī citiem eksperimentiem virtuvē un nobaudītu Šeilas pagatavotos gardumus.

Domājot par to, kurš gan šoreiz ir aicināts nogaršot šīs dienas cienastu, gribas minēt, ka tas būs cilvēks, kurš ikdienā ēd vegāniski vai vismaz veģetāri, bet nekā. Un tas ir vēl aizraujošāk, jo ēdienu baudīs cilvēks, kurš nav pazīstams ar šādām gatavošanas metodēm. Šajā "Nu ko, gatavosim?" raidījumā pagatavotos  ēdienus baudīs dizaineris Artūrs Analts. Pačukstēsim, ka viņam šī maltīte ļoti gāja pie sirds, bet lai uzzinātu, kā viņš raksturoja katru no ēdieniem, noskaties raidījumu. Tev noteikti sakārosies steigties uz virtuvi un pagatavot kādu no šiem ēdieniem.

Bruschette ar valriekstu pesto un tomātiem

Izlasot nosaukumu šķiet, ka maizīti jau nu gan nāksies likt cepeškrāsnī, bet nekā - šai maizītei cepšana nebūs nepieciešama, bet garša būs izcila. Noskaties video un Tu uzzināsi gan to, kā pagatavot maizīti, gan kā top  valriekstu pesto.

Sēklu bruschettes 2 gab.

Valriekstu pesto 80 g

Tomāti 2 gab.

Dilles 2 šķipsniņas

Sāls šķipsniņa

Pipari šķipsniņa

Muskatķirbju krēmzupa

Šķiet, ķirbju krēmzupa nevienu vairs nepārsteidz un teju ikvienam ir zināma kāda šīs zupas recepte, tomēr šādu ķirbju zupas variantu zinās vien retais. Ir vērts to izmēģināt tādēļ vien, lai pārliecinātos, ka zupa izdodas arī tad,  ja tā netiek vārīta.

Muskatķirbis 2 šķēles

Saulespuķu sēklas 3 saujiņas

Dateles 4 gab.

Saulē kaltēti tomāti 6 gab.

Citrons šķēle

Kurkuma 4 g

Ingvers 8 g

Čili 4 g

Ūdens 300 ml

Zaļumi pēc izvēles

Himalaju sāls šķipsniņa

Mango krēms

Mango 1 gab.

Kokosriekstu eļļa 50 g

Dateles 4 gab.

Citrona sula pēc garšas

Mango krēmkūciņas

Mmmm, vieglas, svaigas, gaisīgas un bezgala gardas. Tieši šādi varētu raksturot šīs pārsteidzoši gardās mango krēmkūciņas, kuru pagatavošanai nav nepieciešamas garas receptes ar precīziem gramiem. Mūsu šīs dienas viesis pat pazaudēja iesāktās sarunas pavedienu brīdī, kad nogaršoja šo gardumu. Izmēģini arī Tu!

Mango krēms 100 g

Saulespuķu sēklas 100 g

Dateles 4 gab.

Kokosriekstu skaidiņas 70 g

Žāvētas plūmes 6 gab.

Kanēlis šķipsniņa

Himalaju sāls šķipsniņa

Metāla formiņa

Arī šajā aizraujošajā piedzīvojumā kopā ar mums devās mūsu atbalstītāji - enerģijas lādiņš visai dienai ar Dallmayr kafiju, relaksējošā Tetley tēja, Dansukker saldākai dzīvei un Huggies autiņbiksītes laimīgiem mazuļiem.

Ar nepacietību gaidām nākamo nedēļu un jaunus gastronomiskos piedzīvojumus. Tiekmies!

02/12/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...