Danilāns par veselīgu uzturu: Dzīve ir tikai viena - nevajag aizmirst, ka ēšana ir arī bauda

“Uzturam ir divas funkcijas – ne tikai barības vielas un dzīves kvalitātei svarīgi produkti. Ēdam taču arī baudas dēļ! Dzīve ir tikai viena un tā jānodzīvo pēc iespējas jaukāk – ja garšo, ir jāēd!” tā vaicāts par veselīgu uzturu un dažādiem mītiem un patiesību saistībā ar piena produktu iekļaušanu ikdienas ēdienkartē min profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns.

NuKo.lv blogs ar dakteri Danilānu sazinās, lai pavaicātu par piena produktu lietošanu uzturā - cik bieži tos būtu jālieto un vai tie maz ir veselīgi. Gastroenterologs pauž, - piena produkti ir veselīgi gan, un patlaban ir “sevi pilnībā reabilitējuši”. Proti, ja vēl salīdzinoši nesenā pagātnē tika runāts, ka piena produktu lietošana uzturā veicina sklerozi, bojā asinsvadus un sirdi un ka lauku piens ir jo īpaši neveselīgs tauku un tajā atrastā “treknumiņa” dēļ, tad tagad ir notikusi tāda kā “piena un piena produktu revolūcija”.

“Tagad ir veikti pārbaudīti zinātniski pētījumi , kā tad ir ar to pienu – tostarp arī jogurtu? Un atklāts – tos drīkst lietot, nekāda skleroze nerodas, tās bija tikai teorētiskas bailes, bez zinātniska pamatojuma. Turklāt no visiem piena produktiem bieži vien jogurti ir tie, kas cilvēkiem vislabāk garšo, tad kādēļ gan tos nelietot?” NuKo.lv blogam stāsta Danilāns.

Dakteris akcentē, - tajā pašā laikā tagad nevajag domāt, ka piena produktu, jogurtu iekļaušana ēdienkartē automātiski atrisinās visus gremošanas un uztura problēmas, ja tādas ir. “Nav arī tā, ka jogurts ir kaut kas neatsverams un visas slimības ārstējošs, bet teikšu gan, ka piens un piena produkti ir laba uztura sastāvdaļa – to var lietot, tāpat kā gaļu un olas. Nav jau tā, ka viens uztura produkts atrisinās gremošanas sistēmas problēmas – ņemot kopumā pienu, olas, gaļu, dārzeņus, šķiedrvielas – tie visi ir ļoti labi uztura produkti. Uzturam ir jābūt daudzveidīgam - jālieto citi produkti arīdzan, ne tikai piena - ja lieto kopā, tad ir viss kārtībā,” saka Danilāns.

Viņš arī min – “ja cilvēkam negaršo piens vai jogurts, arī nav pareizi par varītēm tos iemānīt iekšā – nav vajadzīgs mocīt dzīvi. Ja negaršo - tad nav jāmokās”. 

“Uzturam ir divas funkcijas – barības vielas un svarīgi produkti, taču ēdam arī baudas dēļ. To otro es ļoti atbalstu - dzīve ir viena un tā jānodzīvo pēc iespējas jaukāk. Ja garšo – tad ir jāēd,” saka Danilāns.

Jogurts "Baltais" - dažādi veidi dažādām gaumēm, visi vienlīdz veselīgi

Sākoties vasaras sezonai, kad gribas apēst kaut ko vieglāku, gaisīgāku, veselīgu un ko tādu, kas nekaitē figūrai, NuKo.lv piedāvā pamēģināt "Baltais" Grieķu jogurtus. Tie pieejami visdažādākajos veidos - jaunais "Baltais" Grieķu jogurtu saimē ir lielie Grieķu jogurti 300 ml iepakojumā, putotie Grieķu jogurti, kas ir viegls un gaisīgs un gatavots īpaši, lai saglabātu augstu olbaltumvielu daudzumu, kā arī vēl kāds jaunums - dzeramais Grieķu jogurts, kura olbaltumvielu daudzums ir iespaidīgs - 21 grams vienā pudelītē, kā arī zemāks ogļhidrātu daudzums nekā citos jogurtos.

Piedalies loterijā un laimē ceļojumu uz Grieķiju!

Akcija - pērc jebkuru "Baltais" Grieķu jogurta produktu laikā no 1. maija līdz 30. jūnija, un laimē kādu no četriem ceļojumiem uz Grieķiju vai kādu no 61 aukstuma somām ar "Baltais" produktiem!

 

08/05/2018
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...