Hercegovina - unikālas vietas un cilvēki vienuviet.

Esi sveicināts piektdienā! Ir piemērots laiks traukties ceļojumā! Laižam ar mums un Tu sastapsies ar vēl neredzētu bosniešu vīru pārgalvību, gūsi izpratni par vietējo prātnieku runām un apžilbsi raibajā Austrumu suvenīru pasaulē. Un pēc tā visa noslēgsim šo dienu ar visaptverošu mieru musulmaņu klosterī Tekijā.

Šajā reizē no Bosnijas dosimies uz Hercegovinu - ''Hercogu zemi". Hercogu zeme aizņem 20% valsts teritorijas, taču no Bosnijas atšķiras vien ar ģeogrāfisko stāvokli un klimatu, kas te tiešām ir Dienvidu cienīgs un Gintam rodas sajūta kā atrodoties pie Vidusjūras. Par Hercegovinas pērli nepārprotami var dēvēt pilsētiņu Mostaru, kas savu nosaukumu guvusi par godu Mostaras vecajam tiltam, kas ir tik daudz piedzīvojis gadsimtu gaitā, ka galu galā ir kļuvis par Hercegovinas miera un vienotības simbolu. Ne viens vien aizraujošs fakts saitīts ar šo unikālo tiltu, taču tos uzzināsi, noskatoties video!

Ar Mostaras tiltu saistīta vēl kāda nudien pārgalvīga, taču elpu aizraujoša izklaide - lēkšana no 27m augstuma! Jāatzīst, ka šī nodarbe, lai gan uz senām tradīcijām balstīta, tomēr ir kļuvusi par visnotaļ ienesīgu biznesu mūsdienās vietējo pārgalvju vidū. ''Būt Mostarā un neredzēt lēcienu'', atzīst Ermins,'' ir tāpat kā neredzēt Mostaru pavisam!'' No noteiktas naudas summas šķiroties, lēcienu Ermina izpildījumā būs iespēja redzēt arī mūsu ceļotājiem. Noskaties video un Tu to redzēsi bez maksas!

Tālāk, soļojot pa ''kalderma'' (oļi no Neretvas upes) nobruģētām ietvēm, dodamies dziļāk vecpilsētā, kur sastapsim ne tikai unikālus amatnieku darinātos suvenīrus, bet arī unikālus cilvēkus. Tāds noteikti ir arī Saffa, kas aizraus ar savu viedumu un īpašo pasaules redzējumu, kā arī, iespējams, liks aizdomāties un parakņāties sevī mazliet dziļāk un patiesi novērtēt skaisto sev apkārt ikvienā dienā.

Sokrats, Sengrieķu filosofs, reiz, vērojot kāda pārdevēja leti, izsaucās: ''Cik daudz uz pasaules ir lietu, kuras man nav vajadzīgas!'' Lai gan Sokratam un arī Saffam ir taisnība, no daudzo suvenīru krāšņuma ir tik ļoti grūti atrauties un pēkšņi viss sāk šķist pat ļoti vajadzīgs. :)

Pēc kāda vietējā iedzīvotāja sirsnīga ieteikuma dodamies uz Blagajau - mazu, taču ārkārtīgi skaistu pilsētiņu, kur atrodas lielākais avots Eiropā.  Blagaja atrodas Bunas upes krastā, brīnišķīgas dabas ielenkumā. Te atrodas arī Tekija jeb dervišu klosteris, kuram ir apmēram 600 gadu. 

Sīkāk par klostera ēkas vēsturi un tā ikdienu mūs iepazīstinās Edins Džiho, kuram ir dziļa pārliecība, ka patiesai ticībai greznība ir lieka. Mūsu ceļotājiem būs iespēja izjust šī klostera īpašo miera auru...Noskaties video un ielūkojies maģiskajā mūku dervišu dejā, kas ir kā meditācija un lūgšana apgūta vairāku gadu garumā. Fascinējoši!

Kā atzīst Goran Gora, Bosnija un Hercegovina dienu pēc dienas atklājas aizvien vairāk un vairāk...Turpināsim to atklāt kopā! Uz tikšanos!

 

 

 

 

 

 

03/08/2018

Komentāri

 • Kristīne

  Ir iespēja pievienoties uz Hercegovinu, ja jā, cik summa, ar ko brauc

  Atbildēt
  • Ivita

   Sveicināti, Kristīne! Pateicamies par Jūsu jautājumu. Šis no mūsu puses bija informatīvs raksts un aicinājums doties virtuālā ceļojumā uz šo būrvīgo valsti, jo atsevišķas tūres paši nerīkojam.

   Atbildēt
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...