Iedvesmojies ceļojumam kopā ar NUKO.lv - Brīvības sala

Piektdienas novakare ir īstais laiks, lai kaltu plānus nākamajam ceļojumam, vai ne? Tieši tādēļ katru piektdienu piedāvāsim Tev iedvesmoties un doties tālā un aizraujošā ceļojumā kopā ar Latvijā pazīstamiem cilvēkiem, noskatoties NUKO.lv atbalstīto raidījumu 700 pasaules brīnumi. Šoreiz pievienosimies aktierim Egonam Dombrovskim un mūziķim Mārtiņam Opmanim, kuri ceļo uz valsti, par ko paši saka „Tā ir pasaka! Mašīnas, cigāri, rums, siltums, Karību jūra un salsa.” Vai jau zini, kā sauc šo zemi, ko dēvē arī par brīvības salu? Noskaties video un uzzināsi, cik krāsains un pārsteigumu pilns abiem draugiem izvērtās šis ceļojums!

Piedzīvojumi sākās Kubas galvaspilsētā - Havanā. Jau izejot no koloniālisma stila mājas dzīvokļa, Egonam un Mārtiņam nācās palikt burtiski ar muti vaļā. Kādēļ? Kurā vietā uz pasaules gan vēl varētu ieraudzīt autoparku, kas ir saglabājies no 50. gadiem? Ja noskatīsies video, tad uzzināsi, kādēļ Kubā tik populāri ir vecie Cadilliac un Chevrolet auto, un ko tur dara mums tik pazīstamie žiguļi un moskviči.

Kā jau pieklājas, abi ceļabiedri Kubā iejutās tūristu ādā, un neiztika arī bez ierastās tūristu apčakarēšanas. Kā tas īsti notika un cik reizes abiem nācās piedzīvot jautrus un ne tik jautrus brīžus, kas padarīja maciņu plānāku, to Tu uzzināsi video, jo, kā saka, labāk vienu reizi redzēt, nekā 100 reizes dzirdēt. Varam vien pačukstēt priekšā, ka pat Havannā daži zina, kur atrodas Baltijas valstis un Latvija.

Vai zināji, ka Kubā apgrozībā ir divas valūtas – peso un kuki? Kādēļ tas tā un kādēļ nav izdevīgi uz šo salu doties ar biezu dolāru žūksni kabatā – to uzzināsi, noskatoties Egona un Mārtiņa piedzīvojumu. Un kas gan tas būtu par Havanas apmeklējumu, ja mūsu varoņi paši nepavizinātos pa pilsētas ielām 50. gadu Kadiljakā? Sarkans, nopulēts 1955. gada kabriolets, kas saules staros spīd un laistās, balts ādas salons, vēja šalkoņa un lāča cienīgs 6 litru motora rūciens. Skaties video un redzēsi ne vien pašu braucienu, bet arī to, kādas asociācijas un sajūtas tas raisīja abiem ceļotājiem!

Galantais šoferis, kā izrādās, ir arī gana labs gids. Ekskursijā redzēsi gan Nacionālo Kapitoliju, gan milzīgo Revolūcijas laukumu, kur stundām garās runas teica leģendārais Fidels Kastro, un kur tagad rotājas iespaidīga izmēra Čavesa portrets. Viesnīca, kuru pilnīgi visu rezervēja Als Kapone amerikāņu mafijas bosu tikšanās reizei, ķīniešu kvartāls bez ķīniešiem un, Egona vārdiem runājot, īsts „hobitu mežs” – tas viss Tevi sagaida šajā saules pielietajā braucienā.

Havanu nav iespējams izgaršot bez vitālās, dzirkstošās un dzīvi apliecinošās kubiešu mūzikas. Protams, arī Mārtiņš vēlas pievienoties kādam kopīgam gabalam ar vietējiem mūziķiem, bet cik viegli vai grūti ir uz to pierunāt kubiešus? Izbaudi Havanas mūzikas ritmus, skatoties video, un arī Tava diena, iespējams, kļūs saulaināka un priecīgāka!

Jau nākamajā piektdienā turpināsim ceļot pa Kubu. Kopā ar Egonu un Mārtiņu iepazīsim vietējo kolorītu Havanā, dosimies pa pēdām Ernestam Hemingvejam, atklāsim Kubā iecienītu sporta veidu un, protams, būs arī jautri un negaidīti pārsteigumi.

26/01/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...