Ienirsti Balkānu pērles - Bosnijas un Hercegovinas sarežģītajā tautu un kultūru mudžeklī!

Kad kara zalves beidzot norimušas - atklājas patiesais Bosnijas un Hercegovinas skaistums. Šīs valsts neizsakāmi daiļo dabu papildina raibais dažādo kultūru mantojums – minareti un cietokšņi, baznīcas un klosteri, senlaicīgi tilti un vecpilsētu bruģis. Šajā raidījumā Gintu un Goran Gora uz galvaspilsētu Sarajevu pavadīs vietējāis patriots, pazīstams valsts mūziķis, mākslinieks, Edins Mucičs, kas parādīs mūsu ceļotājiem to, ko zina tikai vietējie.

Izrādās, ka galvaspilsētu Sarajevu mēdz saukt par mazo Jeruzalemi, tā kā te savijušās un kopā dzīvo daudz un dažādas kultūras. Šī pilsēta ir kā krustpunkts trim reliģijām: musulmaņu, katoļu un pareizticīgo. Ik uz soļa var ieraudzīt mošejas blakus katoļu vai pareizticīgo baznīcām. Šī pilsēta nosēta ar tiltiem un gandrīz katram no tiem ir savs unikāls stāsts. Uz kāda no tiltiem ir norisinājušies notikumi, kas aizsāka Pirmo pasaules karu..Vēl kāds tilts ir slavens ar stāstu, ko vietējie iesaukuši par Bosnijas Romeo un Džuljetu..

Neskatoties uz to, ka kara pēdas vēl joprojām ir daudzviet redzamas, Sarajeva atstāj iespaidu kā pilsēta ar dzīvespriecīgiem un viesmīlīgiem cilvēkiem, kuri labrāt arī padalīsies ar savas tautas unikālo amataniecību un iepazīstinās ar vienu nos vissenākajiem metāla izstrādājumu dekorēšanas paņēmieniem - kaldināšanu.

Dienas izskaņā - nedienas ar policiju..!? Seko līdzi spraigajiem ceļotāju piedzīvojumiem!

Vēl daudz iespaidu un brīnumu ir priekšā! Tiekamies katru piektdienu NuKo.lv!

 

22/06/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...