Garšu eksplozija krodziņā Aurora

Kādas asociācijas tev nāk prātā, kad izdzirdi vārdu Aurora ? Kādam tas atsauks atmiņā mūzikas grupu, kāds iedomāsies par meiteni vārdā Aurora, vēl kāds iztēlosies skaistu ziemeļblāzmu. Bet vai zināji, ka Rīgā, Dzirnavu ielā 43 zem šī vārda slēpjas arī mājīgs krodziņš, kur saimnieko neviens cits kā sporta žurnālists Edgars Barbaks. 

Ikdienā Edgars gan krodziņa virtuvē nerosās, atstājot šo uzdevumu profesionāļu rokās. Bet šodien, īpaši "Nu ko, gatavosim?" skatītājiem par prieku, Edgars ir gatavs padalīties ar dažām gatavošanas viltībām un galdā celt gardas uzkodas. Varētu šķist, ka uzkoda tāds nieks vien ir, bet izrādās, pagatavot mazu garšu "eksploziju" ir īsta māksla. Jo visām garšām jābūt tik saderīgām un izteiktām, lai viens kumos radītu sajūsmu tavām garšas kārpiņām. 

Ķeramies pie darba un neaizmirstam papļāpāt arī par dzīvi. Edgars atklāj, ka brīvo laiku labprāt pavada makšķerējot un var sevi dēvēt par kaislīgu makšķernieku. Dāmas, ja arī jūsu mīļotais vīrietis nodarbojas ar šo hobiju, varat būt laimīgas, jo Edgars apgalvo, ka makšķernieki, iespējams, ir paši romantiskākie vīrieši. 

Noskaties raidījumu un Tu uzzināsi arī to, kā tad Edgars nonācis no žurnālista darba pie sava krodziņa, kā radies nosaukums Aurora un Edgara piedzīvojumus, sākot darbu televīzijā. Ticiet, Edgara stāsti aizrauj, lai kāda arī nebūtu sarunas tēma. Bet šoreiz galvenokārt par ēdienu.

Brīdī gad Tu gatavo kādu maltīti, Tev protams ir svarīgi, kurš tad būs tas, kurš šo ēdienu baudīs. Edgaram par prieku un pārsteigumu, šodien viesos esam aicinājuši cilvēku, ar kuru Edgaram ir bijis tas prieks sastrādāties. Un tā ir neviena cita, kā aktrise, pasākumu un raidījumu vadītāja Vita Baļčunaite. Noskaidrojās gan, ka Edgars nav informēts par to, kas īsti garšo Vitai, bet izrādījās, ka izdevies trāpīt "desmitniekā", jo visas sastāvdaļas bija tieši tās, kas Vitai ļoti iet pie sirds. Ticam, ka arī Tev tās garšos tik pat ļoti.

Kāpēc Edgars izvēlējās gatavot tieši uzkodas? Jo tuvojas dažādi svētki un izsmalcinātas uzkodas ir katra svētku mielasta rota. Tā teikt, kā ķirsītis uz kūkas. Saprotams, ka ar šīm gardajām uzkodām vari palutināt  savus mīļos arī parastā darba dienā, lai radītu mazus svētkus steidzīgajā ikdienā. Kā noskaidrojām, šis ieteikums īpaši attiecas uz vīriešiem, jo Edgars ir pārliecināts, ka vīrieši, kuri gatavo savām dāmām ir daudz laimīgāki. Tā lūk, kungi, lieciet šo padomu aiz auss.

Uzkodas ar lasi un foreles ikriem

Rudzu maize 1 iepakojums

Sviests 40 g

Mazsālīts lasis 80 g

Šalotes sīpols 1 gab.

Foreles ikri 10 g

Sinepju sēklas dīgsti

Sāls šķipsniņa

Pipari šķipsniņa

Uzkodas ar pīļu aknu pastēti un karamelizētiem sīpoliem

Pīļu aknu pastēte 30 g

Karamelizēti sīpoli 30 g

Rudzu maize

Sviests

Uzkodas ar tomātu humusu

Tomātu humuss 50 g

Mazie sparģeļi 4 gab.

Rudzu maize

Sviests

Sāls šķipsniņa

Pipari šķipsniņa

Uzkodas ar auksti kūpinātu foreli

Auksti kūpināta forele 100 g

Biezpiens 100 g

Skābais krējums 50 g

Šalotes sīpols 10 g

Dilles

Rudzu maize

sviests

Sāls šķipsniņa

Pipari šķipsniņa

Šīs dienas raidījums izvērtās kā tāda senu draugu tikšanās. Mēs savā draugu lokā ieskaitām arī mūsu atbalstītājus, bez kuriem šis raidījums nebūt tāds, kāds tas ir. Tādēļ sakām sirsnīgu paldies mūsu īpašajiem draugiem - Dallmayr kafijai, kas sniedz enerģiju, kad spēki izsīkst. Tetley tējai, ko baudot raisās vissirsnīgākās sarunas. Dansukker cukuram, kas dzīvei piešķir saldumiņu. Un Huggies autiņbiksītēm laimīgiem mazuļiem, jo apmierināts mazulis nozīmē laimīgus vecākus.

Uz šādas sirsnīgas nots arī atvadāmies un gaidīsim atkal nākamo tikšanos.

04/11/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...