Dažādos veidos pagatavots puķkāposts un ābolu simfonija.

 

Jau pirms došanās viesos uz Jūramalas restorānu "Prospekts 55" bija skaidrs, ka darba būs daudz un nekāda niekošanās ar vienkāršiem ēdieniem mūs šeit negaida.  Un tieši tā arī notika. Restorāna šefpavārs Reinis Čerņajevs šai reizei sagatavojis iespaidīgu ēdienkarti - lasi ar puķkāposta-rozīņu biezeni jūras produktu buljona mērcē un ābolu simfoniju. Ja Tevi aizrauj izaicinājumi un eksperimenti virtuvē, tad šī būs lieliska meistarklase, lai Tavas gatavošanas prasmes paceltu jaunā līmenī.  

Jāatzīst, ka šodien apguvām ārkārtīgi daudz jaunu iemaņu - sākot no laša apstrādes pirms gatavošanas un beidzot ar biezeņa pagatavošanu no rozīnēm. Jā, jā, arī Kristīnei tas bija pārsteigums. Tā teikt, mūžu dzīvo, mūžu mācies. Šis biezenis, kā izrādās, iet pie sirds arī tiem, kuri ar rozīnēm nav draugos. To apliecināja arī šī raidījuma viesis Lielveikala internetā NuKo.lv mārketinga vadītājs Rolands Dzenis. Kā apgalvoja Rolands, šajā ēdienā rozīnes pat īsti nevar sajust un viņam, kā rozīņu neēdājam šis ēdiens ļoti gāja pie sirds.  Lūgts noraksturot šīs dienas maltīti, Rolands atbildēja īsi un kodolīgi: "Fantastiski!" Šķiet tas izsaka visu, vai ne? Mēs ticam, ka Tev arī izdosies atkartot tikpat fantastiskas garšas arī savā virtuvē.

Saprotams, ka Kristīne izmantoja izdevību un vēlējās uzzināt šīs dienas viesa domas par ēdieniem un darbošanos virtuvē, bet arī to, kas jauns NuKo.lv. Un šeit nu jāsaka, ka jaunumu un labu ziņu ir daudz. Patīkamākais jaunums ir tas, ka NuKo.lv ir nolēmis iepriecināt 10 000 savu klientu ar dāvanām. Kā tas izpaužas? Katru dienu 100 ātrākie, kuri veic pirkumus 19.99 eiro vērtībā, saņem dienas dāvanu. Attiecīgās dienas dāvana tiek paziņota NuKo.lv sociālajos tīklos katru rītu. Seko līdzi un paņem savu dāvanu! 

Nu ko, laiks pateikt paldies mūsu atbalstītājiem un ķerties pie gatavošanas! Paldies sakām gan gardajai Dallmayr kafijai, gan Tetley tējai, gan Huggies autiņbiksītēm. Draugos ir spēks!

Lasis ar puķkāposta - rozīņu biezeni jūras produktu buljona mērcē

Cik daudz puķkāposta pagatavošanas veidus Tu zini? Šajā receptē tiek izmantoti veseli četri - cepts, sautēts, puķkāposta biezenis un puķkāpostu kuskus.  Ja iemācīsies tos visus, tad tavā recepšu krājumā būs idejas pat vairākām maltītēm, ar kurām pārsteigt savu ģimeni. 

Lasis 400g

Puķkāposts 1gab.

Rozīnes 120 g

Sviests 100g

Eļļa 0,5l

Karijs 0,024g

Āboli 100g

Šalotes sīpoli 100g

Saldais krējums 200g

Piens 200g

Mandeles 50g

Ābolu simfonija

Līdzīgi kā pamatēdienā arī šīs dienas desertā dominē viens produkts. Deserta galvenais varonis šodien būs ābols. Ābols vārīts ābolu sidrā, ābolu putas un ābolu saldējums - īsta ābolu simfonija šķīvī. Iespējams, šis viss izklausās diezgan sarežģīti, tomēr tā nebūt nav. Dažas viltības un noderīgi padomi no Reiņa un arī Tu varēsi uzburt šo rudenīgo simfoniju savā virtuvē.

Āboli 300g

Želatīns 3 plāksnes

Skābais krējums 450g

Saldais krējums 150

Cukura sīrups 150

Ābola sidrs 500g

Cepumi 200g

Baltā šokolāde 100g

Ābolu saldējums 150g

 

30/09/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...