Grilēts tunča steiks un atsvaidzinošs deserts Jūrmalas grilbārā "Lighthouse"

Laikā, kad daba mūs lutina ar tik patīkamiem laika apstākļiem, Kristīne devās uz Latvijas galveno kūrortpilsētu Jūrmalu. Šeit pazīstamajā grilbārā Lighthouse (Jomas iela 63, Jūrmala) viņu sagaidīja šefpavārs Vladislavs Iļjins. Viņš karstajam laikam izvēlējies vieglu, ātri pagatavojamu un veselīgu gril maltīti – grilētu tunča steiku ar wox dārzeņiem. Tiešām, kādēļ gan uz grila būtu jācep vien gaļa? Saldajā šodien baudīsim atsvaidzinošo zemeņu zupu ar saldējumu, kam pievienosim kādu neierastāku piedevu. Kādu – to uzzināsi raidījumā. Tāpat varēsi apgūt pāris servēšanas gudrības, piemēram, kā izveidot skaistu saldējuma bumbu!

Kā smejoties saka pats Vladislavs, viņam nebija citu variantu kā kļūt par pavāru, jo gan viņa vecmāmiņa, gan tēvs jau bija izvēlējušies šo arodu. Jau 5 gadu vecumā viņš zinājis, ka savu darbu vēlas saistīt ar ēdienu gatavošanu. Par pirmo paša sarūpēto maltīti bērnībā, ko vecākiem nācās notiesāt divu dienu garumā, par sev tuvāko virtuvi un iecienītāko Latvijas ēdienu, kas pietrūcis dzīvojot Anglijā, Vladislavs Kristīnei un mums stāstīs raidījumā. Interesanti, ka viņam visvairāk patīk gatavot tieši ēdienus uz grila.

Grilbāra Lighthouse gaišais interjers ir vienlaikus vienkāršs un izsmalcināts – lieliski piemērots nesteidzīgai atpūtai. Vasaras sezonā viesi labprāt bauda maltīti arī Lighthouse terasē. Šo Jūrmalas restorānu iecienījuši ne vien tūristi, bet arī daudzas ģimenes no Latvijas. Šeit īpaši padomāts par bērniem – mazajām atvasēm sarūpēts bērnu stūrītis un dažādas izklaides iespējas. Draudzīgie viesmīļi galdā ceļ sezonā aktuālos latviešu tradicionālos ēdienus, kā arī pašu kūpinātas zivis un gaļu. Protams, neiztikt arī bez starptautiskajā virtuvē iecienītiem ēdieniem, īpaši jūras veltēm. Patīkami atzīmēt, ka pavāri izvēlas vietējos Latvijas produktus.

Raidījums Nu Ko, gatavosim? tapis pateicoties mūsu draugu atbalstam. Steigā dodoties piknikā, neaizmirsti par gaļas pārstrādes uzņēmuma Nākotne cepamgaļu un desiņām, bet darba dunā ņem piemēru no Kristīnes un Vladislava un kafijas pauzē baudi Dallmayr aromātisko kafiju! Atgādinām arī par Dallmayr konkursu (skatīt raksta beigās).

Mieloties uz grilbāru Lighthouse esam aicinājuši mūziķi un improvizatoru Nauri Brikmani un viņa sievu Aiju Selgu – Brikmani. Nauris uzreiz atpazina tomātu salsu, kas iepriecināja šefpavāru. Gardais tunča steiks abus pamudināja uz sarunām par gatavošanu mājās, un, kā izrādās, Nauris ir gana bieži pats gatavojis steiku, tiesa gan, ne tunča. Lai noskaidrotu, vai abiem pie sirds gāja šefpavāra Vladislava sarūpētais, skaties raidījumu!

Tuncis ar Wok dārzeņiem

Tuncis būs ļoti laba izvēle, ja vēlies celt galdā maltīti ātri – tā pagatavošanai uz grila būs vajadzīgas vien 5 minūtes. Ja vēlies, vari gatavot arī uz gril pannas. Arī vienkāršai marinādei – eļļai, sālim, pipariem – pietiks ar pavisam neilgu laiku. Svarīgākais – tunci nepārcept, jo tad tas paliks sauss. Kā ierasts, pagatavošanas gaitu skaties video.

Tomātu salsa

Tomātu salsa lieliski der klāt jebkuram grilētam ēdienam – gan gaļai, gan zivij. Turklāt vari to pagatavot no Latvijā audzētiem, dabīgiem produktiem.

Zemeņu zupa ar saldējumu

Šis ir tiešām vienkāršs un tik daudziem no mums iemīļots saldais karstajās vasaras dienās. Tomēr, lai padarītu to vēl atsvaidzinošāku un interesantāku, šefpavārs Vladislavs pirms blenderēšanas iesaka pievienot svaiga laima sulu, kas ar sev raksturīgo skābumiņu lieliski balansē garšas. Svarīgi gan ar to nepārspīlēt.

Vai Tev izdevās izveidot tikpat skaistu saldējuma bumbu kā Kristīnei? Ja nē, tad neskumsti, jo priekšā vēl visa vasara, lai praktizētos. Lai daudz nesteidzīgu un skaistu maltīšu ārā! 

Atgādinām par Dallmayr konkursu! Zem jebkura Nu Ko, gatavosim? bloga ieraksta komentāros norādi, kurā valstī ražo Dallmayr kafiju, un, iespējams, tieši Tu mēneša beigās tiksi pie Dallmayr dāvanu komplekta! Lai veicas!

 

28/05/2018

Komentāri

Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...