Garšas ceļojums restorānā “Taverna” pie senā Dzintara Ceļa

Kas tad īsti ir Latvijas garša? Katram no mums, visdrīzāk, tā ir nedaudz cita, jo arī katrā Latvijas novadā tā nedaudz atšķiras. Šodien ne tikai gatavosim gardu maltīti, bet arī dosimies ātrajā ceļojumā cauri visai Latvijai, lai nobaudītu katram novadam raksturīgāko garšu. Šādu ceļojumu saviem  viesiem piedāvā restorāns "Taverna" pie Dzintara ceļa, kas atrodas Vecrīgā, Torņa ielā 4. Viesi šeit jau 15 gadus var palutināt savas garšas kārpiņas ar gardu un latvisku ēdienu, baudīt dzīvo mūziku, doties īstā garšu ceļojumā un, iespējams, dzirdēt arī kādu mistisku un mazliet spokainu skaņu. 

Bet vispirms mazliet jāpastrādā un restorāna šefpavāres Daigas Smilgas virsvadībā jāpagatavo maltīte šīs dienas viesim. Šodien Daiga nolēmusi galdā celt pašceptu nātru maizi ar divu veidu siera bumbiņām, pergamentā ceptu siļķi ar biezpienu un kartupeļiem un desertā būs bumbiers grenadīna sīrupā ar biezpiena putukrējumu. Izklausās, ka darba šodien būs daudz, vai ne?

Kas tad šeit īsti spokojas un, kā atri iepazīt visus Latvijas novadus jautājām šīs vietas saimniecei Astrīdai Arklonei. Kā stāsta Astrīda, vispirms bijusi tūrisma firma "Dzintara ceļš", bet saprotot, ka viesi no citām zemēm Latviju bieži mēdz jaukt ar Lietuvu, izlēmusi, ka jārīkojas. Un tapis īsti latvisks restorāns "Taverna pie Dzintara ceļa", kur iepezīstināt tūristus ar Latvijas dvēseli. Ikviens, kurš kaut reizi izbaudījis šīs vietas kulināro ceļojumu, nekad vairs nemēģinās mūs jaukt ar kaimiņiem. Skaties video un dodies šajā ceļojumā arī Tu!

Kurš tad būs tas laimīgais, kurš šodien dosies latviskās garšas ceļojumā kopā ar Kristīni? Kristīne, kā savu ceļa biedru ir aicinājusi raidījuma "Ko notiek?" producentu un vadītāju Miku Kovalevski. Mikus atzīst, ka gatavot viņam patīk, bet ar siļķi īsti draugos gan nav. Bet šādi pagatavota siļķīte viņam tīri labi gāja pie sirds. Tā kā Mikus ir pa pusei polis, tad guvām nelielu ieskatu arī poļu tradicionālajā virtuvē. 

Nātru maize

Kas gan var būt vēl latviskāks par pašceptu maizi? Šoreiz šefpavāre Daiga mums iemācīs cept nātru maizi. Nē,nē, satraukumam nav pamata, nātres savu aso raksturiņu būs zaudējušas, bet garšu un vērtīgās uzturvielas nē. Vai zināji, ka nātres var cept ne tikai maizītē, bet arī pievienot omletēm, ploviem, salātiem un veselīgiem smūtijiem? Pasteidzies, kamēr vēl dārzos vai laukos atrodamas nātres, izmēģini šo recepti arī savā virtuvē! 

Nātres 150 g

Ūdens 500 ml

Uzbriedināts raugs 30 g

Milti 400 g

Sāls 2 tējk.

Cukurs 1 tējk.

Olīveļļa 50 g

Sēklas

Siera bumbiņas kaņepju un ķirbju sēklās

Ļauj vaļu fantāzijai! Šis nu reiz ir tas ēdiens, kuru gatavojot Tu vari izpausties un eksperimentēt. Vari izmantot jebkuras sēkliņas, kaltētus dārzeņus vai garšvielas, kādas vien sirds kāro. Pagatavošana ir gaužām vienkārša, tādēļ šajā darbiņā vari iesaistīt visu ģimeni.

Brinzas siers 500 g

Ķirbju sēklas saujiņa

Kaņepju sēklas saujiņa

Olīveļļa 50 g

Siļķe pergamentā ar biezpienu un kartupeļiem

Siļķe Latvijā ir bijusi cieņā visos laikos. Arī pagatavošanas veidi ir neskaitāmi, bet šoreiz gatavosim siļķi pergamentā. Piedevās īsta klasika - beiezpiens un kartupelīši.

Siļķe 2 gab.

Sarkanais sīpols 1 gab.

Dilles

Biezpiens 200 g

Skābais krējums 150 g

Sāls

Bumbiers grenadīna sīrupā ar biezpiena putukrējumu

Šis deserts mazliet atsauks atmiņā Ziemassvētkus. Vai arī jau sāks noskaņot gaidāmajiem svētkiem. Šīs dienas viesis Mikus šim ēdienam deva pats savu nosaukumu - "Velna bumbiers".  Lai nu kā, iesakām šo desertu izmēģināt arī Tev.

Bumbieris 2 gab

Medus 60 g

Kanēlis šķipsniņa

Grenadīna sīrups

Citrons 1 gab.

Putukrējums 70 g

Pirms Tu dodies uz virtuvi, lai dotos savā garšu ceļojumā, pateiksim lielu paldies mūsu draugiem - gardajai Dallmayr kafijai, Tetley tējai, Huggies autiņbiksītēm un Dansukker cukuram.

Uz tikšanos!

28/10/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...