Ceļojums kafijas pasaulē kopā ar Dallmayr - baudi un laimē

„No rītiem nekad nesmejos, līdz rokās neturu kafiju,” - Klārks Geibls, aktieris

Kafijas popularitāte pasaulē

Patiesi, daudzi no mums savu rītu nespēj iedomāties bez kūpošas kafijas tases un šī dzēriena lieliskā aromāta. Tiek uzskatīts, ka kafija ir pasaulē pats populārākais dzēriens - ik dienas tiek izdzertas vairāk kā 2 miljardi kafijas tasīšu. Iespējams, tas nav pārāk liels pārsteigums, jo parasti kafijas baudīšana mums saistās ar pozitīvām emocijām - darbā kafijas pauzes laikā mēs izvēdinām galvu vai apspriežamies ar kolēģiem, pie kafijas tases bieži vien tiekamies ar draugiem un paziņām un nepiespiestā gaisotnē varam pārrunāt visu, kas uz sirds. Dažkārt paņemam kafiju līdzņemšanai, lai dienas skrējienā nezaudētu tonusu, jo kafija palīdz saglabāt možu garu un izdarīt vairāk kā cerēts. Pastāstīsim Tev par kafijas īpašībām, īsumā par šī dzēriena vēsturi un to, kādēļ tieši tagad vērts izvēlēties Dallmayr kafiju un laimēt kādu no balvām.

Kafija - laba veselībai, ja lieto ar mēru

Agrāk valdīja daudz aizspriedumu saistībā ar kafijas lietošanu, kas pēdējās desmitgadēs atspēkoti. Vai zināji, ka kafija satur ļoti daudz antioksidantu, kas ir svarīgi cīņā ar iekaisumiem? Kafijā esošās minerālvielas palīdz organismam labāk izmantot insulīnu, tādējādi mazinot risku saslimt ar 2. tipa cukura diabētu. Kofeīns, kas atrodams kafijā, uzlabo vielmaiņu un veicina pareizu gremošanu. Arī mūsu prāta spējām kafija nāk par labu, jo tā pastiprina smadzeņu darbību un var pat uzlabot atmiņu. Kafijas cienītājiem ir mazāks risks dzīves laikā saslimt ar Alcheimera vai Parkinsona slimību.

Tomēr, tāpat kā ar visu, arī ar kafiju nevajadzētu aizrauties pārmēru – kas par daudz, tas par skādi. Lietojot to pārmērīgi, no organisma tiek izvadītās minerālvielu rezerves, tāpat arī katram jāvēro, kā kafijas baudīšana ietekmē miega ciklu un individuāli jāizvērtē, cikos izdzert pēdējo tasīti šī aromātiskā dzēriena. Dzerot pārāk daudz kafijas, riskējam arī ar ķermeņa dehidratizēšanos. Jāpiebilst, ka mediķi parasti iesaka dienā izdzert ne vairāk par piecām tasītēm šī uzmundrinošā dzēriena.

Dallmayr kafija no Minhenes - Tava iespēja laimēt auto!

Par kafijkoku dzimteni tradicionāli uzskata Austrumāfrikas valsti Etiopiju, no kurienes šī baudviela nonākusi Arābijas pussalā, un 16. gadsimtā sasniedza pārējos Vidējos Austrumus. Interesanti, ka viena no leģendām par kafijas nonākšanu Eiropā stāsta, ka turki, bēgot no Vīnes aplenkuma 17. gs. beigās, aiz sevis atstājuši kafijas pupiņu maisus, ko uzgājuši Hābsburgu kareivji. Arī viena no iecienītākajām kafijām Vācijā – Dallmayr - nāk tieši no Hābsburgu zemēm, precīzāk, no Minhenes Bavārijā. Ja vēl neesi atklājis šīs kafijas lieliskās garšas un aromāta īpašības, tagad ir vislabākais laiks to darīt, jo iegādājoties jebkuru Dallmayr kafiju ar loterijas uzlīmi, Tu vari laimēt ne vien gaumīgās termokrūzes Joycup, kafijas komplektus, filtra kafijas aparātu Grundig vai espresso kafijas aparātu Bosch, bet arī galveno balvu – auto Volkswagen Golf zelta krāsā. Vairāk informācijas skatīt šeit: https://www.dallmayrbalticlottery.com/.

Lai kāda arī būtu Tava iecienītākā kafija – espresso, latte, kapučīno, flat white, vienkārši melna – vari būt drošs, ka atradīsi vajadzīgo starp nuko.lv piedāvātajiem septiņiem Dallmayr maltās kafijas veidiem un pieciem kafijas pupiņu variantiem. Izvēlies, kas būs tavā kafijas tasītē: Dallmayr d’Oro ar krēmīgajām kafijas putiņām, Dienvidamerikas Dallmayr Granverde BIO ar riekstu garšas notīm, Dallmayr Ethiopia no kafijas dzimtenes vai kāda cita kafija no Dallmayr plašā klāsta.

Svētkos baudi īpašo Ziemassvētku kafiju

Jau pēc pāris dienām svinēsim gada gaišākos svētkus – Ziemassvētkus. Protams, nevieni svētki neaizrit bez kafijas baudīšanas, tādēļ tieši laikā būs īpaša Ziemassvētku kafijas recepte, kas iepriecinās Tevi un Tavus viesus:

Karstā ūdenī caurspīdīgā kafijas glāzē izšķīdini kakao un cukuru, tiem pievieno 60 ml kafiju un samaisi. Pie malas piespiežot bāra karoti, lēnām pievieno krējuma liķieri, lai veidotos kārtas. Virsū liec putukrējumu, kas pārkaisīts ar saberztām piparkūkām. Dekoram lieliski derēs arī dzērvenes un piparmētru lapiņas.

Lai gaiši un priecīgi Ziemassvētki Tev un Taviem mīļajiem!

 

 

 

22/12/2017

Komentāri

 • Sandra Jozefa
  Sandra Jozefa 22/12/2017 at 19:34

  Man šī kafija garšo ļoti. Esmu dzerusi zelta iepakojumā, gan melnu, gan ar saldo krējumu, un pluss nedaudz klāt melnais balzams, ļoti garšīga kombinācija. Katru rītu dzeru kafiju, ja neiedzeru, tad šķiet, ka kaut kas trūkst organismā. Labprāt pagaršotu
  arī citas Dallmayr garšas. Gaišus Ziemassvētkus, un Veiksmīgu Jauno gadu!?

  Atbildēt
 • Aigars Avreicevics
  Aigars Avreicevics 12/09/2018 at 20:45

  Man patik shi kafija,vienmer vinu perku....

  Atbildēt
Atstāt komentāru

Lūdzu, uzgaidiet...